JURY

Jury złożone jest z praktyków, ekspertów i autorytetów w szeroko rozumianej branży komunikacji marketingowej. Są wśród nich przedstawiciele reklamodawców (klientów), agencji mediowych, agencji reklamowych, agencji specjalizujących się w konkretnych obszarach komunikacji marketingowej, mediów, instytutów badawczych oraz niezależni branżowi eksperci. Taki skład Jury pozwala oceniać kampania z wielu punktów widzenia i nagradzać te najskuteczniejsze.

Skład jurorski podzielony jest na grupy, w ramach których ocenia zgłoszenia w wybranych kategoriach. W tym roku utworzonych zostało 14 grup jurorskich, w których zasiada ponad 200 jurorów.

Przewodnicząca Jury

MagdalenaKotlarczyk_fot MonikaSzalekHRes-7 (2) www
Magdalena Kotlarczyk
Google Polska

Country Director

Zawodową przygodę ze światem cyfrowej transformacji i technologicznych innowacji rozpoczęła w 2011 dołączając do zespołu Google Polska w Warszawie. W lipcu 2021 została szefową polskiego oddziału Google. Wcześniej przez blisko 13 lat w lokalnych i regionalnych rolach w Procter & Gamble z Warszawy, Londynu czy Genewy odpowiadała za brand management i planowanie komunikacji marketingowej szeregu kategorii FMCG. Jest absolwentką marketingu i zarządzania na Uniwersytecie Łódzkim oraz podyplomowych studiów z zakresu psychologii zachowań konsumenckich na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła także Executive Program na Singularity University. Od września 2021 roku zasiada w zarządzie polskiego oddziału International Advertising Association (IAA Polska).

Grupy Jurorskie

Wojciech Kozlowski_Gr VIII
Wojciech Kozłowski
Red Bull
Przewodniczący Grupy
Wojciech Kozłowski
Red Bull

Dyrektor Marketingu

Wcześniej zarządzał markami takimi jak: Decathlon, Tyskie, Pilsner Urquell, Kozel, Książęce, Garnier, Fructis, Activia. Absolwent ekonomii i zarządzania na SGH oraz psychologii w biznesie na Akademii Leona Koźmińskiego. Fan sportu, motoryzacji i motorsportu.

x
Krzysztof Bogacz
Krzysztof Bogacz
WEDEL
Krzysztof Bogacz
WEDEL

Dyrektor Marketingu i R&D

Pasjonat z osiemnastoletnim stażem na rynku FMCG.
Zaczynał w Agencji TEQUILA\TBWA od kupowania gadżetów do aktywacji BTL-owych. Po stronie Klienta, w Kompanii Piwowarskiej opiekował się marką TYSKIE ale przede wszystkim stworzył i wprowadził na rynek markę KSIĄŻĘCE. Lekcję zarządzania marką premium przyjął w L’OREALu a następnie dołączył do zarządu NIVEA by dokonać odświeżenia i ekspansji na dorosłą target grupę z marką BAMBINO. Poszukiwacz insigtów i innowacji produktowych.

x
Katarzyna Chodacka_Chłopaś_Gr I
Katarzyna Chodacka – Chłopaś
IQ Marketing
Katarzyna Chodacka – Chłopaś
IQ Marketing

Dyrektorka Zarządzająca

Strateżka z 18-letnim doświadczeniem w komunikacji marketingowej. Pracowała dla różnorodnych branż i Klientów, m.in.: Mondelez, Pernod Ricard, Beiersdorf, Kompanii Piwowarskiej, Mars, Unilever, Mastercard. Od 2020 roku zarządza IQ Marketing – agencją full service, która działa na rynku od 25 lat. Absolwentka psychologii na UJ, wierzy, że w komunikacji reklamowej liczy się „ludzka” perspektywa, prawdziwe insighty oraz autentyczny język. Prywatnie fanka dobrej architektury, designu i hip-hopu.

x
Anna Drab
Anna Drab
Mondelez
Anna Drab
Mondelez

Marketing Lead Confectionary Poland & Baltics

Marketing to jej powołanie – z pasją słucha konsumentów, rozwija marki, buduje strategie i tworzy komunikację marketingową w Polsce i krajach Europy Centralnej. Doświadczenie zdobywała w takich firmach jak: Pepsico, Danone, Coty, a obecnie w ramach Mondelez kieruje pracą zespołu Czekolady i Cukierków, m.in. na marce Milka, z którą  chciała pracować od zawsze. Ogromną radość znajduje w pracy z ludźmi i to od nich czerpie najwięcej energii.

x
Stanisła Dzieduszycki
Stanisław Dzieduszycki
Carlsberg
Stanisław Dzieduszycki
Carlsberg

Head of Research, Innovation and Strategy Team

W branży od 17 lat, w Carlsberg od 8. Prowadził lub intensywnie uczestniczył w dziesiątkach procesów badawczych dotyczących strategii kategorii, portfela i marki oraz komunikacji, innowacji, opakowań, promocji itd. Wspierał marketerki i marketerów w rozumieniu konsumentów, odpowiadaniu na ich potrzeby, a na koniec w odpowiedzi na pytanie czy ich działania przyniosły zakładany efekt.

x
Agnieszka_Getler_Kicman_hires www
Agnieszka Getler – Kicman
DANONE
Agnieszka Getler – Kicman
DANONE

Dyrektorka Marketingu

Posiada dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe, które zdobywała pełniąc zróżnicowane role w zespołach marketingu wiodących firm FMCG. Zrealizowała wiele projektów strategicznych z zakresu pozycjonowania marki, wiedzy o rynku i zachowaniach konsumenckich, zarządzania portfolio produktowym oraz cenami na kilkunastu rynkach europejskich. Obecnie zarządza marketingiem produktów mlecznych, roślinnych oraz wody i napojów w ramach grupy spółek DANONE. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej, gdzie ukończyła Zarządzanie i Marketing oraz Finanse i Bankowość.

x
Izabela Hryciuk
Izabela Hryciuk
PepsiCo
Izabela Hryciuk
PepsiCo

Head of Marketing Beverages

Doświadczenie zawodowe zdobywała w firmach FMCG (P&G, Kraft Foods, Unilever) oraz social sellingu (Avon), gdzie zajmowała się tak globalnymi jak i lokalnymi markami, pracując dla krajów  Europy Centralnej oraz w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Specjalizuje się w transformacjach portfolio oraz efektywnej komunikacji. Jest ekspertem digital marketingu (certyfikat Dimaq Proffesional). Polityka zrównoważonego rozwoju jest bliska jej sercu. W Wielkiej Brytanii kierowała zespołem który przeprowadził etyczną transformację Rainforest Alliance marki Kenco, pierwszej w Europie certyfikowanej kawy sprzedawanej na rynku masowym oraz zespołem który wprowadził butelkę rPET na Liptonie i Pepsi w Polsce. W PepsiCo pracuje nad poprawą zdrowia marek napojowych – Pepsi, Mirinda, Lipton, 7Up i Rockstar. Prywatnie pasjonatka podroży, mama Michała i Kuby oraz właścicielka owczarka szetlandzkiego Morrisa.

x
Piotr Kaznowski
Piotr Kaznowski
Mars Wrigley Polska
Piotr Kaznowski
Mars Wrigley Polska

Dyrektor Zarządzania Kategorią i Marketingu

Wraz z Zespołem odpowiada między innymi za strategię dla marek Orbit, Snickers, Airwaves, Twix i M&M’s. Członek Zespołu Zarządzającego Mars Wrigley Polska. Zakochany (z wzajemnością) w branży FMCG. Związany wcześniej z l’Oreal, Unilever, Coca-Cola i CEDC. Marketer i handlowiec w jednym – spędził połowę swojej kariery w sprzedaży, a połowę w marketingu. Wierzy w rozwój – ludzi i biznesu. Studiował w Polsce, Francji i USA. Prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej.

x
Rafał Lampasiak_Gr VIII
Rafał Lampasiak
MullenLowe Group
Rafał Lampasiak
MullenLowe Group

Strategy Director

Z wykształcenia psycholog społeczny, posiadający ponad 18 lat doświadczenia w pracy jako strateg (TBWA, Havas Warsaw, Scholz&Friends, 180Heartbeats + JungVonMatt, Walk). Obecnie dyrektor strategii w całej grupie komunikacyjnej MullenLowe Group, gdzie łączy kompetencje kreatywne oraz mediowe, zarządzając multidyscyplinarnym zespołem składającym się ze strategów, badaczy oraz analityków. Juror w konkursach branżowych oraz wykładowca, a od ponad czterech lat trener w Szkole Marki SAR.

x
Marta Łazarczyk_zdjęcie
Marta Łazarczyk
Grupa Żywiec
Marta Łazarczyk
Grupa Żywiec

Senior Marketing Manager

Zdecydowanie praktyk niż teoretyk. Zdecydowanie zróżnicowane doświadczenie. Zawsze z pasją do marek, którymi zarządza. W życiorysie najciekawsze projekty na szczeblu lokalnym i regionalnym: Warner Bros., DreamWorks, Chupa Chups, Avon, Wedel. Obecnie w Grupie Żywiec odpowiada za globalne portfolio Heineken i Desperados. Prywatnie użytkownik każdej z wyżej wymienionych marek – w praktyce.

x
Bartosz Malinowski2_gr VIII
Bartosz Malinowski
Adform
Bartosz Malinowski
Adform

Regional President, CEE, APAC & MEA

Od ponad 15 lat związany ze światem nowych technologii. Karierę zaczynał w IBM Polska, następnie związany z Adobe Systems, gdzie odpowiadał m.in. za sprzedaż rozwiązań do digital marketingu. Obecnie członek zarządu Adform i prezes regionalny na Europę Wschodnią, Bliski Wschód i Afrykę oraz Azję i Pacyfik. Odpowiada za strategie rozwoju i sprzedaż oraz współpracę z kluczowymi klientami i partnerami w regionie. Prelegent na międzynarodowych konferencjach poświęconych nowym technologiom, członek rady programowej IAB Forum,  absolwent wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Prywatnie zapalony narciarz i zawodnik ekstraligi baseballu w Polsce.

 

x
20230521_Lukasz_Maykowski_pic_vSend www
Łukasz Maykowski
Sandoz
Łukasz Maykowski
Sandoz

Business Unit Director (OTC & Rx)

Posiada 16-letnie doświadczenie w globalnych organizacjach, w takich firmach jak KraftHeinz, Reckitt Benckiser, L’Oréal. Dodatkowo zdobywał doświadczenie w doradztwie strategicznym w Boston Consulting Group. W swojej karierze zawodowej odpowiadał za rynek polski, oraz rynki CEE. Posiad dyplom MBA programu University of Minnesota oraz Szkoły Głównej Handlowej. Ukończył studia magisterskie w Szkole Głównej Handlowej oraz licencjat na University of Salford w Wielkiej Brytanii.

 

 

x
Pawel Miziołowski_Gr V
Paweł Miziołowski
Brown Forman
Paweł Miziołowski
Brown Forman

Marketing Director

Od ponad 20 lat jest związany z marketingiem. W swojej karierze zdobywał doświadczenie w strategii, komunikacji marketingowej, a także badaniach rynku. Pracował dla globalnych marek w Europie, Afryce oraz Bliskim Wschodzie. W przeszłości związany z Kantar, Orange, Johnson & Johnson. Od 2016 roku jest odpowiedzialny za marketingi komunikację w Electrolux Polska, ale w dobie znajduje jeszcze czas na układanie klocków Lego z dziećmi, jazdę motocyklem i grę na gitarze.

x
binary comment
Izabela Pontus
Grupa Maspex
Izabela Pontus
Grupa Maspex

Media Department Director

23 lata doświadczenia mediowego: 5 lat pracy w domu mediowym OMD,  obecnie od 18 lat współtworzy i buduje  mediowo marki takie jak: Tymbark, Kubuś, Tiger, Łowicz, Lubella, Kotlin i in. Odpowiada za strategie mediowe  wszystkich marek Maspeksu, mając na uwadze realizacje celów marketingowych jak i biznesowych. Miłośniczka ekonometrii. Członek rady programowej IAB 2022 i 2023, juror Youtube Works 2022.

x
Patrycja Szymanska_Gr I
Patrycja Szymańska
Ipsos
Patrycja Szymańska
Ipsos

Head of UU

Ekspertka od badań marketingowych. W Ipsos zarządza 20 osobowym zespołem badaczek i badaczy jakościowych, pracuje jako superwizorka i konsultantka przy najważniejszych procesach badawczych. Odpowiada za wyciąganie wniosków i rekomendacji z badań, za przekazywanie wiedzy odkonsumenckiej tak, aby żyła w organizacjach i wspierała podejmowanie decyzji biznesowych. Pracuje w procesach dotyczących polskiego rynku, jak i multi-rynkowych. Trenerka PTBRIO (prowadzi autorskie szkolenia oraz zajęcia w szkole Consumer Intelligence), trenerka SAR w Szkole Strategii Marki. Prezenterka na różnych publicznych wydarzeniach, między innymi na Forum Ekonomicznym w Karpaczu.

x
Przemek Wachowski
Przemysław Wachowski
PZL & BUZZGROW
Przemysław Wachowski
PZL & BUZZGROW

Business Development Director

Doświadczenie zdobywał w międzynarodowych korporacjach (Citibank, Eniro) oraz w agencjach reklamowych, sieciowych i lokalnych (min. PZL, G7, JWT). Ukończył studia magisterskie na The Polish Open University (kierunek Komunikacja Strategiczna w Marketingu). W reklamie od 18 lat. Pracował dla takich marek jak: ŻUBR, ŻABKA, WEDEL, ALIOR BANK, NOKIA, T-MOBILE, PLUS, UNILEVER, PLAY oraz wielu innych. Ma na koncie 10 nagród Effie (w tym Grand Prix). Prywatnie miłośnik mini bullterrierów, gór i roweru.

x
Ewa Goralska_Gr II
Ewa Góralska
MediaHub
Przewodnicząca Grupy
Ewa Góralska
MediaHub

Managing Director

Związana z rynkiem reklamy i mediów od wczesnych lat 90-tych. Od 2003 r. Dyrektor Zarządzająca firmy MediaHub. Wdraża  efektywne strategie obecności w mediach dla wielu podmiotów m.in.: ING Bank Śląski, Vinted, YES, Dolina Dobra, Kross.  Jurorka konkursów mediowych w kraju ( Effie, Innovation)  i za granicą (Eurobest). Zwyciężczyni nagrody AD/WOMAN 2020. W kwietniu 2022 uznana za jedną z  najlepszych liderów branży komunikacyjnej i mediowej ostatniego 10-lecia.

x
Ania Andrzejewska
Anna Andrzejewska
One Eleven
Anna Andrzejewska
One Eleven

Senior Strateżka

Zajmuje się opracowaniem strategii marek – w tym ich pozycjonowania, strategii portfelowych oraz tworzeniem założeń dla nowych brandów. Wcześniej pracowała w agencji badawczej Synovate (obecnie Ipsos), gdzie odpowiadała za prowadzenie całościowych projektów jakościowych dla klientów lokalnych i międzynarodowych. Pracowała również w agencjach reklamowych DDB oraz VMLY&R, gdzie odpowiadała za opracowanie strategii komunikacji marek, a także w Deloitte – tam zajmowała się konsultingiem marek. Prywatnie lubi grać w tenisa i jeździć na snowboardzie. Nie lubi brukselki.

x
Dorota Bigo
Dorota Bigo
Google
Dorota Bigo
Google

Industry Head, Enterprise

Ekspertka z blisko dziesięcioletnim stażem w dziedzinie marketingu internetowego, związana z Google od ponad 8 lat. Aktualnie zarządza zespołem odpowiedzialnym za partnerstwo Google z największymi reklamodawcami na rynku w zakresie rozwiązań i strategii marketingowych. Wcześniej odpowiedzialna była za współpracę z największymi agencjami na rynku. Zanim objęła rolę w Polsce, odpowiadała za sprzedaż i wdrożenie technologii Google Marketing Platform w Europie Środkowo – Wschodniej, najczęściej współpracując z klientami globalnymi i agencjami. Jest popularyzatorką wdrażania technologii marketingowych, a także rozwiązań łączących marketing online i offline. Nie boi się podejmować ryzyka, i to nie tylko w biznesie, dlatego w czasie wolnym chętnie oddaje się sportom ekstremalnym.

x
Grzegorz Harazinski www
Grzegorz Haraziński
Haleon
Grzegorz Haraziński
Haleon

Obecnie Dyrektor Marketingu dla Kategorii Leków Przeziębieniowych na Europę Centralno-Wschodnią

Marketer z 20-letnim doświadczeniem w wielu kategoriach produktowych m.in. piwo, żywność, napoje, kosmetyki, leki OTC, Rx, suplementy diety. Swój warsztat praktykował w międzynarodowych oraz lokalnych korporacjach pracując w firmach Haleon, GlaxoSmithKline, USP Zdrowie, Nestle Polska, Kompania Piwowarska. Specjalista z zakresu budowania strategii, repozycjonowania marek, wdrażania nowych produktów, tworzenia efektywnej komunikacji marketingowych. Laureat Effie oraz juror poprzednich edycji Effie.

x
Anna Humięcka
Anna Humięcka
Opella Consumer Healthcare Poland – Grupa Sanofi
Anna Humięcka
Opella Consumer Healthcare Poland – Grupa Sanofi

General Manager

Marketerka z międzynarodowym doświadczeniem w branży Consumer Healthcare.  Pracowała na różnych rynkach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii i w Polsce, pełniąc zarówno globalne, jak i lokalne role.  Odpowiadała za strategię, rozwój  innowacji, zarządzanie portfelem oraz budowanie marek z kategorii OTC a także obsługę globalną w zakresie e-commerce.  Bogate i różnorodne doświadczenie pozwala jej na spojrzenie z szerokiej perspektywy na rynek i marki Consumer Healthcare.  Ania dołączyła do zespołu Sanofi CHC w Polsce w 2020 roku jako Growth Hub Head & Marketing Director.  Dziś pełni rolę General Managera i odpowiada za budowanie pozycji rynkowej Sanofi i jej znanych liderów rynku takich jak No-spa®, Essentiale Forte® (Effie 2021), MagneB6® czy Dulcobis® (Effie 2022).   Misją Sanofi jest zwiększanie wiarygodności samoleczenia w Polsce poprzez budowanie dostępności do najlepszych rozwiązań OTC i współpracę z lekarzami i farmaceutami na rzecz ich promowania i edukacji pacjenta.  Ania jest absolwentką Uniwersytetu Rutgersa w New Jersey, USA.

x
Sylwia Kocon
Sylwia Kocon
Health Labs Care
Sylwia Kocon
Health Labs Care

CMO

Menedżerka z wieloletnim doświadczeniem strategicznym i operacyjnym. Specjalizuje się w zarządzaniu markami i kategoriami FMCG w Polsce i na pozostałych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Jej zainteresowania zawodowe obejmują zarządzanie strategicznie, budowanie marek, kampanie komunikacyjne 360, a także szeroko pojęty marketing konsumencki i aktywacje prosprzedażowe. Posiada unikatowe doświadczenie, zdobyte zarówno w międzynarodowych korporacjach (Unilever, Bunge, Universal Pictures), jak i w polskich firmach (Mila, Agros Nova). Obecnie CMO oraz członek zarządu w Health Labs Care, odpowiada za strategię marki i  całość działań marketingowych. Wcześniej przez prawie 1,5 roku – Dyrektor Marketingu marki RTVEuroAGD, a od 2017 do 2019 – Dyrektor Marketingu OSM Piątnica. Autorka wielu nagradzanych kampanii, m.in. dwukrotna zdobywczyni Effie za kampanię marki Kujawski z pierwszego tłoczenia oraz za kampanię marki Fortuna, a także Cannes Lion za kampanię „Świeża ryba” (Mila). W jury Effie zasiada już trzeci raz.

 

x
Barbara_Krug
Barbara Krug
Zymetria
Barbara Krug
Zymetria

Partnerka Zarządzająca i Właścicielka

Doktor matematyki ze specjalizacją statystyka matematyczna. Od dziesięciu  lat prowadzi agencję analityczno-badawczą Zymetria, która specjalizuje się  w nowoczesnych badaniach marketingowych, autorskich rozwiązaniach Data Science i efektywnych technologiach. Przez wiele lat zajmowała seniorskie stanowiska w agencjach badawczych. Tworzyła i zarządzała Ipsos Marketing. Była dyrektorem rozwoju biznesu w Instytucie Badań Rynkowych (grupa Gemius).

x
Jakub Kwaczyński
Jakub Kwaczyński
GoldenSubmarine
Jakub Kwaczyński
GoldenSubmarine

Strategy Director

Odpowiedzialny za strategię komunikacji klientów GoldenSubmarine w digitalu, m.in. NIVEA Polska, Żubrówka, Skoda, Nestle. Prelegent na konferencjach marketingowych, m.in. Forum IAB, MIXX Conference, Golden Marketing Conference. Autor artykułów branżowych, posiadacz certyfikatu DIMAQ Professional. Współtworzy specjalność Marketing Online na UAM w Poznaniu. Współautor pierwszego polskiego podcastu o strategii „Mamy na to slajd”.

x
Maciej Musiol__Adform www
Maciej Musioł
Adform
Maciej Musioł
Adform

Country Manager Poland, Baltics and Balkans

Prowadzeniem działań marketingowych w Internecie zajmuje się od 2000 roku, gdy rozpoczął pracę w IDMnet  (Internetowym Domu Mediowym net, jednej z wiodących sieci reklamy internetowej w Polsce) na stanowisku account managera. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał realizując strategię obecności w Internecie m.in. dla: BZWBK SA, Empik.com, Emax SA, BPH SA. Obecnie w Adform, niezależnej firme technologicznej oferujacej kompleksową, w pełni zintegrowaną platformę reklamową stworzoną pod kątem współczesnych działań marketingowych, zarządza współpracą z klientami  w regionie CEE, zajmuje się kompleksową strategią rozwoju i wdrożeniami produktów DSP oraz rozwiązań bazodanowych. Realizuje strategie Omnichannel (Video, DOOH, Audio) dla klientów Adform w Polsce. Absolwent Wydziału Zarządzania Politechniki Lubelskiej. Autor licznych artykułów z dziedziny e-marketingu m.in. w magazynach: Brief, Marketing w Praktyce, Online Marketing, Pro-kreacja. Prowadzi szkolenia i wykłady z zakresu marketingu interaktywnego.

 

x
Alicja Pietraszewska
Alicja Pietraszewska
Spark Foundry
Alicja Pietraszewska
Spark Foundry

Business & Communications Director

16 lat doświadczenia w agencjach mediowych, od 2010 roku związana z grupą Publicis. Współpracowała z klientami z branży finansowej, farmaceutycznej, beauty, FMCG, retail. W Spark Foundry jest odpowiedzialna za współtworzenie strategii mediowych i nadzór nad ich realizacjami dla marek obsługiwanych przez prowadzony przez nią zespół. Współautorka kampanii nagradzanych w konkursach branżowych takich jak: Effie, Mixx Awards, Innovation, eCommerce Polska Awards.

x
Przemęcki Daniel
Daniel Przemęcki
Avon
Daniel Przemęcki
Avon

Head of Marketing

Marketer z 15-letnim doświadczeniem w międzynarodowych firmach FMCG. Zaczynał w firmie Unilever następnie, przez 11 lat przeszedł wszystkie szczeble marketingu w Danone a od 2022 roku odpowiada za markę Avon. Jego pasją jest budowanie silnych marek z misją oraz zespołów, które za nimi stoją. W marketingu najważniejsze jest dla niego połączenie wnikliwej analizy ze zrozumieniem pragnień ludzi i ich skutecznie zaspokajanie kampaniami i produktami.

x
Aleksandra_Przezdziecka_Gr II
Aleksandra Przeździecka
Warner Bros. Discovery
Aleksandra Przeździecka
Warner Bros. Discovery

Strategy and Business Development Director

Posiada 20-letnie doświadczenie zarówno po stronie nadawcy jak i domu mediowego. Odpowiedzialna za strategię i rozwój w ramach TVN Media, specjalizując się w obszarze nowoczesnych produktów opartych o kontent wykorzystujących synergię treści linearnych, ott, social, oraz content commerce. Zarządza transformacją procesów w ramach obszaru komercjalizacji treści, opartych o dane, nowoczesne technologie i rozwiązania efektywnościowe dla klienta/ konsumenta/użytkownika. Działa aktywnie w ramach Discovery Women’s Newtork, współorganizując TedxWarsawWomen w ramach ekosystemu player.pl, Women in Tech, czy wprowadzając program rozwojowy dla managerów promując wewnętrzny rozwój kariery różnorodnych talentów. Laureatka nagród za efektywność Effie Awards. Poprzednio zarządzała Media Direction OMD.

x
Marta Siekierska
Marta Siekierska
Meta
Marta Siekierska
Meta

Client Solutions Manager

Od 8 lat zawodowo związana z Meta gdzie pomaga rozwijać biznesy klientom z branży FMCG & Pharma na rynkach Europy Centralnej i Wschodniej. Z mediami digitalowymi związana od 14 lat. Pierwsze kroki w branży stawiała jako E-commerce Manager w Wydawnictwie C.H. Beck sukcesywnie zwiększając znaczenie tego kanału sprzedaży w organizacji. Z pasji mentorka wspierająca głównie kobiety w biznesie. Wierzy w potęgę danych i nowych technologii w budowaniu skutecznej komunikacji marketingowej. Prywatnie mama dwójki i fanka drugiego obiegu.

 

x
Karol Skoczylas
Karol Skoczylas
Polpharma
Karol Skoczylas
Polpharma

Szef Departamentu Marketingu i Sprzedaży CHC

Wierzy, że reklama nie musi być realistyczna, musi być relewantna. Pracę w marketingu zaczynał w poprzednim tysiącleciu. Budował marki FMCG (Pampers, Vizir, Blend-a-med, Garnier) i OTC (Rutinoscorbin, Corega, Parodontax). 8 lat doświadczenia międzynarodowego (Europa, Ameryka Płn., Azja, Australia). Od 2020 w Polpharmie, wraz z 50-osobowym zespołem, odpowiada za ponad 40 marek (m. in. Pyralgina, Biotebal, Ibuvit). Według testów psychologicznych lubi ludzi. Raczej Shiv niż Kendall. Skończył SGH.

x
Patrycja Zabierowska
Patrycja Zabierowska
Super-Pharm
Patrycja Zabierowska
Super-Pharm

Dyrektorka Marketingu

Marketerka z ponad 15-letnim doświadczeniem . Pracowała min. dla TESCO, zarządzając strategią promocyjną oraz kampaniami lojalnościowymi dla Europy Centralnej (Polska, Czechy, Węgry i Słowacja). W okresie transformacji prowadziła również polski Departament Marketingu. Współpracowała z jedną największych rumuńskich sieci handlowych PROFI Rom Food, gdzie tworzyła oraz implementowała strategię promocyjną i marketingową dla ponad 1600 sklepów. Aktualnie dba o potrzeby Klientów i rozwój omnikanałowego biznesu jako Dyrektorka Marketingu w Super Pharm Polska.

x
MAłgorzata Majcher
Małgorzata Majcher
DDB Warszawa
Przewodnicząca Grupy
Małgorzata Majcher
DDB Warszawa

Strategy & Business Director

Współprowadzi zespół odpowiedzialny za obsługę McDonald’s oraz Dział Strategii. Wierzy, że kreatywność jest najpotężniejszą siłą w biznesie oraz że strategiczne i kreatywne pomysły dają markom przewagę emocjonalną, która napędza ich długoterminowe zróżnicowanie i rozwój. Współautorka wielu prestiżowych nagród w kraju i zagranicą, m.in.: Cannes Lions, EFFIE, Facebook Awards, KTR oraz 4 tytuły Najbardziej Efektywnej Agencji Roku, a także Agencji 20-lecia Effie.  Jurorka Effie 2019, 2021 oraz EURO Effie 2021. Pracowała dla takich marek jak: McDonald’s, Philips, Mars, Coca-Cola. Od 2006 w branży. Wcześniej w Publicis. Doktor nauk społecznych w zakresie psychologii, prowadziła zajęcia na UW Warsaw International Study in Psychology, Uczelni Łazarskiego. Po pracy lubi siedzieć w siodle.

x
Karolina Chołuj
Karolina Chołuj
Mindshare
Karolina Chołuj
Mindshare

Director Business Planning

Specjalistka z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży marketingowej, zdobywanym w trakcie projektów badawczych i strategicznych realizowanych dla największych reklamodawców w Polsce z sektorów FMCG, motoryzacja, finanse, czy fashion. W Mindshare pracuje od 2015 r, gdzie odpowiada za rozwój oferty analityczno-badawczej i narzędziowej agencji. Wspiera klientów Mindshare Polska w planowaniu i implementacji rozwiązań badawczych, analitycznych i strategicznych, w szczególności w zakresie planowania komunikacji oraz oceny efektywności działań komunikacyjnych. Absolwentka Socjologii oraz Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

x
Marta Czarnecka
Marta Czarnecka
LEGO
Marta Czarnecka
LEGO

Senior Brand Manager GIRLS PUB

Związana jest branżą mediową i marketingową blisko 2 dekady. Ekspertka w komunikacji zintegrowanej.
Od wielu lat propagatorka skupiania się na konsumencie i jego ścieżce decyzyjnej, zamiast komunikacji 360.
Pracowała w domach mediowych, pracując dla takich Klientów jak Colgate-Palmolive, Mueller, Kompania Piwowarska, J&J.
FMCG zna od podszewki, dzięki wielu latom pracy w Unilever.
Obecnie z pasją opiekuje się kategorią Dziewczynki w Grupie LEGO jako Senior Brand Manager w regionie Polska, kraje Bałtyckie i Ukraina.

x
MichałDunin (1)
Michał Dunin
WebTalk
Michał Dunin
WebTalk

Managing Director

Ekspert w zakresie digital marketingu, social media i marketingu zintegrowanego, z ponad 15-letnim doświadczeniem w branży. Założyciel WebTalk, jednej z największych niezależnych agencji digital marketingowych działającej na rynkach CEE, wyróżnianej lokalnie i międzynarodowo. Zdobywca statuetki International Business Awards w kat. “Marketing Executive of the Year”. Prelegent konferencji branżowych, pomysłodawca i współtwórca start-up’ów, w tym dwóch marek zegarków – Błonie i Chopin Watches.

 

x
Justyna_Goraj_Gr V
Justyna Goraj
Shell
Justyna Goraj
Shell

Dyrektorka Marketingu Działu Mobility

Od sierpnia 2021 na stanowisku Dyrektorki Marketingu Działu Mobility. W ramach swoich obowiązków odpowiedzialna jest za przygotowanie i wdrożenie strategii marketingowych dla sektora mobility w Polsce, a także wyznaczanie strategicznego kierunku rozwoju w obszarze oferty paliwowej i programu lojalnościowego Shell ClubSmart. W Shell Polska pracuje nieprzerwanie od ponad 16 lat. W latach 2018-2021  była odpowiedzialna za działania marketingowe w dziale olejów i smarów, w szczególności za współpracę z OEMami[1] i dystrybutorami oraz za komunikację z autoryzowanymi i niezależnymi warsztatami samochodowymi. Wcześniej pełniła funkcję menedżera do spraw marki i komunikacji, między innymi Shell Helix – wiodącej marki na rynku olejów silnikowych oraz account menedżera w zakresie CRT. Zdobyte poprzez lata pracy doświadczenie sprawiło, że jest ekspertką w takich obszarach jak: marketing, digital marketing, zarządzanie marką i komunikacją, public relations, planowanie strategiczne czy zarządzanie projektami. Ukończyła studia licencjackie na kierunku marketing i zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim oraz magisterskie z zakresu dziennikarstwa i nauk politycznych również na Uniwersytecie Warszawskim. Prywatnie angażuje się w sprawy społeczne i gdy tylko może pomaga innym ludziom. Dzielenie się tym co ma daje jej olbrzymią energię do życia i do pracy.

 

x
Milena Grabarczyk - Head of Marketing Dyson
Milena Grabarczyk
Dyson
Milena Grabarczyk
Dyson

Head of Marketing

Od 5 lat zarządza działem marketingu w firmie Dyson. Kiedy dołączała do oddziału w Polsce mało kto słyszał o tej marce, a teraz można śmiało powiedzieć, że jest to typowy „love brand”. Jest odpowiedzialna zarówno za strategię komunikacyjną nowych technologii wprowadzanych na rynek, jak i strategię mediową. W swoich działaniach skupia się na budowaniu świadomości marki, a także na performance marketingu, który mocno wspiera bezpośredni e-commerce Dyson. Karierę zaczynała w dziale sprzedaży firmy mBank, a następnie w dziale marketingu w koncernie L’Oreal. Poźniej dołączyła do firmy Procter & Gamble, gdzie przez 5 lat w siedzibie regionalnej w Genewie rozwijała swoje umiejętności budowania wizerunku marek. Zaczynała od roli regionalnej, gdzie tworzyła plany wprowadzania nowych produktów marek Febreze i Ambi Pur na rynki Europy Zachodniej. Później awansowała i w roli globalnej była odpowiedzialna za proces kreatywny i tworzenie konceptów kreatywnych kampanii reklamowych TV i digital, a także ich produkcję. Kilka z kampanii, które tworzyła wygrało nagrodę Effie. Tworzyła reklamy na rynki Europy Wschodniej, ale jej ulubionym projektem była kampania reklamowa wprowadzająca markę Febreze na rynki Bliskiego Wschodu, kiedy musiała przez tydzień w hijabie w 50 stopniowym upale odwiedzać domy w Arabii Saudyjskiej aby dokładnie zbadać insighty konsumenckie, które zainspirowały jej kampanię.

x
Igor Jakuc
Igor Jakuć
Provident Polska
Igor Jakuć
Provident Polska

Head of Brand and Marketing Channels Acquisition

Od ponad 17 lat związany z marketingiem i pracą nad rozwojem marek przy wykorzystaniu nowoczesnych i innowacyjnych narzędzi komunikacji z klientem oraz kanałów sprzedaży. Wiedzę ekspercką zdobywał w branży miediowej, pracując w największych domach mediowych jak: MEC (obecnie Wavemaker), Initiative, MediaCom oraz automotive, z którą związany jest od 2008 r.. Ostatnio zajmowane stanowisko to Dyrektor Marki Peugeot w koncernie Stellantis, z odpowiedzialnością za produkt, pozycjonowanie cenowe, cyfryzację, CRM, komunikację marketingową oraz P&L i sprzedaż internetową.

x
Lucyna Koba
Lucyna Koba
Nielsen
Lucyna Koba
Nielsen

Client Service Director

Ekspertka marketingu online i offline z wieloletnim doświadczeniem w budowaniu strategii komunikacyjnej oraz w budowaniu jednoźródłowych badań cross-mediowych (IAB Reasearch Awards 2019). Obecnie jako Client Service Director w AGB Nielsen Media Research odpowiada za współpracę z klientami korzystającymi z badań widowni telewizyjnej i digitalowej.  Wielokrotna prelegentka podczas szkoleń i konferencji branżowych, m.in. Forum IAB, PIKE, MultiscreenDay. Współautorka wielu nagrodzonych kampanii.

x
Natalia Kostera_1
Natalia Kostera
Electrolux
Natalia Kostera
Electrolux

Head of Marketing

Od blisko 10 lat związana z marketingiem. Obecnie szefowa działu Marketingu Electrolux w Polsce. Od 4 lat związana z marka Electrolux, gdzie z sukcesem wprowadziła na polski rynek globalną platformę Make it last, znaną w Polsce jako Pierz, susz, noś dłużej. Kampania zdobyła liczne nagrody, w tym srebrne Effie, doceniona wyróżnieniem w Media i Marketing Polska, nagrody Golden Arrow czy Kreatura. Wcześniej związana przez blisko 5 lat z Kompanią Piwowarską, a dokładniej marką Lech Premium. W wolnym czasie wolontariusz w schronisku dla psiaków.

x
Marta Pierzchalska
Marta Pierzchalska
Procter&Gamble
Marta Pierzchalska
Procter&Gamble

Media Director, Central Europe

Marketerka z wielostronnym doświadczeniem w zarządzaniu markami na rynku lokalnym i regionalnym, zdobytym w Procter&Gamble w biurach w Warszawie, Budapeszcie i centrali w Genewie. Obecnie zajmuje się strategią mediową dla rynków Europy Środkowej dla całego portfolio marek P&G. Od lat pasjonuje się transformacją digitalową wdrażaną w mediach, we współpracy z sieciami handlowymi oraz wewnątrz organizacji.

x
Tomek Przybyłowicz
Tomasz Przybyłowicz
Media&Leads
Tomasz Przybyłowicz
Media&Leads

Prezes Zarządu

Założyciel i prezes firmy Media&Leads Polska, która specjalizuje się w technologiach dla marketingu / eCommerce, właściciel technologii do badania video – Ellen, dystrybutor technologii ZETA Global oraz zajmujący się reklamą video i display w modelu programatycznym.  Od stycznia 2013 r. do grudnia 2014 r. – Pierwszy prezes polskiego oddziału Httpool. Od maja 2011 r. do grudnia 2012 r. Pełnomocnik Zarządu ds. Business Development oraz Client Service Director w spółce Hypermedia ISOBAR, część DENTSU. Od września 2008 r. do czerwca 2010 r. – stworzył i stał na czele, jako Pełnomocnik Zarządu, Działu Handlowego w spółce Nasza-Klasa, w której odpowiedzialny był za przychody ze sprzedaży powierzchni reklamowej oraz z e-Commerce. Wcześniej kariera zawodowa Tomasza Przybyłowicza związana była z portalem Interia.pl. W latach 2003-2007 był on Dyrektorem Sprzedaży Produktów Reklamowych, a w okresie od kwietnia 2007 do lipca 2008 r. zajmował stanowisko Dyrektora Handlowego. W latach 2001-2003 pracował w biurze reklamy portalu Onet.pl. Jednocześnie w okresie od 2007 r. do 2010 r. pełnił funkcję członka Rady Nadzorczej IAB Polska, z ramienia Interia.pl  oraz Nasza Klasa.

 

x
Mateusz Radomski
Mateusz Radomski
Philips Domestic Appliances
Mateusz Radomski
Philips Domestic Appliances

Marketing Director CEE Coffee & Climate Care

Doświadczenie zawodowe zdobywał w ramach takich firm jak L`Oreal, Walmark czy Philips. Aktualnie pracuje w Versuni (dawne Philips Domestic Appliances) jako dyrektor marketingu 2 kategorii na region Europy Centralnej oraz Wschodniej. Laureat złotego Effie (za kampanię „Nocna zmiana” w 2016r; Walmark), srebrnego (za kampanię 1-2-3- Latte Go” w 2020 r; Philips) oraz brązowego (za re-launch ekspresów Philips w 2019r). Pasjonat podróżowania, kawy oraz dobrego wina.

x
Urszula Reichman
Urszula Reichman
Mercedes-Benz Cars Poland
Urszula Reichman
Mercedes-Benz Cars Poland

Head of Marketing / Strategy & Planning

Odpowiedzialna za budowanie wizerunku marek Mercedes-Benz, Mercedes-Maybach i Mercedes-AMG w Polsce. W Mercedes-Benz Polska kieruje zespołem komunikacji marketingowej i digital marketingu. W strukturach CEE odpowiada za strategię komunikacyjną i planowanie, a także budowanie międzynarodowych zespołów w celu realizacji efektywnych działań komunikacyjnych. Z zaangażowaniem i pasją wprowadza w życie strategie wspierające biznes na rynku motoryzacyjnym. Zainteresowana nowymi technologiami, ceni wyzwania związane z adresowaniem komunikacji do zmieniających się potrzeb konsumentów. Tworzy kreatywne i wielokanałowe kampanie, podążając za nowymi rozwiązaniami i inspiracjami.

x
IWONA STĘPNIAK KROSS
Iwona Stępniak
KROSS
Iwona Stępniak
KROSS

Dyrektorka Marketingu

Od 18 lat związana z marketingiem. Doświadczenie marketingowca wyniosła z branży modowej i motoryzacyjnej. Czerpie radość z tworzenia unikalnych komunikacji marketingowych dla marek i produktów z potencjałem. Stoi za kampanią KROSS. WSZYSTKO MOŻESZ – zasięg TV, KINO, INTERNET, DOOH w Polsce i CEE. Ma na koncie niezliczoną liczbę kampanii ATL i BTL dla marki CCC w Polsce i za granicą w ramach strategii CCC. GO FOR MORE, którą budowała.

x
Jacek Wlazło
Jacek Wlazło
GRANDESI
Jacek Wlazło
GRANDESI

CEO agencji GRANDESI, wiceprezes agencji Love Brands

Przedsiębiorca, CEO, Dyrektor Strategiczny w agencji GRANDESI. Współzałożyciel agencji Grandes Kochonos i Love Brands. Pracował dla największych marek lokalnych i międzynarodowych w Polsce i w CEE. Ekspert komunikacji marketingowej i w zarządzaniu zespołami. Juror EFFIE, zdobywca 9 statuetek EFFIE, w tym Grand Prix Long Term.

x
Michal Zygmanowski
Michał Zygmanowski
Volkswagen Group
Michał Zygmanowski
Volkswagen Group

Dyrektor Marketingu Volkswagen

Od ponad 12 lat związany z marketingiem, choć karierę zawodową zaczynał w obszarze sprzedaży. Łączy ekspertyzę z branż FMCG, HoReCa oraz automotive. Doświadczenie zdobywał w koncernach Beiersdorf oraz Unilever w Polsce i Holandii, gdzie zarządzał regionalnymi i globalnymi projektami. Obecnie Dyrektor Marketingu marki Volkswagen, gdzie odpowiada za zarządzanie produktem, komunikację, customer journey i PR. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

x
Rafał Jakubowski Przewodniczący
Rafał Jakubowski
mBank
Przewodniczący Grupy
Rafał Jakubowski
mBank

Marketing Director Retail

Od ponad 20 lat zajmuje się zarządzaniem działaniami marketingowymi firm
i marek. Rozległą i głęboką wiedzę na temat ludzkich zachowań i potrzeb skutecznie wykorzystuje
w tworzeniu produktów, koncepcji i kampanii. Jego doświadczenie obejmuje 13 lat pracy w kluczowych firmach FMCG. Rozwijał produkty i marketing pracując w Polsce (Mars, Danone oraz Coca-Cola) oraz Czechach (Danone Czechy). W latach 2011-2014 do swojego portfolio marketingowego dopisał rozdział zarzadzania marketingiem i R&D dla restauracyjnego biznesu KFC jako dyrektor odpowiedzialny za Europę Centralną z siecią ponad 200 restauracji. Od listopada 2014 roku pełni funkcję Dyrektora Marketingu w mBank S.A. Działa z inicjatywą, innowacyjnie podchodzi do realizacji potrzeb klientów, pozycjonowania i komunikacji. W ostatnich latach mBank wypracował wyraźną przewagę konkurencyjną w wielu segmentach bankowości detalicznej. W 2019 zdobyl tytuł Dyrektor Marketingu Roku w kategorii Long Term a w 2022 otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie miesięcznika Press Ad Wo/Man Roku: Ad Marketer roku 2022. Pięciokrotny członek jury Effie. Od 6 lat zasiada w Zarządzie IAA Polska – Międzynarodowego Stowarzyszenia Reklamy, gdzie głównym obszarem jego działalności jest projekt jednoźródłowego badania mediów.

x
Michał Danikiewicz
Michał Danikiewicz
InPost Group
Michał Danikiewicz
InPost Group

International Brand Manager

Związany z InPost od 2019 roku, początkowo w Polsce, a od 2022 na szczeblu Grupy. Obecnie odpowiedzialny za pozycjonowanie, branding i koordynację działań marketingowych w 9 krajach, dla obydwu marek Grupy: InPost oraz Mondial Relay, a także przygotowanie nowego Corporate Identity. Posiada doświadczenie z branż FMCG i Beauty, zajmując się obszarami zarówno komunikacji marketingowej z użytkownikiem końcowym, jak i biznesowym. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

x
Agnieszka Durst Wilczyńska
Agnieszka Durst – Wilczyńska
UNIQA Polska
Agnieszka Durst – Wilczyńska
UNIQA Polska

Dyrektorka Departamentu Zarządzania Marką

Absolwentka marketingu (Koźmiński) i studiów podyplomowych z psychologii reklamy (Uniwersytet Warszawski). Posiada wieloletnie doświadczenie w roli marketera. Autorka i współautorka kampanii marek AVIVA, Liberty Ubezpieczenia, AXA i UNIQA. W 2021 była odpowiedzialna za kampanię rebrandingową AXA/UNIQA, wieńczącą drugą co do wielkości fuzję na Polskim rynku. W 2022 roku marka UNIQA po raz kolejny otrzymała tytuł Superbrands. Awansowała także w rankingu TOP200 najlepszych polskich marek, odnotowując największy wzrost wartości marki w kategorii ubezpieczeń. Ponadto znalazła się w gronie marek, które w ostatnim roku zyskały najbardziej na sile – wg YouGov Brandindex jest pod tym względem drugą marką w Polsce. UNIQA, jako Reklamodawca Roku znalazła się na drugim miejscu w konkursie Innovation’22, organizowanym przez Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR. W tym samym konkursie marka zdobyła złoto i srebro w kategorii „Innowacje w biznesie” za kampanię „Zabawa w chowanego”. Jurorka prestiżowych konkursów Golden Arrow i Effie.

x
Maciej Jędrychowski
Maciej Jędrychowski
AmRest
Maciej Jędrychowski
AmRest

Markeitng Director KFC PL & Digital Director KFC CEE

Maciej Jędrychowski is a highly accomplished marketing professional currently serving as the Marketing Director for KFC in Central Europe in AmRest . With extensive experience in the field of marketing and digital strategies, Maciej’s career has been marked by notable achievements. Maciej began his academic journey by studying in both Wroclaw and London, acquiring a diverse range of knowledge and skills. He embarked on his marketing career in North Italy, where he participated in a two-year European Commision Program that provided him with his initial marketing experience. Returning to Poland, Maciej ventured into the retail and B2B marketing sectors, honing his expertise in various roles. In 2007, he joined AmRest, a renowned restaurant operator. Throughout his career, Maciej has had the opportunity to work with prominent global brands such as KFC, Starbucks, Burger King, and Pizza Hut. In 2013, while serving as a Project Manager in KFC Marketing, he played a pivotal role in laying the foundation and fostering the growth of the KFC Delivery Business. Building on his successes, Maciej transitioned to the realm of digital marketing. Starting in 2015, he held the positions of Digital Manager and later Digital Director, spearheading the establishment and development of brand digitalization (incl. e-commerce) in Central Europe. His visionary approach and strategic insights contributed significantly to enhancing the digital presence and customer experience for the brand. Maciej Jędrychowski’s journey in the marketing industry exemplifies his passion for driving innovation and delivering exceptional results. With his extensive background in both traditional and digital marketing, he continues to play a crucial role in shaping the success of KFC in Central Europe.

x
Stanisław_Kijowski_Gr IV
Stanisław Kijowski
ING Bank Śląski
Stanisław Kijowski
ING Bank Śląski

Strategy Director

Na co dzień odpowiada za strategię marki oraz prowadzi zespół badań i analiz. Pracował przy globalnym odświeżeniu pozycjonowania marki ING. Od ponad 15 lat związany z branżą marketingową, w tym z agencjami komunikacyjnymi i brand consultingowymi. W tym czasie projekty w których uczestniczył były wielokrotnie nagradzane na konkursach EFFIE, zdobywając min. złoto w long term. Interesuje się brandingiem oraz rozszerzaniem marek.

x
Wiesław Kotecki
Wiesław Kotecki
Deloitte Digital
Wiesław Kotecki
Deloitte Digital

Partner, Customer Strategy&Design CE Leader

Lider praktyki Customer Strategy and Design w Deloitte Digital Central Europe.  W trakcie swojej ponad 20-letniej kariery wspierał klientów w zdobywaniu przewagi rynkowej poprzez wzmacnianie ludzkich doświadczeń. Realizował projekty w 30 krajach. Specjalizuje się w sektorze finansowym, detalicznym, telekomunikacyjnym i opieki zdrowotnej. Jego projekty otrzymały liczne nagrody. Jeden z najpopularniejszych polskich podcasterów biznesowych.  W każdy czwartek w cyklu Człowiek-Biznes-Technologia (ponad 100 odcinków) dzieli się swoją wizją na temat projektowania biznesu i technologii.

x
Adam Miecznikowski
Adam Miecznikowski
Change Serviceplan
Adam Miecznikowski
Change Serviceplan

Strategy&Planning Director

Z branżą reklamową jestem związany od prawie 30 lat.  Jako strateg pracowałem dla takich marek jak Coca-Cola, Winiary, Orange, Biedronka, Procter&Gamble, BLIK czy Sanofi. Wśród współtworzonych przeze mnie kampanii znajdują się między innymi Maggi, Serce i Rozum, Produkty z Biedronki polecają się, Orange Rodzinka, Bank Zmieniającego się Świata dla BNP Paribas czy Są parówki i są Berlinki. Mam na koncie ponad 20 statuetek Effie, a także nagrody KTR, Mixx Awards, Kreatura i Golden Arrow. Uczestniczyłem w pracach jury Effie, festiwalu Golden Drum, Young Creatives i Kreatura. Występowałem na konferencjach PTBRiO, SAR, Effie International, Hura Zagreb i  Axel Springer. Wykładałem na kierunku Psychologia Reklamy na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Mistrzów Reklamy.

x
Sylwia Snopkiewicz_Gr IV
Sylwia Snopkiewicz
Generali TU, Generali Życie TU
Sylwia Snopkiewicz
Generali TU, Generali Życie TU

Dyrektorka Marketingu

W Generali TU SA od 2020 roku odpowiedzialna za komunikację, planowanie i zakup mediów oraz badania marketingowe i digital. Swoją karierę zawodową zaczynała w 2000 roku. Pracowała w wiodących domach mediowych: Media Direction OMD, Initiative, Aegis oraz Universal McCann dla Klientów takich jak: Telekomunikacja Polska, Pepsico, BMW, Absolut, Johnson&Johnson, RedBull, Nestle. Przez ostatnie 13 lat odpowiadała za media oraz eCommerce w Link4 TU SA, ITI Neovision oraz iSpot Poland.

x
Michał Sobolewski
Michał Sobolewski
Polkomtel
Michał Sobolewski
Polkomtel

Dyrektor ds. Rynku B2C

Przez ostatnie dwadzieścia lat jest związany z branżą finansową i telekomunikacyjną. Odpowiadał za strategię marketingową, rozwój narzędzi digitalowych, komunikację oraz ofertę produktową.
Michał jest obecnie Dyrektorem ds. Rynku B2C w Polkomtelu i Cyfrowym Polsacie, odpowiada za marki Plus, Plush i Polsat Box. Odpowiedzialny jest za strategię marketingową, obszar rozwoju i zarządzania siecią sprzedaży, kanały digital, portfolio ofert z zakresu telekomunikacji, telewizji płatnej oraz usług dodanych.
Poprzednio pełnił funkcję dyrektora strategii marketingowej i rozwoju biznesu w Nationale Nederlanden. Aktywnie uczestniczył w procesie transformacji Nationale Nederlanden w organizację zarządzaną zgodnie z regułami agile. Odpowiadał za stworzenie strategii omnikanałowej oraz jej wfrożenie. Kierował zespołami odpowiedzialnymi za ofertę produktową, komunikację marketingową oraz sprzedaż digitalową. Wcześniej pracował w Play gdzie w Zarządzie odpowiadał za marketing. Zaczynał pracę w Play w 2009 roku od zarządzania ofertą dla klientów indywidualnych, digitalizacją i marketingiem internetowym. Odpowiadał między innymi za wprowadzenie na rynek ofert nielimitowanych, program testowania smartfonów, oferty rodzinne i duety oraz aplikację Play24 do samodzielnej obsługi ofert przez klientów Play. Pierwsze doświadczenia w branży telekomunikacyjnej zbierał w Idei i Orange gdzie odpowiadał za ofertą abonamentową i rozwojem klientów w Orange. Brał udział w rebrandingu operatora z marki Idea na markę Orange.
Rozpoczynał karierę w finansach w mBanku w roku 2000. Odpowiadał za kampanię marketingową wprowadzającą na rynek pierwszy internetowy bank w Polsce – mBank oraz kierował jego marketingiem w pierwszych latach.
W późniejszych latach wprowadzał na rynek ubezpieczenia direct w Aviva Polska gdzie kierował marketingiem.

x
www.karolinaroszak.com
Małgorzata Sokolik
Zalando
Małgorzata Sokolik
Zalando

Marketing Lead

Ma ponad 15-letnie  doświadczenie w marketingu direct to consumer. Początkowo związana z branżą telekomunikacyjną u operatorów Orange i Play. Z tym drugim związana była prawie od początku komercyjnego działania operatora aż do wzrostu Play do pozycji lidera w Polsce. Była tam  początkowo odpowiedzialna za  budowanie i rozwój biznesu ofert internetowych, następnie całego segmentu ofert abonamentowych dla klientów indywidualnych, od strategii tworzenia ofert, poprzez ich rozwój, dopasowanie do dynamicznych wyzwań rynkowych i zmieniających się potrzeb klienta. W 2015 roku dodatkowo zaangażowana była w tworzenie i egzekucję strategii produktowej i marketingowej wejścia na rynek nowego operatora WOM w Chile, który stał się największym lokalnym challengerem. Od lutego 2022 na stanowisku Marketing Lead w Zalando, odpowiedzialna za tworzenie strategii marketingowej na polski rynek, planowanie i realizację kampanii lokalnych oraz egzekucję kampanii globalnych dostosowanych do potrzeb lokalnego klienta.

x
MT_enface
Małgorzata Tereszczenko
McCANN XBC Poland
Małgorzata Tereszczenko
McCANN XBC Poland

Managing Director

Kompetencje rozwijała zarówno w polskich jak i międzynarodowych strukturach. W McCANN od 2016 roku, wcześniej związana była z Saatchi & Saatchi oraz EURO RSCG/Havas Worldwide. Posiada bogate doświadczenie w realizacji działań z zakresu marketingu zintegrowanego oraz w obsłudze międzynarodowych i lokalnych marek. Projekty, które współprowadziła zdobyły szereg nagród i wyróżnień na branżowych konkursach jak: EFFIE (w tym Agencja Roku EFFIE 2021), KTR, Golden Drum, Webby Awards, Cannes Lions, The One Show, NY Festivals.

x
Rafał Wachnik2
Rafał Wachnik
Value Media
Rafał Wachnik
Value Media

Dyrektor Zarządzający

W latach 2001-2017 związany ze Starcom gdzie w ostatnich latach współpracy obejmował stanowisko Head of Strategy. Od 2017 związany z Value Media najpierw jako Chief Strategy Officer a od 2022 roku Dyrektor Zarządzający agencji. W latach 2019- 2022 członek Komitetu Organizacyjnego Effie.

x
Małgorzata Wierzbicka
Małgorzata Wierzbicka
Maczfit (Grupa Żabka)
Małgorzata Wierzbicka
Maczfit (Grupa Żabka)

Omnichannel Director

Marketerka z 20. letnim doświadczeniem w polskich i  międzynarodowych korporacjach (m.in. Orange, Medicover). W swojej pracy koncentruje się na komunikacji online. Realizuje projekty digital z naciskiem na pozyskiwanie nowych strumieni przychodów, współtworzy strategie zwiększające wartości marki. Prowadzi kampanie performance w e-commerce, działania w SoMe i ATL, biegle porusza się w trade marketingu i w obszarach PR i CSR.

x
Michał Zajdel
Michał Zajdel
Kantar
Michał Zajdel
Kantar

Head of Media&Digital CEE

Badacz i analityk z niemal 15-letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w pomiarach skuteczności komunikacji, a także efektywności mediów. Z Kantarem związany od ponad 11 lat, gdzie kieruje działem zajmującym się badaniami komunikacji w Europie. W swojej pracy łączy podejście Small Data i Big Data, świat mediów i marketingu.

x
Katarzyna Zborowska-Germann_Gr IV
Katarzyna Zborowska-Germann
Salesforce
Katarzyna Zborowska-Germann
Salesforce

Client Partner Marketing Cloud

Ekspertka z 14-letnim doświadczeniem w obszarze digital marketingu oraz lider rozwiązań Salesforce Marketing Cloud. Doświadczenie zdobywała, pracując wcześniej w organizacjach takich jak Google oraz Criteo. Wśród jej klientów znalazły się m.in. Allegro, eObuwie, MediaExpert, Itaka, Pracuj, Play. Obecnie z pasją wspomaga polski biznes w zakresie transformacji marketingu zgodnie z wymogami epoki cyfrowej poprzez wdrażanie Salesforce Marketing Cloud.

x
Krzysztof Ziewiec
Krzysztof Ziewiec
BLIK
Krzysztof Ziewiec
BLIK

Dyrektor Departamentu Marketingu i PR

Ekspert w zakresie zarządzania komunikacją marketingową. Realizował projekty dla Raiffeisen Bank, PGE i marek Polkomtela, nagrodzonych m.in. Złotym Effie 2008 w kategorii Long Term za komunikację marki Plus. Od 2016 r. odpowiedzialny za strategię PR i działania marketingowe marki BLIK, które zostały wielokrotnie nagrodzone m.in. Złotym Effie Awards 2022 i Srebrnym Effie Awards 2021,, MIXX AWARDS 2021 oraz dwukrotnie tytułem TOP MARKA. Od kilku lat marka BLIK utrzymuje najwyższe wskaźniki świadomości i siły marki wśród użytkowników aplikacji bankowych.

 

x
Bartek_Hanus_Strategy_Director_LeoBurnett_www
Bartek Hanus
Leo Burnett
Przewodniczący Grupy
Bartek Hanus
Leo Burnett

Strategy Director

Trzykrotny Juror Effie i członek Jury w Media Trendy, a także wykładowca w Szkole Strategii Marki. Z wykształcenia socjolog i historyk sztuki. Od 20 lat strateg komunikacyjny, posiadający 13-letnie doświadczenie w kierowaniu działami strategii m.in. w TBWA i MullenLowe Warsaw, a od 2020 roku Strategy Director w Leo Burnett. Pracował dla największych marek lokalnych i międzynarodowych. Interesuje się ekonomią behawioralną oraz service design.

x
Karolina Bąkowska
Karolina Bąkowska
GoldenSubmarine
Karolina Bąkowska
GoldenSubmarine

Head of Social Content & Gaming

Od ponad pięciu lat wspiera marki w obszarze social mediów, zawsze stawiając podejście out-of-the-box. Poszukiwanie nowych sposobów skutecznej i kreatywnej komunikacji skierowało jej zainteresowania w stronę gaming marketingu. Social mediowy background pozwala jej tworzyć komunikację ze zrozumieniem społeczności graczy i znajdować sposoby na ich skuteczne zaangażowanie. Swoją wiedzą na ten temat dzieli się m.in. podczas konferencji branżowych, a także ze studentami na Collegium Civitas.

x
Beata Czarnacka
Beata Czarnacka
HBO Max Polska
Beata Czarnacka
HBO Max Polska

Streaming Marketing Director

Prowadzi markę HBO Max w Polsce, związana z Warner Bros. Discovery od 2018. Pracuje z światowymi hitami jak Ród Smoka, The Last of Us, prowadzi polskie produkcje oryginalne Wataha, Odwilż, #BringBackAlice. Ostatni event do serialu Ród Smoka na Wawelu otrzymał światową nagrodę w 5 złotych kategoriach Eventex. Niestandardowe podejście branded content dwóch serwisów streamingowych HBO Max x Empik Go dla serialu Odwilż zostało nagrodzone Kreaturą i zdobyło #3 miejsce w sprzedaży w 2022 w Empik Go. Wcześniej związana z The Walt Disney Company wprowadzała Marvela na rynki CEE jako Franchise Lead w zakresie wzrostu franczyzy, od zera na linii kino, franczyzobiorca, produkt, retail, trudno pomyśleć, że w jeszcze 2016 często nikt nie wiedział kim jest super bohater. Nagrodzona Disney Star Award. Członek Jury Emmy Awards, Mentor i Coach.

 

x
Anna Dąbrowska_ARC
Anna Dąbrowska
ARC Rynek i Opinia
Anna Dąbrowska
ARC Rynek i Opinia

Kierowniczka Zespołu Badawczego

Z badaniami związana od 2005 roku. Psycholog Społeczny (absolwentka Uniwersytetu SWPS). Specjalizuje się w badaniach ilościowych realizowanych techniką CAWI, ale w swojej pracy wykorzystuje również inne techniki badawcze. W dotychczasowej karierze współpracowała z klientami z wielu branż, m.in.: FMCG, marketing, media, motoryzacja, farmaceutyka, telekomunikacja.

x
Justyna Duszyńska_GR III — kopia
Justyna Duszyńska
Httpool
Justyna Duszyńska
Httpool

CEO

Od 2021 jest prezeską polskiego oddziału Httpool, globalnego partnera w sprzedaży dla ponad 25 największych platform społecznościowych na świecie t.j.: Twitter, Snapchat, Spotify, TikTok, LinkedIn. Związana z branżą mediową od ponad 18-lat, pracowała dla największych firm mediowych w Polsce: Burda Media International, Grupa Onet.pl oraz Grupa Ringier Axel Springer Polska, gdzie była członkinią Zarządu Operacyjnego odpowiedzialną za sprzedaż. Jest członkinią IAA Polska – Międzynarodowego Stowarzyszenia Reklamy oraz jest w Radzie Programowej Forum IAB. Od kilku lat jest również mentorką w programach dla liderek, amerykańskiej organizacji Vital Voices Global Partnership. Zasiada w Radzie konkursu dla młodych liderek „Jestem Liderką” oraz jest jurorką w marketingowym konkursie Effie Awards. Ukończyła, Stanford University – School of Executive Business i jest absolwentką Wydziału Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim.

x
Bartek Gołębiowski
Bartek Gołębiowski
GONG
Bartek Gołębiowski
GONG

Managing Partner / Founder

Założyciel GONG, jednej z najbardziej innowacyjnych agencji kreatywnych na polskim rynku. Wraz z zespołem stworzył przełomowe kampanie nagrodzone złotem na festiwalach Cannes Lions i Clio Awards. Od dwudziestu lat tworzy ze swoim zespołem rozwiązania, które przełamują schematy komunikacyjne i wykorzystują technologię w służbie kreatywności. Juror festiwali Cannes Lions, Effie Awards i New York Festivals, miłośnik sportów ekstremalnych i podróży.

x
Kamil Górceki 2
Kamil Górecki
Fantasyexpo
Kamil Górecki
Fantasyexpo

CEO/Co-Founder

Kamil Górecki, założyciel agencji gamingowej Fantasyexpo oraz marek wchodzących w jej skład (werefantasy, gx studio, gx events), współwłaściciel CD-Action. Najprawdopodobniej wie wszystko o najpopularniejszych grach komputerowych i esporcie a relacje z gwiazdami to jego specjalność. Na co dzień odpowiada za rozwój relacji z influencerami oraz kluczowymi klientami. Z powodzeniem zrealizował setki kampanii marketingowych, które wielokrotnie były nagradzane i wyróżniane w różnych konkursach. Potrafi łączyć marki z gamingiem w sposób angażujący i zapadający w pamięć.

 

 

x
Małgorzata Jopek_Gr III
Małgorzata Jopek
Niezależna Ekspertka
Małgorzata Jopek
Niezależna Ekspertka

Do lipca 2023 roku zarządzała Działem Marketingu w Europie Środkowej, w The Walt Disney Company, który odpowiadał za pełne portfolio kanałów telewizyjnych należących do The Walt Disney Company. Jednocześnie nadzorowała Brand i Content Marketing Disney+. Przed przyjściem do TWDC była Szefem kanałów  TVN 7 i TVN Fabuła w grupie TVN Discovery oraz Dyrektorem Marketingu w Warner Bros. Poland, a wcześniej pracowała jako Dyrektor Marketingu HBO Poland. Zaczynała swą karierę zawodową jako jeden z pionierów marketingu i promocji w RMF FM w Krakowie. Małgorzata ukończyła Filologię Angielską na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz dwuletnie Studia Podyplomowe Komparatystyczne w zakresie. „ Literatura, Sztuka, Kultura i Muzyka” Ukończyła wiele kursów między innymi; Uniwersytet Boccoci : Corporate Sustainability Management, Facebook: Digital and Social Media Marketing Management.

x
Olga Kustra-Kowalczyk
Olga Kustra-Kowalczyk
IKEA
Olga Kustra-Kowalczyk
IKEA

Head of Integrated Media & Performance Marketing

W IKEA odpowiada za rozwój i wzrost biznesu poprzez kompleksową komunikację marketingową 360 w środowisku omnichannelowym integrując sprawdzone kanały komunikacji z potencjałem nowych kanałów i technologii. Miłośniczka evidence-based marketingu, strategii marki w oparciu o wykorzystanie możliwości z zakresu analizy danych i efektywności komunikacji. Przed dołączeniem do IKEA pracowała w Mindshare, odpowiadając za zintegrowane strategie inwestycji mediowych dla klientów z różnych branż i kategorii w zespole klienckim. Następnie w zespole Business Development jako Strategy Manager odpowiadała za strategie komunikacji dla klientów agencji oraz rozwój nowego biznesu. Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

x
Tomasz Leśniak
Tomasz Leśniak
Sephora
Tomasz Leśniak
Sephora

Head of Acquisition

W Sephora od 2022; obecnie koordynuje mutualizację procesów na rynkach PL i CZ w zakresie marketingu efektywnościowego, wcześniej przez 7 lat w strukturach globalnej agencji mediowej. Posiada doświadczenie w obszarze marketingu brandowego digital, jak również SEM, social, afiliacji i marketing automation, zdobyte przy planowaniu kampanii full-funnel dla globalnych i lokalnych brandów. Laureat 4 Effie w kategoriach industry i narzędziowych. Doświadczony w omnichanelowych kampaniach online, z praktyczną znajomością m.in. realizacji kampanii biddable media.  Realizuje zasadę, że zwinność w zarządzaniu efektywnością jest kluczowa w niemal każdej dziedzinie marketingu, bez względu na etap ścieżki, na którym obecnie znajduje się konsument, do którego adresujemy komunikację.

x
Adam Nowakowski EFFIE
Adam Nowakowski
Meta
Adam Nowakowski
Meta

Creative Agency Partner CEE

Związany z reklamą od 1999 r., gdy dołączył do działu obsługi klienta NoS/BBDO. W 2003 r. objął stanowisko stratega obsługującego Telekomunikację Polską oraz marki Snickers, M&M’s, Wrigley’s, Lay’s, Lech oraz SOS Wioski Dziecięce. W latach 2009-2019 r. związany z agencją Leo Burnett, w której objął stanowisko szefa działu strategii i Zastępcy Dyrektor Zarządzającej. Wśród obsługiwanych marek Heineken, Orange, T-Mobile, Samsung, Castorama, Axa, PZU i Eurobank. Współtwórca 11 kampanii wyróżnionych nagrodą EFFIE. Od października 2019 r. w zespole agencyjnym Meta, odpowiada za współpracę z agencjami kreatywnymi w regionie Europy Centralnej i Wschodniej. Prywatnie miłośnik żeglarstwa, historii, piłki nożnej i kuchni roślinnej.

 

x
Gustaw_Rozmarynowski_gr VIII
Gustaw Rozmarynowski
Digital Kingdom
Gustaw Rozmarynowski
Digital Kingdom

Prezes Zarządu, Co-founder

Od 13 lat związany z branżą marketingową, od 9 lat współtworzy i zarządza agencją Digital Kingdom nagrodzoną tytułem Agencji Reklamowej Roku 2021 MMP.  Nadzoruje prace zespołów obsługujących między innymi: Pepco, BBC Studios, Alior Bank, L’Oréal, Bank Pekao S.A, Mars, CCC. Na swoim koncie ma ponad 20 branżowych nagród w tym najważniejszą – złote Effie.

x
Adam Wysocki
Adam Wysocki
LVL UP MEDIA
Adam Wysocki
LVL UP MEDIA

CEO

Z branżą mediową związany od ponad 20 lat. Ostatnie 6 lat, jako CEO i współwłaściciel, buduje agencję LVL UP MEDIA specjalizującą się działaniach mediowych, e-commerce oraz wsparciu marek na marketplace. W grupie Data Science House wdraża unikalną ofertę wykorzystania danych CRM w dopasowanej komunikacji. Obecnie pracuje z takimi klientami: Nivea, HP, Oshee, L’Oréal, Monini, Ahava, Tarczyński, Cewe, EPP, Fujifilm. Wcześniej współzarządzał spółkami mediowymi K2 oraz Next w ramach grupy SMV.

x
Katarzyba Zagól - Sudomir
Katarzyna Zagól-Sudomir
Netflix
Katarzyna Zagól-Sudomir
Netflix

Marketing Manager – Central & Eastern Europe

Marketing manager z ponad jedenastoletnim doświadczeniem w branży reklamowej. Od 2018r odpowiedzialna za działania kampanijne serwisu Netflix w regionie centralnej i środkowej Europy. Współtworzyła wiele głośnych kampanii reklamowych m.in. nagrodzoną Złotym Lwem w Cannes-  kampanię serialu Lupin. Wcześniej po stronie agencji marketingowym- 180hb, później K2 pracując z czołowymi polskimi i światowymi markami i prowadząc zespół w roli account directora.

x
Robert Zydel www
Robert Zydel
Państwowe Muzeum Etnograficzne
Robert Zydel
Państwowe Muzeum Etnograficzne

Dyrektor

Absolwent Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego. Był Consumer Insight Directorem w agencji kreatywnej Saatchi&Saatchi. W latach 2014 – 2019 zarządzał Biurem Marketingu Miasta w Urzędzie m. st. Warszawy. Jest członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii.

x
Agnieszka Radawiec_Gr VII
Agnieszka Radawiec
OBI Group Holding
Przewodnicząca Grupy
Agnieszka Radawiec
OBI Group Holding

CMO

Zwyciężczyni konkursu CMO of the year 2022. Panelistka i prelegentka w wielu branżowych konferencjach. Managerka z 20 letnim stażem w obszarze budowania strategii marketingowych, omni-commercowych, kliento-centrycznych oraz przeprowadzania transformacji cyfrowych marek. Skoncentrowana na ciągłej budowie wzrostu wartości organizacji. Od 5 lat związana z branżą Retail gdzie skutecznie wdraża nowe strategie z obszaru e-commerce, digital i brand marketingu oraz przeprowadza cyfrowe transformacje. Swoje wieloletnie managerskie doświadczenie zdobywała w wielu różnych branżach : od mediów przez telekomunikacje po Retail. Od lat w roli Chief Marketing and Digital Officer w takich spółkach jak: Liberty Global (UPC Polska), Douglas Polska, OBI Polska. Pierwsze 10 lat kariery zawodowej spędziła po stronie grupy reklamowej Havas Worldwide, gdzie doradzała wielu klientom w obszarze strategii marketingowej i budowania wartości marek.

x
Katarzyna_Bermes
Katarzyna Bermes
Komfort S.A.
Katarzyna Bermes
Komfort S.A.

Brand Manager

Miłośniczka jazdy konnej, freedivingu i wypraw trekkingowych. Absolwentka Szkoły Strategii Marki (SAR). Zajmuję się komunikacją strategiczną: pomagam markom określić ich tożsamość i kształtować wizerunek, zgłębiam tajniki storytellingu i marketingu opartego o grywalizację. Aktualnie brand manager Sklepów Komfort, wcześniej head of ATL media w eobuwie.pl i campaign manager w x-kom.pl. Specjalista w zakresie zintegrowanych kampanii marketingowych 360, które podbijają serca konsumentów.

x
jacek celinski
Jacek Celiński
dentsu Polska
Jacek Celiński
dentsu Polska

Head of Media & Performance Line

Menadżer z ponad 20-letnim doświadczeniem w marketingu. Skuteczny lider, który wizje potrafi przekuć w efekt. W dentsu Polska odpowiada za kierunek rozwoju linii biznesowej Media & Performance i wchodzących w jej skład agencji Carat, iProspect i dentsu X. Zaczynał jako dziennikarz, później jednak wybrał pracę po stronie agencyjnej, gdzie w domach mediowych Media Direction OMD oraz Starcom przeszedł pełną ścieżkę rozwoju kompetencji, od asystenta, do executive directora. Pracował z największymi reklamodawcami m.in. The Coca-Cola Company, Procter & Gamble czy Coty, realizując projekty zarówno lokalne, jak i regionalne i globalne. Przed dołączeniem do denstu Polska pełnił rolę head of e-commerce w Havas Media Group & Havas Creative. Takie doświadczenie dało mu unikalny mix kompetencyjny z obszaru mediów, ecommerce, content i digital oraz głębokie rozumienie zachowań konsumenckich, potrzeb i aspiracji klientów. Podziela wartości dotyczące zrównoważonego rozwoju i różnorodności jako kluczowych czynników sukcesu, zarówno w celu przyciągnięcia najlepszych talentów, jak i zapewnienia najlepszych wyników dla klientów. Ukończył Uniwersytet Warszawski na kierunku socjologia. Jego pasją jest literatura i bieganie, podczas którego najchętniej słucha podcastów.

x
Rafał Drzewiecki
Rafał Drzewiecki
TikTok
Rafał Drzewiecki
TikTok

Country Manager, Central Europe

Menedżer wykonawczy związany z mediami od ponad 14 lat, ekspert w dziedzinie mediów cyfrowych, tworzenia, przekształcania i lokalizacji topowych regionalnych i globalnych marek. Zdobywał doświadczenie w Onet.pl i Ringier Axel Springer Polska na stanowiskach managerskich. Od 2020 roku rozwija biznes TikToka w Europie Środkowej, najpierw jako szef marketing, obecnie odpowiedzialny za ogólną działalność biznesową w regionie jako Country Manager. Absolwent MBA, Pasjonat podróży i miłośnik książek biznesowych.

x
Remi Ganne
Remi Ganne
Allegro
Remi Ganne
Allegro

Head of Brand & Product Marketing

Ekspert w dziedzinie marketingu marki, komunikacji, FMCG i eCommerce. Od początku 2022 roku pracuję jako Head of Brand & Product marketing w allegro z misją odblokowania dalszej penetracji marki i przyspieszenia zaangażowania kupujących. Wcześniej spędził 11 lat w Procter & Gamble na różnych stanowiskach związanych z zarządzaniem markami (Gillette, Ariel, Pampers) i eCommerce (zarówno marketing, jak i sprzedaż). Jest Francuzem, ale większość kariery spędził w Polsce.

 

x
BArtosz Jędrasiak
Bartosz Jędrasiak
Lidl Polska
Bartosz Jędrasiak
Lidl Polska

Head of Marketing

Manager z 19-letnim doświadczeniem w branży reklamowej po stronie klienckiej. Prowadził duże marki w Polsce oraz na poziomie pan-europejskim. Doświadczony zarówno po stronie marketingu konsumenckiego, jak i B2B (franczyza). Track record poparty wynikami wszystkich prowadzonych marek. Rozwój zawodowy rozpoczął w kategorii FMCG, w takich firmach jak Maspex czy Intersnack, następnie przez 11 lat pracował w retailu – a konkretnie gastronomii, prowadząc takie marki jak KFC, Burger King i Pizza Hut, by w 2022 rozpocząć pracę w Lidl Polska jako Head of Marketing.

x
Joanna Kwiczor
Joanna Kwiczor
NielsenIQ
Joanna Kwiczor
NielsenIQ

Client Director

Od 4 lat związana z agencją badań rynkowych NielsenIQ, gdzie odpowiada za współpracę z największymi producentami FMCG w Polsce. Poprzednie 4 lata spędziła w SGK, globalnej agencji działającej w obszarze rozwoju marek i brand experience dla wiodących graczy FMCG i retail na świecie. Wcześniejsze doświadczenia zdobyła m.in. w sieci Biedronka, gdzie  odpowiadała za rozwój marek własnych oraz zarządzanie kategorią kosmetyczną, a także w firmach z branży spożywczej, zajmując się rozwojem nowych produktów.

x
Witold Libera
Witold Libera
Opus B
Witold Libera
Opus B

Dyrektor Strategii

Od 18 lat w branży komunikacji marketingowej, poprzednio pracował w agencjach reklamowych Havas i G7. Ma doświadczenie w projektach z zakresu strategii marki, komunikacji oraz brand&packaging design. Był także jurorem Effie w poprzednich edycjach.

x
Dino Metaxas
Dino Metaxas
L’Oréal
Dino Metaxas
L’Oréal

Chief Digital Marketing Officer and L’Oreal Poland/Baltics

Digital Marketing leader with over 20 years of international experience. He has worked with leading advertising agencies before joining Pernod Ricard, where he co-developed and executed the group’s Digital Marketing transformation across several regions, including Poland,  Sub-Saharan Africa and Travel Retail. Post Pernod Ricard Dino joined Zabka Group as part of the leadership team responsible for the group’s Digital acceleration strategy and today is the CDMO at L’Oréal Poland & Baltics.

x
Adam Oskaldowicz_PROFIL
Adam Oskaldowicz
Performance Media
Adam Oskaldowicz
Performance Media

Partner

Z branżą digital marketingu związany od ponad 17 lat. Z wykształcenia ekonomista. Przez pierwsze kilka lat pracy zawodowej związany z firmami doradztwa strategicznego i bankowości inwestycyjnej. Wyniesione doświadczenia od kilkunastu lat wykorzystuje w tworzeniu strategii mediowo-komunikacyjnych, które są osadzone w celach biznesowych Klientów. Pracował z wieloma Klientami w sektorach retail, e-commerce, FMCG, automotive: IKEA, LIDL, Makro, OBI, Castorama, eobuwie, Euro-net AGD, P&G, Orkla czy Volvo. Uczestnik i prelegent konferencji i warsztaów poświęconych digital marketingowi.

x
Szymon Piotrowiak
Szymon Piotrowiak
Pepco
Szymon Piotrowiak
Pepco

Head of Marketing Communication Europe

Związany z Pepco od 6 lat, przed przejściem do zespołu komunikacji odpowiadał w marketingu za otwarcia kolejnych europejskich rynków. Karierę rozpoczynał w Kompanii Piwowarskiej, gdzie zajmował się Żubrem, Lechem oraz produkcjami kampanii wizerunkowych. Współtworzył poznańską agencję Chapter1. Skoncentrowany na efektywności działań marketingowych, przyjaciel start-upów, wiecznie w podróży.

x
Łukasz Smoleń
Łukasz Smoleń
Salesforce
Łukasz Smoleń
Salesforce

Enterprise Account Executive – Marketing Cloud – Poland and CEE

Doświadczony Account Executive specjalizujący się w platformie Salesforce Marketing Cloud. Z pasją i zaangażowaniem pomaga klientom w osiąganiu sukcesu w ich kampaniach marketingowych, wykorzystując narzędzia i funkcje dostępne w Marketing Cloud. Na codzień pracuje z takimi markami jak MOL, Jeronimo Martins, Wiśniowski, Santander. Jako Account Executive Marketing Cloud, Łukasz ma szerokie doświadczenie w doradzaniu klientom w zakresie planowania, wdrażania i optymalizacji kampanii marketingowych. Dostarcza wartościowe doradztwo w dziedzinach email marketingu, zarządzania kampaniami, personalizacji treści oraz analizy danych. Jego wiedza i zrozumienie biznesowych wyzwań przekładają się na osiąganie sukcesów w marketingu przez jego klientów.

 

x
fot: Marek Korlak 

www.marekkorlak.com
Karolina Szabłowska
IKEA Retail
Karolina Szabłowska
IKEA Retail

Marketing Manager

Od kilkunastu lat w branży marketingowej tworzy strategie komunikacji marek oraz szeroko zasięgowych kampanii 360, ecomerce, PR oraz trade marketing. Projekty, za które odpowiadała były wielokrotnie nagradzane statuetkami KTR, Mixx, Golden Arrow, Złote Spinacze oraz Effie (w tym Grand Prix). Od 6 lat odpowiada za działania marki IKEA w Polsce. W swojej karierze związana była z marką Tyskie w Kompanii Piwowarskiej oraz BOLS w CEDC. Absolwentka Zarządzania i Marketingu SGH oraz Psychologii.

x
Wojciech Tomaszewski_Gr X
Wojciech Tomaszewski
Niezależny Ekspert
Wojciech Tomaszewski
Niezależny Ekspert

Niezależny Ekspert

Do 2023 roku odpowiadał za marketing i ekspansję ANSWEAR.com na rynki zagraniczne. Zarządzał ponad stuosobowym zespołem na 11 europejskich rynkach. Dyrektor marketingu roku 2018 (fashion / produkty luksusowe by Mediarun), Dyrektor e-commerce roku 2020 (crossborder by Izba Gospodarki Elektronicznej). Zdobywca kilkudziesięciu nagród dla produktów i serwisów, które tworzył lub którymi zarządzał. Menedżer z dwudziestoletnim doświadczeniem w takich obszarach jak marketing, e-commerce, zakupy i sprzedaż. Wcześniej m.in. w Groupe Casino i w Grupie Onet. Wykładowca akademicki. Prelegent licznych konferencji branżowych. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Syddansk Universitet w Odense oraz studiów Executive MBA (Politechnika Krakowska & Central Connecticut State University).

x
Krzysztof Wadas_small
Krzysztof Wadas
Agata S.A.
Krzysztof Wadas
Agata S.A.

Dyrektor ds. Marketingu

Odpowiadał za wdrożenie jednej z najbardziej charakterystycznych kampanii reklamowych w Polsce – z M. Sochą i E. Kasprzyk. Laureat konkursu Dyrektor Marketingu Roku. Autor książki „Strategia marki krok po kroku, czyli jak z marek małych zrobić marki wielkie”, która bardzo szybko stała się bestsellerem. Prowadzi warsztaty z zakresu między innymi strategii marki, reklamy, marketingu. Wykłada na Uniwersytecie WSB Merito , a wcześniej prowadził zajęcia na SWPS.

x
Konrad Żmuda Trzebiatowski
Konrad Żmuda-Trzebiatowski
Molecular Worldwide
Konrad Żmuda-Trzebiatowski
Molecular Worldwide

Deputy Global eCommerce Strategy Director

Od 10 lat związany z branżą digital i eCommerce, specjalizuje się w strategii kontentowej i taktykach aktywacyjnych. Tworzy rozwiązania eCommercowe dla globalnych marek z segmentu FMCG, OTC i Electro i zbierał doświadczenie na rynkach w Europie, Ameryce Północnej, Południowej, w Azji i na Bliskim Wschodzie.

x
Agnieszka Konarzewska gr IX
Agnieszka Konarzewska
Bank BNP Paribas
Przewodnicząca Grupy
Agnieszka Konarzewska
Bank BNP Paribas

Dyrektorka Departamentu Komunikacji Marketingowej

Kreatorka mostów komunikacyjnych #unexpectedjobs

Od ponad 5 lata odpowiada w Banku BNP Paribas  za komunikację marketingową obejmującą wszystkie segmenty Klientów indywidulanych i biznesowych. Wraz z zespołem  stworzyła wiele nagradzanych kampanii marketingowych, między innymi srebrnym Effie w kategorii Long Term Marketing Excellence.  Wcześniej doświadczenie w obszarze budowania strategii i  komunikacji marketingowej oraz wsparcia sprzedaży zdobywała w różnych instytucjach finansowych, między innymi w Banku BPH i GE Money Banku.  Specjalizuje się w tworzeniu  efektywnych kampanii społecznych. Akcja  banku „Gdzie są nasze patronki” w ubiegłym roku zdobyła srebrne Effie. Działa aktywnie na rzecz równości i różnorodności. Jest jedną z założycielek programu Kobiety Zmieniające BNP Paribas.

x
Maciej Godlewski
Maciej Godlewski
Arena Media
Maciej Godlewski
Arena Media

Managing Director

Ekspert z ponad 20-letnim doświadczeniem w mediach, digitalu, strategii i e-commerce. Doświadczenie zbierał w agencji digitalowo – danowej K2 Precise na stanowisku Chief Growth Officer jak i w globalnych domach mediowych: STARCOM na stanowisku Communications & Business Director oraz HAVAS MEDIA GROUP, gdzie w ramach grupy od 2021 zarządza agencją Arena Media oferującą kompleksowe usługi w zakresie strategii mediowej, e-commerce, performance marketingu oraz strategii danych. Pracował dla czołowych marketerów m.in. Carrefour, USP Zdrowie, T-Mobile, Grupa Danone, Uniqa, L’Oreal, Grupa Żywiec, Pracuj.pl

x
Ela Gorajewska-74-FB
Elżbieta Gorajewska
Niezależna Ekspertka
Elżbieta Gorajewska
Niezależna Ekspertka

Niezależna Ekspertka

Socjolog, długoletnia dyrektor zarządzająca, a obecnie konsultant, doradca, mentor. Przez ponad 23 lata kierowała firmą AGB, obecnie Nielsen Media. Wprowadzała firmę na rynek polski i budowała jej pozycję na rynku.  Wcześniej pracowała w CBOS, GfK Polonia. Zaangażowana w działalność społeczną – wieloletnia Prezeska OFBOR, Rada Nadzorcza IAA. ESOMAR, była przedstawicielką Polski w EMRO (European Media Research Organization). W wolnym czasie podróżuje, uwielbia czytać i spacerować z psem.

x
18.05.2023, Warszawa, AVON Ewa Grzech
Fot. Bartek Molga

https://www.instagram.com/bartek_molga/
Ewa Grzech
Avon Cosmetics Poland
Ewa Grzech
Avon Cosmetics Poland

Head of Integrated Communications

Ekspertka komunikacji z 14-letnim doświadczeniem w branży beauty, technologicznej i FMCG, które zdobywała pracując zarówno po stronie Agencji (Edelman Polska) jak i po stronie biznesu (Huawei Technologies, Avon Cosmetics Polska). Wyspecjalizowana w komunikacji produktowej, CSR, komunikacji kryzysowej oraz korporacyjnej. Z wykształcenia dziennikarka, ukończyła Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na Uniwersytecie Warszawskim; PR-owiec z zawodu i z zamiłowania. Obecnie kieruje Działem Integrated Communications w Avon Cosmetics Polska jako członek Zarządu firmy.

x
Julia Kohman
Julia Kohman
Radio 357
Julia Kohman
Radio 357

Dyrektorka Marketingu i Sprzedaży

W radiu zajmuje się kilkoma obszarami, przede wszystkim współpracami patronackimi i sponsorskimi. Dba również o to, żeby 357 było coraz bardziej rozpoznawalną i słuchaną marką. Współpracuje też ściśle z zespołami komunikacji i digitalu (strona www i aplikacja). Wcześniej zdobywała doświadczenie w agencjach (Plej, Artegence) gdzie była odpowiedzialna za zdobywanie nowych klientów jako business development director i po stronie klienta (w mServices, czy Getin Noble Banku).  Jak nie jest w radiu to można ją spotkać w stadninie, w podróży albo na wystawie, zatem jej idealny dzień to jeżdżenie na koniu po nowojorskiej MoMA.

x
Mirella_Panek_owsianska2
Mirella Panek – Owsiańska
Fundacja Szkoła Liderów
Mirella Panek – Owsiańska
Fundacja Szkoła Liderów

Członkini Rady Fundacji Szkoła Liderów

Ekspertka CSR, zarządzania różnorodnością i komunikacji społecznej. Wieloletnia prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu, konsultantka Divercity+, jedna z założycielek fundacji Kosmos dla Dziewczynek, członkini Rady fundacji Szkoła Liderów. Przez 4 lata pełniła funkcję rzeczniczki prasowej polskiej sekcji Amnesty International. Autorka artykułów i komentarzy prasowych, mentorka, trenerka, wykładowczyni akademicka. Posiada długoletnie doświadczenie współpracy z biznesem, sektorem publicznym i NGO

x
Kamila Roszkowska_Managing Partner_PWW_2
Kamila Roszkowska
Publicis Worldwide
Kamila Roszkowska
Publicis Worldwide

Managing Partner

Menedżerka z ponad 20-letnim doświadczeniem. Od 1998 w strukturach Publicis, a od 2019 współzarządza agencjami wchodzącymi w skład PWW. Odpowiada za rozwój biznesu klientów agencji w Polsce i w państwach Regionu CEE. Specjalizuje się w tworzeniu stabilnych i różnorodnych zespołów pracowniczych, szkoleniu młodych Accountów, w komunikacji farmaceutyków oraz w aktualnych trendach komunikacji kulinariów. Ekspertka od skutecznej komunikacji marketingowej. Zdobyła 14 statuetek w konkursie Effie, a w 2022 roku wraz z zespołem agencji ponad 25 nagród i tytułów w konkursach polskich i zagranicznych.

x
Agnieszka Rzepkowska_Gr XII
Agnieszka Rzepkowska
Niezależna Ekspertka
Agnieszka Rzepkowska
Niezależna Ekspertka

Niezależna Ekspertka, Marketingowiec

Komunikacją marketingową zawodowo zajmuje się od ponad 13 lat, wcześniej doświadczenie zdobywała w strukturach sprzedaży i zarządzania ofertą produktową. Zawodowo związana z firmami prowadzącymi działalność w obszarze usług. Pracowała dla takich marek jak TUI, ING Życie, Nationale-Nederlanden, PZU. W ciągu swojej kariery zdobyła szeroką wiedzę i doświadczenie w zakresie tworzenia strategii marketingowych, zarządzania i kreowania wizerunku marek, realizacji skutecznych kampanii reklamowych. Koordynowała duże projekty marketingowe na poziomie lokalnym i zagranicznym. Interesuje się innowacyjnymi rozwiązaniami marketingowymi i technologicznymi, które wspierają wyższą efektywność prowadzonych działań. Jest absolwentką Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie ze specjalizacją  zarządzanie i marketing, ukończyła program The Chartered Institute of Marketing (CIM).

x
Julia Szlęzak
Julia Szlęzak
Fundacja Czerwone Noski
Julia Szlęzak
Fundacja Czerwone Noski

Dyrektorka Programowa

Wcześniej w korporacji, od ponad 7 lat aktywnie działa w organizacjach pozarządowych – w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę jako specjalistka ds. edukacji i projektów, specjalistka ds. Social Media, koordynatorka działu PR, obecnie dyrektorka programowa w Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu, gdzie odpowiada za planowanie, opracowywanie i wdrażanie strategii działania programów, by jak najlepiej odpowiadać na potrzeby beneficjentów organizacji – dzieci i osób starszych. Bycie w środowisku w różnych rolach pozwoliło jej poznać wszechstronnie schemat działania NGO – doskonale rozumie wyzwania dnia codziennego, konieczność odnalezienia się w sytuacji potrzeby efektywnych i zdywersyfikowanych działań przy niskim budżecie, dotarcia do odbiorców z misją fundacji – otworzenia ich na zmianę w myśleniu i mobilizacji społecznej idącej w stronę zmiany społecznych postaw, ale też realizacji celów fundraisingowych, niezbędnych do funkcjonowania organizacji non-profit. Uczestniczyła w pracach wielu kampanii społecznych i fundraisingowych, np., „Bezsilność” dot. problemu wykorzystywania seksualnego dzieci, 116 111- telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży, kampaniach dot. bezpieczeństwa dzieci w Internecie czy budzenia świadomości nt. rozwoju kompetencji wychowawczych, by zadbać o najbardziej bezbronnych i narażonych na krzywdzenie obywateli – dzieci.

x
Urszula Uchanska
Urszula Uchańska
Niezależna Ekspertka
Urszula Uchańska
Niezależna Ekspertka

Niezależna Ekspertka, Liderka Biznesu i Marketingu

Legitymuje się imponującym, ponad 25-letnim doświadczeniem pracy w międzynarodowych korporacjach w Polsce i za granicą. Ostatnie 13 lat pracowała w Philips, na stanowiskach globalnego CMO nowej firmy Philips Domestic Appliances (obecnie Versuni) oraz jako członek zarządu, wcześniej przez wiele lat pełniła funkcje dyrektora marketingu dla regionu CEE (a wcześniej Polski), dla dóbr konsumenckich oraz produktów i usług medycznych. Wraz ze swoimi zespołami budowała i wdrażała  strategie marketingowe, które przyniosły firmie trwałe wzrosty sprzedaży, zysku i udziałów rynkowych. Jej projekty wielokrotnie były nagradzane i skalowane wewnątrz organizacji. Liczne z nich  znalazły uznanie również w nagrodach Effie dla najbardziej efektywnych kampanii reklamowych. Wcześniej pracowała w działach marketingu koncernów Coty, Danone i Groupe SEB. Od lat zajmuje się kompleksowym podejściem do marketingu: od badań konsumenckich, poprzez strategię marki, tworzenie kampani, digital, PR do obsługi klienta. Jej pasją jest zorientowane na efekty budowanie i rozwój: ludzi, zespołów i samego biznesu. Absolwentka MBA, magisterskich studiów na Wydziale Ekonomii UW oraz studiów podyplomowych na Wydziale Psychologii UW.

x
ZuzannaWarownaTorunska
Zuzanna Warowna – Toruńska
Concept Spot
Zuzanna Warowna – Toruńska
Concept Spot

Business & People Advisor

Związana z branżą marketingową  od 2001 roku. Większość jej dotychczasowej kariery zawodowej to praca w agencjach, m.in. na stanowisku dyrektor operacyjnej w agencji DDB Warszawa oraz jako dyrektor zarządzająca Grupy Ogilvy w Polsce. Od 2018 wykorzystuje swoje doświadczenie  doradzając branży w obszarach LUDZIE (rekrutacje, mentoring, struktury, szkolenia m.in. z budowania relacji, przedsiębiorczości oraz kompetencji managerskich) i BIZNES (sparing dla kadry zarządzającej, strategie rozwoju, procesy, audyty). Od lat działa na rzecz etyki i odpowiedzialności w biznesie – m.in. jako arbitrzyni Komisji Etyki Reklamy, prelegentka na konferencjach oraz współtwórczyni Białej Księgi.

x
Katarzyna Zemlik
Katarzyna Zemlik
K2 Create
Katarzyna Zemlik
K2 Create

Head of Strategy

Z branżą reklamową związana od 2010 roku. Zdobywała doświadczenie, pracując dla takich marek jak Allegro, Desperados, Netflix, Jack Daniel’s, Google, Carrefour, Samsung, Morizon czy Pepsi. Od 2022 roku prowadzi dział strategii K2 Create, współtworząc komunikację dla wszystkich marek z portfolio agencji. Obserwatorka trendów zafascynowana nowymi technologiami.

x
Michal_Arament_Gr IV
Michał Arament
McDonald's
Przewodniczący Grupy
Michał Arament
McDonald's

Dyrektor Marketingu

Posiada ponad 16 letnie doświadczenie marketingowe zdobyte w największych firmach w Polsce takich jak Unilever i PepsiCo. Był odpowiedzialny za rozwój komunikacji, zarządzanie mediami oraz budowanie strategii produktowej i biznesu kategorii. Zarówno na poziomie lokalnym jak i regionalnym kierował markami będącymi liderami rynku w swoich kategoriach min. Knorr, Algida (Magnum, Big Milk), Lipton, Pepsi. Obecnie na stanowisku Dyrektora Marketingu McDonald’s Polska. Zdobywca nagród Effie 2021 i 2022, w tym złotej statuetki.

 

x
Marcin Andrzejczyk
Marcin Andrzejczyk
Husqvarna Group
Marcin Andrzejczyk
Husqvarna Group

Marketing & Communication Manager

Doświadczony lider marketingu, od ponad 20 lat zajmuje się budowaniem marek w Polsce oraz na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej. Pracował w firmach sektora trwałych dóbr konsumenckich, dóbr szybko zbywalnych i ubezpieczeń, przyczyniając się do rozwoju uznanych marek, takich jak Okocim, Kasztelan, Smirnoff, Liberty Direct czy Husqvarna. Od lipca 2017 roku związany z firmą Husqvarna Group. Kilkukrotny juror konkursów Effie Awards i Innovation Awards.

x
Daniel Biegaj
Daniel Biegaj
Benefit Systems
Daniel Biegaj
Benefit Systems

Dyrektor ds. Marketingu i E-Commerce

Ekspert z 15-letnim doświadczeniem. Zarządzał procesami marketingowymi, budowaniem marek, sprzedażą online w różnych branżach. Pracował dla Levi’s, 5.10.15., Netia, Develey. Obecnie Dyr. Marketingu i Ecommerce w Benefit Systems OF S.A . Od września 2019 r. inicjator ekosystemu nowych marek i produktów, m.in. platforma treningowa Yes2Move, aplikacji ZdrowAppka. Ekspert w Digital Expert Club, członek CMO Club. Autor publikacji dotyczących Marketingu i Digital. Mentor  w programie APLO.

x
piotr-bombol1
Piotr Bombol
adaily
Piotr Bombol
adaily

Founder

Związany z branżą marketingową od 10 lat. Z wykształcenia ekonomista, zdobywca nagrody Prezesa NBP za pracę ekonometryczną. W swojej karierze początkowo pracował w sieciowych agencjach (DDB, Deloitte Digital), następnie stworzył Gameset, pierwszą agencję gaming marketingu. z którą zdobył ponad 50 nagród reklamowych, w tym złote europejskie i polskie Effie. W latach 2019-2022 członek Komitetu Organizacyjnego Effie Awards Polska.

Adaily –  asystent AI do marketingowego researchu.

x
Ewa Doligalska
Ewa Doligalska
PepsiCo
Ewa Doligalska
PepsiCo

Media & Total Connections Planning Manager

Pasjonatka mediów z 5-letnim epizodem brand marketingowym. Przygodę z mediami zaczęła w Starcomie, by po 2 latach spojrzeć na świat oczyma wydawcy – Wirtualnej Polski. Od 2014 związana z PepsiCo, gdzie najpierw zarządzała marką Lay’s, by następnie objąć mediowo-komunikacyjną kuratelą całe portfolio słonych przekąsek. Miłośniczka literatury i tanich wakacji.

x
Kami Haciuk
Kamila Haciuk
Converse / Orbico
Kamila Haciuk
Converse / Orbico

Marketing Manager CEE

Z marketingiem związana od ponad 10 lat. Karierę zawodową rozpoczynała w Nike, skąd przeszła do Vansa, by zarządzać marką w Polsce, Czechach, Słowacji i Węgrzech. Obecnie odpowiada za całokształt działań marketingowych marki Converse w regionie CEE. Tworzenie strategii dla największych sportowych brandów łączy z aktywnym udziałem w realizacjach, by nieustannie być blisko klienta, czego owocem była wygrana MP Power Awards 22 w kategorii event B2C. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, z certyfikatem Stanford Graduate School of Business.

x
Pawel_Loedl_VML
Paweł Loedl
VMLY&R Poland
Paweł Loedl
VMLY&R Poland

Chief Strategy Officer

Wcześniej Strategy Director w ING Bank Śląski. Zarządza 15-osobowym zespołem strategicznym. Współpracował także z takimi markami jak IKEA, Żywiec Zdrój, Danone, Pepsico, Samsung – zarówno na projektach brandbuildingowych, aktywacyjnych, ale też wykraczających poza komunikację. Wielokrotny juror w konkursie EFFIE, , przewodniczący jury Young Creatives Planners, wykładowca m.in.: Wyższa Szkoła Europejska, Collecium Da Vinci, AGH. Koszykarz.

x
Krzysztof_Lojek_clr_Gr II
Krzysztof Łojek
USP Zdrowie
Krzysztof Łojek
USP Zdrowie

Business Unit Director

W tym roku 3 raz jako Juror Effie, co traktuję jako wyjątkowe wyróżnienie i docenienie w branży. Od ponad 16 lat poświęcam się dyscyplinie jaką jest marketing, skutecznie przekuwając to w biznes. Od 2017 roku jestem związany z farmacją i firmą USP Zdrowie, z którą z sukcesami wdrożyłem nowe marki (Difortan, REME), odzyskiwałem utracone pozycje liderów (Artresan), walczyłem o udziały (APAP, Ibuprom), poprawiałem zyskowność. Obecnie w roli Dyrektora Business Unitu kategorii przeciwbólowej, w którym zarządzam wspaniałym zespołem ludzi. Jestem absolwentem Politechniki Warszawskiej, oraz Akademii Leona Koźmińskiego.

x
Damian Ludke - foto
Damian Lüdke
Blue Media
Damian Lüdke
Blue Media

Head of Brand Experience HUB

W Blue Media od 2015 roku, od 2019 roku na stanowisku Head of Brand Experience HUB. Odpowiedzialny za pion marketingu, PR, UX/CX, customer services oraz budowę m.in. ekosystemu serwisów informacyjnych i obsługowych, projektowanie cyfrowej “ścieżki klienta” B2B2C, wzmacnianie perspektywy klienta, profesjonalizację UX/GUI/Service Design oraz budowanie perspektywy sprzedażowej w long channel. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz The Nottingham Trent University.

x
Paweł Modzelewski
Paweł Modzelewski
Bluecloud Interactive
Paweł Modzelewski
Bluecloud Interactive

Managing Partner

Zarządza zespołem Havas Play, który zrzesza specjalistów z zakresu mediów społecznościowych, gamingu & esportu, influencer marketingu, produkcji oraz kreacji. Połączenie tych elementów daje unikalne kompetencje z zakresu komunikacji content marketingowej, opartej na zapleczu kreatywnym, analitycznym i badawczym. Ma za sobą 16 lat doświadczenia w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań komunikacyjnych – głównie opartych o kanały cyfrowe. Współtworzył strategie dla wiodących marek w swoich kategoriach. Wiele z nich nagrodzonych zostało w konkursach branżowych. Autor licznych publikacji na temat zintegrowanej komunikacji marketingowej z dużym naciskiem na content marketing oraz media społecznościowe.

x
Marcin Piecewicz_ONE House
Marcin Piecewicz
ONE House
Marcin Piecewicz
ONE House

CEO

Od ponad dwudziestu lat praktyk rynku mediów i reklamy z doświadczeniem pracy po stronie największych agencji mediowych oraz w strukturach działów marketingu największych polskich reklamodawców. W 2013 r. założył i od tego czasu rozwija Agencję oraz Grupę Reklamową ONE House oferującą kompleksową obsługę w zakresie komunikacji marketingowej.

x
Paulina Rekosz_foto2
Paulina Rekosz
T-Mobile Polska
Paulina Rekosz
T-Mobile Polska

Dyrektorka Departamentu Zarządzania Marką i Customer Experience

Od ponad 15 lat jest związana z branżą telekomunikacyjną, gdzie doradzała kadrze zarządczej w obszarach związanych m.in. ze strategią korporacyjną, transformacją modelu biznesowego oraz potencjalnymi fuzjami i przejęciami. Początkowo rozwijała karierę w spółkach doradztwa biznesowego KPMG i Accenture szukając optymalnych rozwiązań dla klientów biznesowych i ich wyzwań rynkowych. Od 2013r. związana jest z T-Mobile Polska, gdzie kształtowała i rozwijała strategię korporacyjną spółki tworząc dla niej nowe kierunki rozwoju, nadzorując projekty transformacyjne oraz negocjując współprace z partnerami. Od początku 2022r. zarządza marką T-Mobile oraz jej komunikacją rynkową a także tzw. customer experience. Łączy kompetencje długofalowego planowania budowania pozycji rynkowej, strategii „Go to Market” oraz szybkiego reagowania na zmiany otoczenia, a przede wszystkim potrzeby klientów. Praktykuje bezpośrednie słuchanie klientów i pracę na insightach, chętnie kwestionując status quo.

x
piotr_szeleszczuk
Piotr Szeleszczuk
Decathlon
Piotr Szeleszczuk
Decathlon

Dyrektor Marketingu

Od 2022 roku odpowiedzialny za całość działań marketingowych największego gracza na polskim rynku sportowym. Zaczynał w mediach, od ponad 15 lat związany z branżą marketingową, pracował m.in. dla adidas jako dyrektor komunikacji na region CEE. Wielki fan uprawiania sportu (bieganie, sporty siłowe) jak i oglądania (NBA, piłka nożna). Dumny warszawiak, mąż i ojciec dwóch fantastycznych dzieciaków.

x
Anna Maria Szutowicz_Gr III
Anna Szutowicz
Y&Lovers
Anna Szutowicz
Y&Lovers

CEO

Założycielka i właścicielka Y&LOVERS ylove.rs, agencji specjalizującej się w projektowaniu i analizie badań marketingowych oraz doradztwie strategicznym na ich bazie. Etnografka od 15 lat wykorzystująca wiedzę antropologiczną dla potrzeb marketingu. Ekspertka zmiany pokoleniowej. Doradza największym graczom FMCG, finansowym, telekomowym, handlowym. Wykładowczyni akademicka (UW, SWPS). Członkini PTBRiO.

x
DSC_0154
Marta Tylewicz
LEGO
Marta Tylewicz
LEGO

Senior Brand Manager

Ponad 13 lat doświadczenia w obszarze budowania marek, zintegrowanej komunikacji i innowacji. Aktualnie zajmuje się strategią marketingową marki LEGO na rynkach CEE, Middle East & Africa. Wcześniej związana z firmą Colgate & Palmolive oraz Żywiec Zdrój. W działaniach marketingowych poszukuje nowych rozwiązań, które przekładają się na efekty biznesowe. Prywatnie wielbicielka kina, muzyki electro oraz bliskich i dalekich podróży.

 

x
Sebastian Wężyk
Sebastian Wężyk
Makro Polska
Sebastian Wężyk
Makro Polska

Head of Marketing

Blisko 20 lat doświadczenia głównie w  marketingu ale też sprzedaży oraz analityce w branżach FMCG, DIY, handlu, sporcie i bankowości. Pracując dla rynkowych liderów takich jak: Unilever, Coca-Cola Company, Castorama, Makro C&C, Credit Agricole czy Ekstraklasa tworzył strategię dla marek, digitalizując procesy sprzedaży, budując aplikacje mobilne i rozwijając świat mediów społecznościowych. Dzięki skutecznej współpracy w wieloma agencjami oraz domami mediowymi stworzył produkty i usługi dostępne w całej Polsce. Zorientowany na cel, bo dróg jego osiągnięcia zawsze jest wiele.

x
Karolina Witecka_Gr III D
Karolina Witecka
Cut The Mustard
Karolina Witecka
Cut The Mustard

Co-Founderka, Prezeska

Co-Founderka, Prezeska, Dyrektor Zarządzająca w agencji reklamowej – Cut The Mustard. Od 2020 także Co-Founderka – Ekstrakt.Studio – studia projektów graficznych i identyfikacji wizualnej. Mentorka w stowarzyszeniu: “Sieć Przedsiębiorczych Kobiet”, gdzie wspiera kobiety w rozwijaniu ich własnych biznesów. Od ponad 17 lat działa w branży reklamowej. W 45 osobowej agencji Cut The Mustard –  od początku, czyli od 2016 roku, odpowiada za strategię rozwoju firmy, tworzenie struktur agencji, pozyskiwanie nowego biznesu oraz doradztwo w zakresie głównych projektów kreatywnych i ofert biznesowych dla kluczowych klientów agencji. Zarządzana przez nią agencja jest wyróżniana i nagradzana w najważniejszych konkursach branżowych w Polsce, takich jak KTR, Effie, Mixx.

x
Iwona Piwek_Przewodnicząca
Iwona Piwek
YouTube
Przewodnicząca Grupy
Iwona Piwek
YouTube

Head of YouTube Sales, CEE

Jedna z pierwszych osób zatrudniona przez Google’a w Polsce, od prawie dekady odpowiedzialna za rozwój i strategię sprzedaży YouTube’a w Polsce, regionie CEE i Grecji. Członkini Rady Mediów IAA i wielokrotna Jurorka Effie. Humanistka z wykształcenia, mediowiec z wyboru – swoje doświadczenia zawodowe zdobywała m.in. w Starcomie i Discovery Media. Prywatnie mama, kolekcjonerka książek kucharskich i entuzjastka polskich niszowych marek kosmetycznych.

 

 

x
Patryk Cebartowski
Patryk Cebartowski
adidas
Patryk Cebartowski
adidas

Dyrektor Komunikacji

Pierwsze kroki zawodowe stawiał w Procter & Gamble, a następnie rozwijał umiejętności budowania strategii w Garrison Group. Przez ostatnie 12 lat realizował strategiczne działania marketingowe w branży sportowej, pracując dla adidas, Nike, 4F i Legii Warszawa, wdrażając projekty na rynku polskim, a także w Europie Środkowej (Węgry, Czechy, Słowacja, Rumunia) i Zachodniej (Niemcy, Portugalia). Od 2022 odpowiedzialny za holistyczne działania adidas z obszaru komunikacji w regionie East Europe.

x
Stanisław Grabowski
Stanisław Grabowski
EssenceMediacom
Stanisław Grabowski
EssenceMediacom

Managing Partner

Odpowiedzialny za Strategię i Creative Futures w EssenceMediacom. Zakochany w świecie reklamy od 20 lat. Radykalny propagator łączenia kompetencji głęboko analitycznych z typowo kreatywnymi. Analitycy go nie lubią, bo twierdzi, że „jakiekolwiek dane są lepsze od braku danych”. Kreatywni go nie lubią, bo ciągle pyta o dane. Gracz, tenisista, miłośnik Lego, całkiem spoko Tata.

x
JAkub Ignaczak
Jakub Ignaczak
L’Oréal
Jakub Ignaczak
L’Oréal

Digital Director L’Oréal Polska i Kraje Bałtyckie

Pełni strategiczną rolę Digital Directora w firmie L’Oréal. Odpowiada za transformację digitalową oraz media. Jego determinacja w kwestionowaniu status quo stanowi fundament dla zadań związanych ze zmianą procesu zakupu mediów, optymalizacją opartą na danych i algorytmach czy tworzeniu kreacji i kontentu. Aktywnie współpracuje z dynamicznie rozwijającymi się startupami, które koncentrują się na analizie i pozyskiwaniu danych oraz rozwijaniu zaawansowanych algorytmów sztucznej inteligencji, znajdując ich praktyczne zastosowanie w codziennej pracy marketerów. Jest nieustannie zaangażowany w poszukiwanie innowacji i nowych możliwości wykorzystania danych oraz algorytmów AI, tak aby strategie marek nie tylko przekraczały granice, ale i transformowały dynamicznie rozwijający się rynek.

x
Katarzyna Krawczykk
Katarzyna Krawczyk
CCC
Katarzyna Krawczyk
CCC

Dyrektorka Marketingu

Posiada wieloletnie doświadczenie w marketingu branży fashion zdobyte m.in. w CCC S.A,  Warsaw Creatives, Badura, Tatuum i HOUSE. Ostatnie wyzwanie to metamorfoza marki CCC gdzie jako  Dyrektor Marketingu byla odpowiedzialna za głośne kampanie z udziałem światowych gwiazd – Jenny Fairy starring Emily Ratajkowski czy Sprandi Take Care z Amber Valletty, Kyle’em McLachlana, Finn’em Wolfharda. Stojąc na czele zespołu marketingu odpowiadała za wdrożenie nowej strategii wizerunkowej CCC począwszy od identyfikacji wizualnej, produkcji kampanii, przez dystrybucję w tradycyjnych kanałach komunikacji, dbając o jakość contentu w przestrzeni Social Meda i o wzorcowe współprace z polskimi i zagranicznymi gwiazdami i Influencerami.

x
Magdalena Mieszawska_Allegro
Magdalena Mieszawska
Allegro
Magdalena Mieszawska
Allegro

Brand Management Manager

Ekspertka z 10-letnim doświadczeniem w mediach, e-commerce, strategii i digitalu. Absolwentka Zarządzania Mediami na UJ. Specjalizuje się w brand marketingu, tworzeniu strategii, zakupie mediów i działaniach offline. W Dziale Mediowym Lidl Polska odpowiadała za planowanie i zakup mediów oraz prowadzenie akcji marketingowych. Obecnie Brand Managerka w Allegro. Zarządza zespołem Trade Marketingu i prowadzi największe kampanie sprzedażowe w Polsce. Miłośniczka mody, sztuki i dalekich podróży.

x
Barbara_Niedziela
Barbara Niedziela
2012 Agency
Barbara Niedziela
2012 Agency

Strategy Director

Ekspertka strategii komunikacji z doświadczeniem zdobytym w Polsce, Danii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Studiowała m.in. na Copenhagen Business School, Copenhagen University i North Park University, Chicago. Karierę zaczęła od pracy w agencji Lemon Sky jako strategic planner. Przez kolejne lata pracowała w agencji JWT, gdzie została wyróżniona w programie J. Walter Thompson High Potential Club – New York. W 2016 roku dołączyła do grupy projektowej londyńskiego oddziału agencji JWT, zajmującej się globalną strategią repozycjonowania marek z segmentu OTC. W 2017 roku w Isobar Group Poland. Od 2018 roku Strategy Director w 2012 Agency, gdzie odpowiada za doradztwo strategiczne dla kluczowych klientów agencji.

x
Mariusz Nowak
Mariusz Nowak
Ministry Of Creativity
Mariusz Nowak
Ministry Of Creativity

CEO / Wiceprezes

Zasiadał przez 2 kadencje w Zarządzie Klubu Agencji Eventowych KAE przy SAR, jest członkiem Rady Programowej magazynu THINK MICE. Trzykrotnie zasiadał w jury konkursu EFFIE Awards w Polsce. Otrzymał wyróżnienie jako Rzetelny Dostawca podczas Procon/Polzak. Ponadto jest jednym z inicjatorów „sztabu kryzysowego” branży MICE – #TUGETHER oraz podpisywał dokumenty założycielskie Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń w imieniu KAE. W roku 2021 wybrany jako jeden ze 100 najbardziej wpływowych ludzi w branży MICE w Europie wg Eventex. Razem ze swoją agencją otrzymał wiele nagród za współorganizację i obsługę 25-lecia Inter Cars SA na Stadionie Narodowym w Warszawie. W tym roku otrzymał dwie złote statuetki w światowym konkursie MICE Eventex za produkcję ‘Ród Smoka na Wawelu”. Organizował w Polsce festiwal muzyczny Day Glow, współorganizował BMW Pit Lane Park F1 oraz INOA Trophy – ogólnopolski cykl pokazów w technologii 3D.

x
Mariusz Przybył bw
Mariusz Przybył
BNA
Mariusz Przybył
BNA

Dyrektor Strategiczny / Prezes Zarządu

Semiolog z wykształcenia i zamiłowania. Konsultant, strateg, autor szkoleń w zakresie brandingu i publikacji w mediach branżowych. Współtwórca, współwłaściciel i prezes zarządu BNA, jednej z najbardziej doświadczonych agencji brrandingowych w Polsce. W biznesie brand identity od przeszło 25 lat. Współautor rozwiązań brandingowych marek takich jak m.in.: mBank, x-kom, Empik, Reserved, Totalizator Sportowy, Canal +, Wirtualna Polska, Tyskie, Lech, Żywiec i wielu innych – często nagradzanych zagranicą jak ostatnio Zadbano.

x
Tadeusz Rusek_Gr I
Tadeusz Rusek
Wyborowa Pernod Ricard
Tadeusz Rusek
Wyborowa Pernod Ricard

Global Brand Director: Polish Vodkas & Becherovka

Skupiony na efektywności działań, posiada 15-letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem, pozycjonowaniu marek i tworzeniu strategii biznesowych. Odpowiada ze marki generujące ~ 50 mln euro profitu. Kluczowe kampanie: Tyskie – Tyskiego Najlepszego 2014 rok – Złote Effie. Wyborowa The Dark – Launch 2017 – Brąz Effie Marka Wyborowa – Pozycjonowanie marki i strategia komunikacji. Kluby Polonia i Legia Warszawa – pozycjonowanie marki.

x
Małgorzata Rynkiewicz www
Małgorzata Rynkiewicz
British American Tobacco
Małgorzata Rynkiewicz
British American Tobacco

Dyrektorka Sprzedaży

Karierę zawodową zaczęła jako badacz rynku, w Nielsen i TNS (Kantar). Dołączyła do BAT w 2016 roku jako Consumer Insights Manager. W 2017 roku zaczęła swoją przygodę w marketingu obejmując kluczową rolę we wprowadzeniu marki gloTM na rynkach Europy Środkowej. W 2020 roku objęła stanowisko Dyrektora ds. Aktywacji Marketingowych, w ramach którego wspierała rozwój wszystkich marek BAT w Polsce i na Bałtykach, skupiając się na produktach nowej generacji – Glo, Vuse i Velo. Przez 2 lata współtworzyła Clouds Fest – duże przedsięwzięcie eventowo-komunikacyjne, które zadebiutowało na festiwalowej mapie Polski w 2021 roku. Pierwsza edycja festiwalu – Clouds Fest 2021 została uznana za wydarzenie roku w kategorii „Event – pozostałe formy” w dziesiątej edycji MP Power Awards. Koncept został również doceniony na tegorocznych KTRach nagrodą dla teledysku Pezeta. W kwietniu 2023 roku – jako pierwsza kobieta w historii BAT Polska – objęła stanowisko Dyrektorki Sprzedaży.

x
Radosław Sączek foto aktualne
Radosław Sączek
Tandem Audio Broker / Grupa Eurozet
Radosław Sączek
Tandem Audio Broker / Grupa Eurozet

Creative Group Head

Z reklamą związany od 1998 r., a od 2008 r. z jej kreatywnym wymiarem. Od 2016 r. szef działu akcji specjalnych w Tandem Media, gdzie współtworzył m.in. ofertę reklamową podcastów platformy www.tokfm.pl, a także oferty komunikacji niestandardowej w stacjach Agory oraz kinach Helios. Od 2021 r. szef komórki Tandemu – Podcast Custom Shop. Przez wiele lat zaangażowany w prace wspólnego projektu grup radiowych I LOVE RADIO. Także poeta i muzyk.

x
Magdalena Sielachowicz-Nowakowska_GR III
Magdalena Sielachowicz-Nowakowska
Samsung Electronics
Magdalena Sielachowicz-Nowakowska
Samsung Electronics

Head of Marketing

Zdobyła doświadczenie m.in. przez 8 lat pracy w PlayStation. W Samsung Electronics Polska, od blisko 8 lat, pokazała, że trzeba postawić na ciągłe wyrzucanie się ze strefy komfortu. Każdy kolejny krok przekuwać w wiedzę, doświadczenie i nowe spojrzenie, w efektowne i efektywne działania. Ważne, by utrzymać przy tym motywację i kreatywność na wysokim poziomie z ciągłym głodem nowości narzędzi i inspirowania samego siebie. Wszystkim. Dla niej być marketingowcem to wiedzieć czego potrzebują ludzie, jak z nimi rozmawiać, szanować ich inteligencję i poświęcony czas. Stara się zatem tworzyć rozwiązania nietypowe, które łaskoczą wyobraźnię jednocześnie rozbijając pewne stereotypy , zmieniając utarte drogi. Takie np są kampanie dla flagowych smartfonów Galaxy czy coraz bardziej rozwijający się experience marketing inspirowany kulturą reklamową US. Bazujące na nietypowym i nieoczywistym story podparte konkretnym, realnym insight’em. Najbardziej ceni sobie w pracy wyzwanie jakim jest adresowanie potrzeb młodszych konsumentów, do którego podchodzi z pasją, fascynacją, zaangażowaniem i respektem. Dla niej najważniejszy cel, to by marka pomimo upływającego czasu na rynku pozostała nowoczesna, rozumiejąca odbiorcę, świadoma zmian i pokazująca nowe perspektywy  – chce tworzyć drogi, z których czerpać mogą inni.

x
Radosław Smorga_foto
Radosław Smorga
180heartbeats + Jung v. Matt
Radosław Smorga
180heartbeats + Jung v. Matt

Chief Growth Officer & Partner

Od kilkunastu lat związany z reklamą i marketingiem. Obecnie odpowiada za strategię rozwoju biznesu, jego kondycję i wzrost w w 180heartbeats + Jung v Matt. Ponadto buduje relacje biznesowe, przewodzi pracom zespołów biznesowych i rozwija kompetencje agencji. Współautor sukcesu kampanii takich jak „Jestem kobietą” (YES), „A co gdyby” (OLX), czy „Helping Whopper Jr” (Burger King). Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim.

x
Kacper Studencki_GR V kopia6
Kacper Studencki
BMW
Kacper Studencki
BMW

Dyrektor Marketingu

Odpowiada za tworzenie oraz nadzór nad realizacją strategii marketingowej marki. Kacper Studencki dołączył do zespołu BMW Group Polska ponad 6 lat temu. Na stanowisku Brand Managera odpowiadał m.in. za zarządzanie komunikacją marki BMW w mediach i działaniami zespołu w obszarach: digital, social media oraz dealer & aftersales marketingu. Kampanie realizowane wraz z zespółem przyczyniły się do sukcesów biznesowych BMW i były wyróżniane prestiżowymi nagrodami branżowymi, w tym m.in. EFFIE, Golden Arrow czy Mixx Awards. Długofalowa strategia komunikacji doprowadziła do osiągnięcia w 2021 r. silnej pozycji marki w segmencie premium, co znalazło odzwierciedlenie w zajęciu najwyższej lokaty z perspektywy rozpoznawalności marki (Brand Monitor, marki premium, GfK 2021), pożądania marki (TGI 2021) oraz wśród zapytań w wyszukiwarce Google. Przed dołączeniem do BMW Group był związany z Sony, gdzie jako Communication Manager odpowiadał za komunikację marki w kanale Retail (ATL, BTL, CRM). Absolwent zarządzania w The Swiss Hotel Management School oraz University of Derby.

 

x
Agata Twardowska_alboalbo
Agata Twardowska
albo albo
Agata Twardowska
albo albo

Współzałożycielka / Dyrektorka Zarządzająca

Współzałożycielka i Dyrektorka Zarządzająca agencji kreatywnej albo albo, realizującej działania komunikacyjne na styku kultury popularnej, designu oraz szeroko pojętego lifestyle’u. Zakładając 13 lat temu agencję, jako jedna z pierwszych w Polsce stawiała na digital storytelling i działania typu branded content / branded entertainment. albo albo realizowała projekty łączące marki ze znanymi raperami – m.in. obsadzając Pezeta w kampanii whisky J&B oraz realizując projekt Reebok Classic Trax, w którym wzięły udział siostry Przybysz, Fisz i Emade, Jimek, Pezet, Onar oraz wielu innych fantastycznych artystów. Była autorką strategii komunikacji dla produkcji filmowych Watchout Studio: „Bogowie”, „Sztuka kochania” i „Ukryta gra”. Współpracowała z czołowymi dystrybutorami filmowymi – m.in. Next Film oraz Monolith Films. Wyznaje credo – i zawsze przekonuje do niego współpracowników i klientów – że jakość i estetyka są filarami komunikacji i warto w taką komunikację inwestować i budować ją systematycznie.

x
Marek Zaborowski
Marek Zaborowski
Bank BNP Paribas
Marek Zaborowski
Bank BNP Paribas

Head of Media

Marketer z 20 letnim doświadczeniem. W 2019 roku dołączył do zespołu Banku BN Paribas jako Head of Media. Pełni rolę spinającą wszystkie działania mediowe, a w ramach zespołów projektowych współtworzy charakterystyczny wizerunek banku oraz wielokrotnie nagradzane kampanie marketingowe. Łączy doświadczeni pracy po stronie Klienta oraz domu mediowego. Jest członkiem Komitetu Sterującego Koalicji „Marketerzy dla Lepszych Badań”. Wcześniej pracował w Play oraz agencji mediowej w ZenithOptimedia.

 

x
Katarzyna Krzywicka-Zdunek
Katarzyna Krzywicka-Zdunek
IRCenter
Katarzyna Krzywicka-Zdunek
IRCenter

Partnerka

Socjolożka, z badaniami rynku związana od ponad 25 lat. Badaczka jakościowa, specjalizuje się w badaniach poświęconym zróżnicowanym grupom docelowym. Jest pomysłodawczynią unikalnego na polskim rynku projektu poświęconego rodzicom i dzieciom (Kids Power, Family Power i Generacja Alfa), była liderką projektów dotyczących polskich kobiet (Świat Kobiet) oraz młodzieży (Świat Młodych i Młodzi Dorośli). Wiedzę na temat polskiego konsumenta przekłada na działania dopasowanie do potrzeb poszczególnych grup docelowych. Prowadzi warsztaty, łączy rozsądek i doświadczenie badawcze z entuzjazmem do nowych rozwiązań. Jest prelegentką licznych wystąpień branżowych. Połowa duetu socjolozki.pl prowadzącego profil na Instagramie – promującego badania rynku oraz ich etykę i rzetelność.

 

 

x
Elżbieta Flasińska
Elżbieta Flasińska
Grupa Pracuj
Przewodnicząca Grupy
Elżbieta Flasińska
Grupa Pracuj

Dyrektorka Marketingu B2C

Od 17 lat z powodzeniem realizuje strategie komunikacyjne zarówno w  biznesie i organizacjach non-profit. Prowadzi zespół odpowiadający kompleksowo za działania promocyjne i wizerunkowe marki Pracuj.pl skierowane do kandydatów, w tym platformy komunikacyjne: „W środowisku Pracuj.pl” (Brązowe Effie w kategorii „Usługi”) oraz „Szef i reszta” (Srebrne Effie w kategorii „Usługi”), kampanie digital, kampanie content marketingowe i działania PR, wielokrotnie nagradzane w konkursie Złotych Spinaczy ( 5 nagród w 2022 roku, w tym Złoty Spinacz za launch serwisu the:protocol, z ofertami dla specjalistów IT). Trzykrotnie jurorka konkursu Effie. Autorka artykułów i komentarzy dotyczących rynku pracy i rekrutacji w Polsce, jedna z inicjatorek Koalicji na rzecz Przyjaznej Rekrutacji. W latach 2004 – 2008 odpowiadała za działania PR polskiego oddziału SOS Wiosek Dziecięcych, jednej z największych organizacji pozarządowych na świecie.

x
Tomasz_Alberski_foto_GR VIII
Tomasz Alberski
K+Group
Tomasz Alberski
K+Group

Managing Partner

Założyciel i partner zarządzający K+Group (wcześniej Grupy Komunikacja Plus), w skład której wchodzą podmioty specjalizujących się w PR, EB, zakupie mediów, kreacji graficznej, badaniach i e-commerce. Były wiceprezes Związku Firm Public Relations i juror konkursu „Złote Spinacze”. Aktywny członek SAR i m.in. juror Effie Awards. Trzykrotnie nominowany przez magazyn Press do nagrody AdWO/MAN (2020-2022) „za sukcesy w biznesie PR, nowatorstwo i kreatywność oraz promowanie najwyższych standardów pracy w Public Relations”. W badaniu Press „PR Check” od trzech lat jego firma zajmuje pierwsze miejsce wśród grup agencji PR w kategoriach przychody oraz fee income. Promotor wysokich standardów w public affairs i komunikacji społecznej, a także strategicznej integracji PR z komplementarnymi obszarami komunikacji marketingowej. Od maja 2023 członek Sądu Koleżeńskiego SAR Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej.

 

x
Anna Bielecka
Anna Bielecka-Bochenko
The Kraft Heinz Company
Anna Bielecka-Bochenko
The Kraft Heinz Company

Category Lead

Ekspertka z 15sto letnim doświadczeniem z zakresu strategii, marketingu, trade marketingu i mediów. Budowała marki u największych graczy na polskim rynku (Nestle, Pepsico, Kompania Piwowarska). Z pasją odkrywa trendy i szuka niestandardowych rozwiązań mających potencjał wyróżnić się z szumu komunikacyjnego. Zawsze z pozytywnym ROI. Przez 5 lat budowała marki od strony wizualnej i mediowej, zarządzając 15-osobowym zespołem zintegrowanej komunikacji, czyli projektowania wszystkich punktów styku konsumentów z reklamą piw Kompanii Piwowarskiej. Obecnie odpowiada za zarządzanie kategoriami produktów w Kraft Heinz.

x
Tomasz Cieślak
Tomasz Cieślak
Rossmann
Tomasz Cieślak
Rossmann

Kierownik Działu Komunikacji Wewnętrznej

Z branżą związany ponad 20 lat. Przez 7 lat pracował jako dziennikarz, w 2009 roku rozpoczął pracę w Dziale Public Relations Rossmanna, a od 2013 roku jest kierownikiem Działu Komunikacji Wewnętrznej i odpowiada kompleksowo za komunikację wewnętrzną spółki z pracownikami blisko 1700 sklepów, trzech centrów logistycznych oraz central, a także za projekty motywacyjne i  budujące zespoły.   Koordynuje organizację firmowych wydarzeń. Odpowiadał m.in. za kompleksową realizację takich projektów eventowych jak jubileusze 20-lecia, 25-lecia i 30-lecia Rossmanna w Polsce, czy cyklicznych spotkań motywacyjno-integracyjnych dla zespołów drogerii, w których udział wzięło ponad 10 tys. pracowników. Był członkiem zespołu antykryzysowego powołanego przez Zarząd Rossmanna po ogłoszeniu stanu pandemii Covid-19. Prelegent konferencji ICM 3/4, panelista Forum Branży Eventowej oraz Konferencji nt. Komunikacji Wewnętrznej Pulsu Biznesu. Laureat nagrody MP Power Awards 2019 w kategorii Marketer, Power Of Content Marketing Awards oraz Digital Excellence Awards 2022, za transformację cyfrową systemu komunikacji wizualnej dla klientów i pracowników Rossmann, gdzie pełnił rolę Project Managera. Wydawany pod jego kierownictwem magazyn dla pracowników Rossmanna był nagradzany w konkursach „Złote Szpalty” oraz Power Marketing Awards, Od 2020 związany z konkursem MP Power Awards w roli jurora. Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowych studiów z zarządzania.

x
Magdalena Dąbska
Magdalena Dąbska
SMYK
Magdalena Dąbska
SMYK

Marketing & PR Director

Absolwentka SGH na kierunku Zarządzanie i Marketing karierę zawodową rozpoczęła w Kraft Jacobs Suchard (Mondelez) współtworząc działania marketingowe dla marek kaw Jacobs i Maxwell House. Kolejnymi etapami było stanowisko Senior Brand Managera marek lifestyle’owych kosmetyków zapachowych (Gabriela Sabatini, Puma, Mexx, Marc O’Polo, Naomi Campbell) w Cosmopolitan Cosmetics, a później Procter & Gable. Od ponad 16 lat związana z siecią sklepów SMYK, gdzie jako Dyrek tor Marketingu i PR odpowiada za całokształt działań komunikacyjnych i marketingowych firmy.

x
Sesja EFFIE
Iwona Doktorowicz – Dudek
Niezależna Ekspertka
Iwona Doktorowicz – Dudek
Niezależna Ekspertka

Konsultantka, Trenerka Biznesowa

Od 2012 współpracuje z SAR jako wykładowca w Szkołach SSM i MBS by Effie. Członek Rady Programowej i współtwórca I edycji MBS by Effie. W latach 2010 – 2021 w zarządach Asahi Kompania Piwowarska, Danone Polska i Danone Finlandia skutecznie rozwijała marki polskie i międzynarodowe, takie jak Tyskie, Żubr, Lech, Książęce, Dębowe, Pilsner Urquell, Jogurt Danone, Activia, Actimel, Danonki, Danio. Wcześniej pełniła różne role na stanowiskach managerskich w działach marketingu Reckitt Benckiser (zarządzała markami Airwick, Calgonit, Veet, Cillit, Perła) i Tchibo (marki Tchibo i Davidoff). Wieloletnia jurorka konkursów Effie. Pasjonat efektywnego marketingu i holistycznego podejścia do biznesu. Prywatnie fanka narciarstwa.

x
Anna_Klimczuk3
Anna Klimczuk
Microsoft
Anna Klimczuk
Microsoft

Dyrektorka Komunikacji

Ponad 27 lata doświadczenia w obszarze komunikacji. Od 16 lat związana z sektorem IT.
W Microsoft przez ostatnie 12 lat była odpowiedzialna m.in. za współpracę z sektorem największych przedsiębiorstw, edukacją, organizacjami pożytku publicznego czy jednostkami administracji publicznej. W 2023 roku odpowiedzialna z strategię kampanii komunikacyjnej związanej z otwarciem w Polsce regionu chmurowego Microsoft, które ma na celu wzmocnienie zaangażowania lokalnego biznesu w wykorzystanie najnowszych rozwiązań technologicznych takich jak chmura, AI, analityka danych oraz cyberbezpieczeństwo do budowania odporności w czasach niepewności gospodarczej i społeczno-politycznej. 
Jest absolwentką Politologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowych z Public Relations na tej uczelni.

x
Mateusz Koronkiewicz2
Mateusz Koronkiewicz
Initiative Media
Mateusz Koronkiewicz
Initiative Media

Strategy Director

Digital native z branżą marketingu związany od ponad 12 lat. Doświadczenie zdobywał w wiodących globalnych agencjach mediowych. Pracując dla największych klientów z kategorii FMCG, retail czy finanse. Ostatnie 8 lat rozwijał się w obszarze strategii marki z perspektywy rynku, konsumenta i mediów. Pasjonat kreatywnych rozwiązań z wykorzystaniem brand experience.

x
Roman Łoziński www
Roman Łoziński
Think ECO
Roman Łoziński
Think ECO

Dyrektor Strategii / Partner

Współtwórca i dyrektor strategii w agencji Think ECO. Doświadczenie zdobywał w agencjach mediowych, kreatywnych i konsultingu. Laureat i finalista konkursu Effie (x7), KTR i Cannes Lions. Wykładowca w Szkole Strategii Marki SAR, prelegent konferencji branżowych i juror w konkursach strategicznych (Effie, Eurobest) W ciągu ostatnich 5 lat opracowywał strategie m.in. dla LEGO, LIDL, Żabka, Polpharma, Kujawski, VECTRA, T-Mobile, Play, Nurofen, Woolite, Lovela oraz 3M.

 

x
Szymon Mordasiewicz 2021 blue
Szymon Mordasiewicz
GfK Polonia
Szymon Mordasiewicz
GfK Polonia

Dyrektor Komercyjny / Panel Gospodarstw Domowych

Absolwent Wyższej Szkoły Handlowej, podyplomowych studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim i studiów Executive MBA w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Od blisko 20 lat związany z branżą FMCG. Pracę rozpoczął w firmie Nielsen, do której dołączył w roku 2002. W latach 2012-2014 był odpowiedzialny za Business Development w regionie CEE oraz krajów bałtyckich, a w latach 2014 – 2018 pracował jako Dyrektor Zarządzający polską częścią Nielsena. Przez 16 lat pracy miał możliwość współpracy z szeroką grupą producentów oraz detalistów dostarczając rozwiązania promujące dalszy rozwój biznesu. Pasjonuje się światem FMCG. Od stycznia 2019 związany z firmą GfK, gdzie objął stanowisko Dyrektora Komercyjnego Panelu Gospodarstw Domowych w Polsce. W tej roli jest odpowiedzialny za realizację długoterminowej strategii wzrostu oraz zapewnianie Klientom producentom i detalistom satysfakcji z dostarczanych rozwiązań oraz współpracy.

x
Maciej Reszczyński
Maciej Reszczyński
Visa
Maciej Reszczyński
Visa

Head of Marketing – Central Eastern Europe

Senior Marketing Director z blisko 15-letnim doświadczeniem zdobywanym na lokalnych, regionalnych i globalnych stanowiskach w działach marketingu jak i i działach komercyjnych u takich liderów w swoich branżach jak Procter & Gamble i Visa. Prywatne i zawodowe doświadczenia zbierał żyjąc w Polsce, Szwajcarii, na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii oraz w Meksyku. Obecnie odpowiedzialny za dział marketingu w Visa na 8 rynkach.

x
Monika Sokołowska
Monika Sokołowska
os3
Monika Sokołowska
os3

CEO

Posiada 17 letnie doświadczenie w branży reklamowej. Prezes Zarządu oraz CEO OS3. W zeszłym roku wprowadziła agencję do Grupy One House i razem stanowią jedną z największych grup reklamowych w Polsce. Przez 3 lata zajmowała stanowisko Client Service Director oraz była Członkiem Zarządu w agencji Walk Creative. Pracując w polskich i międzynarodowych agencjach reklamowych, była odpowiedzialna za realizację kampanii produktów dla rynków zarówno lokalnych jak i globalnych. Na swoim koncie ma kilka nagród branżowych w tym Effie, KTR.

x
Marek Swarowski
Marek Sworowski
Porsche
Marek Sworowski
Porsche

Marketing Director

Od 9 lat odpowiada za marketing marki Porsche w Polsce – „Odpowiadam za to, aby Marka Porsche była najbardziej pożądaną marką w obszarze Nowego Luksusu” mówi zapytany o swoją rolę. Od lat związany z motoryzacją, co jednocześnie jest jego pasją.  Aktualnie skupia się na nowych grupach docelowych i projektach z nimi związanych. Wizytówką tego jest choćby projekt Scopes Warszawa

x
Justyna Sztengreber
Justyna Sztengreber
Lisek.App
Justyna Sztengreber
Lisek.App

Dyrektorka Marketingu

Prowadzi niestandardowe działania z zakresu PR oraz dział marketingu lidera polskiego rynku q-commerce – Lisek.App, który współtworzy od początku jego działalności. Wierzy w efektywność kreatywności dlatego w swoich działaniach wykorzystuje niestandardowe formaty, kanały i formy kreatywne.

x
Hanna Waśko_Big Picture_foto Rafał Maciąga_2
Hanna Waśko
Big Picture
Hanna Waśko
Big Picture

Założycielka i CEO

Strateg, od 15 lat związana z branżą PR. Pracę nad każdym projektem zaczyna od spojrzenia na szerszy obraz sytuacji: długofalowe cele i otoczenie komunikacyjne. Dopiero na tej podstawie wytycza kierunki działania. Stąd wzięła się nazwa jej firmy: Big Picture, która przez trzy lata z rzędu uznana została za Agencję Roku w konkursie Związku Firm PR.  Łączy perspektywę sektora biznesowego z wieloletnim doświadczeniem w sektorze publicznym i NGO – specjalizuje się w public affairs i komunikacji społecznej, doradztwie kryzysowym, a także wizerunku osób publicznych. Wierzy w społeczne zaangażowanie biznesu. Odpowiadała za strategię PR m.in. Muzeum Historii Żydów Polskich, Oxford Noble Foundation dr Leszka Czarneckiego, Art Station Foundation i Muzeum Susch Grażyny Kulczyk, komunikację społecznych inicjatyw Rafała Brzoski. Reprezentowała w Polsce takie organizacje jak International Association of Jewish Lawyers and Jurists czy International Bar Association. Pracuje dla firm i marek, które wyznają zasadę think big. Jest autorką strategii m.in. dla: eurobanku, Noble Banku, Allegro, Roche Polska, Polpharma Biologics, Allegro, InPost, L’Oreal Paris, ale także Szlachetnej Paczki, Amnesty International czy Małych Braci Ubogich. Wspólnie z Big Picture jest tam, gdzie potrzebna jest pomoc w obronie wolności i demokracji. Wspiera pro bono tych, którzy walczą na pierwszej linii frontu o praworządność i prawa człowieka w Polsce: sędziów, nauczycieli, lekarzy, organizacje pacjentów, represjonowanych liderów organizacji społecznych. Zapewnia im obsługę medialną, broni ofiary mowy nienawiści. Przez dwie kadencje wiceprezes zarządu Związku Firm PR, zasiada w Radzie Etyki PR. Działa na rzecz zaangażowania branży w praktyki pro bono. Jej autorskie programy wielokrotnie wyróżniano nagrodą Złotych Spinaczy, KTR, Effie. Laureatka tytułu AdWomen Magazynu Press 2021 w kategorii Człowiek Roku PR oraz nagrody Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia, w kategorii Obywatel Roku 2021. Absolwentka London School of Economics i Uniwersytetu Wrocławskiego.

x
Iwona Zalewska www
Iwona Zalewska
Amazon
Iwona Zalewska
Amazon

Head of Marketing CEE, Talent Marketing

Od 10 lat specjalizuje się w budowaniu skutecznych strategii i zarządzaniu komunikacją marketingową. Doświadczenie zdobywała w CEDC International, Procter & Gamble oraz Perfetti Van Melle. Obecnie pełni funkcję Head of Marketing CEE w Amazon, gdzie prowadzi zespół specjalizujący się w marketingu rekrutacyjnym. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz programu Diploma in Professional Marketing realizowanego przez quests. Członkini The Chartered Institute of Marketing (CIM).

x
Magda Kolenkiewicz_1_Starcom
Magda Kolenkiewicz
Starcom
Przewodnicząca Grupy
Magda Kolenkiewicz
Starcom

Dyrektorka Generalna

Od 20 lat z sukcesem zaangażowana w rozwój branży reklamowej w Polsce i na świecie. Od 2004 roku związana z Grupą Publicis i Starcom, gdzie zdobyła multimedialne doświadczenie pracując dla klientów agencji, a od 2013 – już jako Dyrektorka Generalna Starcom – odpowiedzialna za sukces największej na polskim rynku agencji mediowej. Pasjonatka tworzenia strategii dla marek, badań i analityki mierzącej wpływ działań na wyniki biznesowe klientów. Uwielbia podważać status quo, ceni nowe niebanalne spojrzenie, ale też wizję i konsekwencje w dążeniu do celu. Wieloletnia Członkini Komitetu Effie Awards Polska oraz jurorka w konkursach Media Trendy, Effie Awards, Festival of Media. Top Thinker wg Screen Lovers. Człowiek Roku 2022 IAB MIXX Awards. W 2023 uhonorowana przez branżę tytułem AD Wo/MAN.

 

x
Jakub Drumlewski
Jakub Drumlewski
USP Zdrowie
Jakub Drumlewski
USP Zdrowie

Business Unit Director

Z marketingiem związany od 19 lat, z czego od przeszło 8 lat z rynkiem leków OTC i suplementów diety w ramach USP Zdrowie. Obecnie w roli – Business Unit Director odpowiada za strategię i rozwój kategorii Cold, Cough & Allergy, w tym od początku za regionalną strategię i rozwój marki GRIPEX na rynku polskim i CEE. Wcześniej swoje doświadczenie budował w kategorii FMCG m.in. w Animex-Smithfield Foods Inc., Sante i Maspex, z sukcesami rozwijając długoterminową pozycję i portfel takich marek jak: Morliny, Berlinki czy Krakus.

x
Bartosz Gąsiorowski
Bartosz Gąsiorowski
Freundschaft
Bartosz Gąsiorowski
Freundschaft

Strategy Director

Od 2022 dyrektor strategii w dziale strategiczno-badawczym agencji Freundschaft. Wcześniej przez cztery lata obejmował to samo stanowisko w OS3. Przez pięć lat pracował w Grupie Żywiec, początkowo jako digital manager odpowiadał za komunikację digital dla całego portfolio marek, później jako kierownik marki – za markę Żywiec. Wcześniej, od 2007 do 2011 roku, zajmował się tworzeniem strategii mediowych w Mediacom. Pierwsze kroki zawodowe zaczynał w Radiu 94 (obecnie Antyradio).

x
Kamil Gębski 2
Kamil Gębski
Grupa Maspex
Kamil Gębski
Grupa Maspex

Dyrektor Marketingu Wódek

16 lat doświadczenia w marketingu, od 8 lat związany z Grupą Maspex. Obecnie jako Dyrektor Marketingu Wódek w ramach biznesu Maspex Spirits (CEDC), zarządza 20 osobowym zespołem i strategią dla liderskich marek alkoholowych jak Żubrówka, Soplica, Żytniówka i Rajska. Wcześniej w ramach Maspex Bevereages z sukcesem budował pozycję i ofertę marek TIGER, DrWitt, Alcalia w Polsce i regionie CEE. Laureat 3 nagród EFFIE w tym Złotej. Juror konkursu EFFIE Poland 2022. Doświadczenie marketingowe zdobywał w firmach polskich i międzynarodowych: Maspex, LOTTE Wedel, Bakalland, L’Oreal, Tchibo, GSK. Absolwent Międzywydziałowych Studiów na Uniwersytecie Warszawskim, ze specjalizacją Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze oraz programu Food Frontrunners w European Institute of Innovation & Technology.

 

x
Katarzyna Jezierska - Członek Zarządu WeNet, Dyrektor Marketingu
Katarzyna Jezierska
WeNet Group
Katarzyna Jezierska
WeNet Group

CMO, Członkini Zarządu

Liderka i marketerka z ponad 20-letnim doświadczeniem w takich branżach jak rozwiązania marketingu online, FMCG, OTC czy Fintech m.in. Procter&Gamble, PepsiCo, GSK Consumer Healthcare czy Visa. Obecnie buduje nowoczesny dział marketingu jako CMO i członek zarządu w firmie WeNet, oferującej kompleksowe rozwiązania w zakresie marketingu online dla MŚP, dodatkowo rozwija mikrofirmę promującą wakacyjne wyjazdy na międzynarodowe wolontariaty. Od lat działa aktywnie w branży, zarówno w jury Effie (w latach 2016, 2017, 2019, 2020 i 2021) jak i w innych inicjatywach (m.in. Rada Programowa Forum IAB w 2019, 2020 i 2021, jurorka Innovation Awards w 2017, Rada Programowa Sport Biznes Forum w 2021 i 2022). Buduje marki i biznesy z misją, oparte na wypracowanych wspólnie w organizacji wartościach. Od lat działa jako mentorka w Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet.

x
Łukasz Juskowiak
Łukasz Juskowiak
OLX Group
Łukasz Juskowiak
OLX Group

Head of Marketing

Od kilkunastu lat związany z branżą marketingową. Pierwsza dekada to rozwój  korporacyjnych start-upów od zera do lidera własnych kategoriach: winnego konceptu store-in-store Faktoria Win (Gold Effie 2015) oraz sieci marketów alkoholowych Duży Ben. Następnie był odpowiedzialny za transformację cyfrową lidera hurtowego handlu spożywczego Eurocash oraz rebranding i reformatowanie największej sieci sklepów spożywczych w Polsce: ABC. Obecnie w branży automotive, gdzie rozwijając marki cartech OTOMOTO oraz OLX buduje najbardziej efektywne doświadczenie w kupowaniu, posiadaniu oraz sprzedaży pojazdów.

x
Maciej Kamiński
Maciej Kamiński
Accenture Song
Maciej Kamiński
Accenture Song

Communications Lead

Blisko 15 lat doświadczenia w koncepcjach strategicznych zbudowanych wokół klienta, w obszarach komunikacji, idei kreatywnej oraz strategii marki. Członek kierownictwa Accenture Song Polska, odpowiadający m.in. za biznes kreatywny. Pasjonat związku pomiędzy ludzkością a technologią, zawsze chętny do odkrywania dróg, którymi firmy mogą wchodzić w interakcje z ludźmi, tworząc nowe sposoby opowiadania historii marek.

x
Ania Karczmarczuk www
Anna Karczmarczuk
Ipsos
Anna Karczmarczuk
Ipsos

Prezeska Ipsos, Prezeska PTBRiO

Z branżą związana od początku drogi zawodowej w 1993 r. Zdobywała doświadczenie zarówno po stronie klienta (PTC Era), jak i agencji badawczych (CASE, TNS). Jako badaczka specjalizowała się w projektach wspierających marki w procesach strategicznych i pozycjonujących. Od 2015 r. prezeska Ipsos w Polsce, od 2020 r. prezeska PTBRiO. Należy do ESOMARu. Współtwórczyni Festiwalu Insummit. Współautorka książek Data Driven Decisions (PWN, 2018) oraz Badanie Rynku. Jak zrozumieć konsumenta? (PWN, 2021).

x
Ewelina Kawnik www
Ewelina Kawnik
Heineken
Ewelina Kawnik
Heineken

Global Marketing Director: Head of Alcohol Free Beer

Marketerka z pasją z 19-letnim doświadczeniem w organizacjach takich jak Unilever i Heineken. Pracowała też w dziale sprzedaży i trade marketingu. Ostatnie trzy lata pracuje w centrali firmy Heineken w Amsterdamie, gdzie zajmuje się rozwojem segmentu piw bezalkoholowych, które wg niej są przyszłością branży. Praca z ludźmi daje jej energię i napędza do działania. W zamian za to oferuje swój czas i wsparcie w rozwoju. Wspólnie z zespołem tworzyła kampanie dla marek Deseprados, Warka i Warka Radler (z Maleńczukiem), które zostały nagradzane statuetkami Effie, a także inne ikoniczne kampanie i aktywacje dla marek polskich i międzynarodowych takich jak Lipton, Saga, Knorr, Amino oraz koncept Strefy Zero. Jako marketingowiec wierzy, że sukces marek zapewnia ciekawość dla zrozumienia konsumenta, kreatywność, która często wymaga odwagi oraz doskonała egzekucja.

x
Maciej Klaś
Maciej Klaś
GPD Agency
Maciej Klaś
GPD Agency

Chief Business Officer/Board Member

Absolwent socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Reklamy i Marketingu na Polish Open University. Pracował jako strateg w agencjach reklamowych takich jak Euro RSCG/Havas oraz Ogilvy Advertising oraz GPD Agency jako Strategic Director. Pracował m.in. dla marek: LIDL (odpowiedzialny za strategię i kreację), LECH (Leszek Chmielewski), Żywiec (Chce się Ż), Lubella, BP Polska, Allianz, Philips, Raiffeisen Polbank, Allegro, PKN ORLEN.

x
Processed with VSCO with dog1 preset
Maciej Lissowski
indaHash
Maciej Lissowski
indaHash

VicePresident

W branży komunikacyjnej od 1991 roku. Wiele lat  związany z grupami Publicis i WPP
Tworzył struktury, którymi zarządzał na stanowiskach m.in.: COO i Managing Director
Zdobywał doświadczenie we wszystkich kanałach komunikacji, pracując dla klientów reprezentujących wszystkie kategorie dóbr i usług
Obecnie wspiera indaHash, (influencer marketing & mar-tech)
Orędownik ruchu B-Corp , członek rady nadzorczej fundacji DEI („Diversity-Equity-Inclusion”) Doradca: zarządów, uczelni i organizacji środowiskowych. Nagrody i wyróżnienia (m.in.: Effie, Cannes Lions, KTR). Juror polskich i międzynarodowych konkursów reklamy i marketingu. Dyplomowany varsavianista i fanatyk teatru

x
Masiak Rafał
Rafał Masiak
Hochland
Rafał Masiak
Hochland

Dyrektor Marketingu, Członek Zarządu

Absolwent Politechniki Warszawskiej oraz studiów Executive MBA (Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej). Ponad 25-letnie doświadczenie menadżerskie w obszarze marketingu w międzynarodowych korporacjach (Unilever, Johnson&Johnson, Mars-Wrigley, Cadbury-Wedel, Nutricia) oraz polskich firmach właścicielskich (Hoop Polska, Mokate). Od 2016 w Hochland Polska na stanowisku dyrektora marketingu w randze członka zarządu firmy. Otrzymał tytuł Dyrektor Marketingu Roku 2018 w kategorii produkty żywnościowe. Z EFFIE jako juror związany od 2021 roku.

x
Agnieszka Mazur
Agnieszka Mazur
WIŚNIOWSKI
Agnieszka Mazur
WIŚNIOWSKI

Dyrektorka Zarządzający Marketingiem Globalnym

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na Wydziale Finansów. Doświadczony strateg w obszarze marketingu i sprzedaży. Charyzmatyczny lider z sukcesami w zakresie budowania efektywnych zespołów. Od 18 lat w branży budowlanej. Posiada 10-letnie doświadczenie w zarządzaniu marketingiem oraz rozwojem biznesu, zdobywane w europejskich i globalnych koncernach takich jak Cersanit i Cement Roadstone Holding. Od 2021 związana z marką WIŚNIOWSKI. W codziennej pracy koncentruje się na holistycznym podejściu do marketingu: począwszy od strategii cyfrowej i nowych technologii, poprzez insight konsumencki, aż po rozwijanie najbardziej skutecznych narzędzi wsparcia sprzedaży. Wielokrotnie wdrażała produkty na rynek polski i międzynarodowy. Promotorka kobiet w branży budowlanej, pasjonatka sportowej rywalizacji i propagatorka skutecznego work-life balance.

x
Małgorzata Ołdak_11
Małgorzata Ołdak
Ferrero
Małgorzata Ołdak
Ferrero

Regional Media Manager

W branży marketingowej od ponad 20 lat, ma rozległe doświadczenie w zarządzaniu międzynarodowymi markami i tworzeniu dla nich strategii komunikacji i reklamy. Od wielu lat związana z Ferrero na stanowisku Regional Media Manager. Odpowiada za komunikację mediową dla całego portfolio Ferrero w Polsce i krajach bałtyckich, z uwzględnieniem różnych celów komunikacyjnych, specyfiki grup celowych, z optymalnym wykorzystaniem kanałów off-line i on-line. Absolwentka SGH na kier. Zarządzenie i Marketing.

x
Paweł Patkowski www
Paweł Patkowski
Orange
Paweł Patkowski
Orange

Dyrektor Marki i Komunikacji Marketingowej

Członek Rady Fundacji Orange. Od 2011 roku odpowiedzialny za strategię i komunikację marketingową B2C i B2B marek Orange i Nju.mobile, planowanie i zakup mediów, aktywizacje digital oraz działania w mediach społecznościowych. Poprzednio wicedyrektor departamentu komunikacji marketingowej w Polkomtel. W latach 2001-2007 CMO Adidas Poland. Wcześniej dyrektor marketingu Browarów Brok SA. Zaczynał w agencji Lintas, gdzie jako account director pracował dla: Unilever, Castrol, Casio, Polkomtel, TP, ING Bank Śląski. Indywidualnie wyróżniony tytułem Dyrektor Marketingu Dekady 2020/21 (Mediarun Executive Summit). Trzykrotny CMO Roku 2014 (M&MP)  oraz 2017 i 2020/21 (Mediarun). Wielokrotny juror najważniejszych konkursów marketingowych. Przewodniczący Jury MIXX Awards 2018, Przewodniczący Rady Programowej X Forum IAB. Wieloletni członek Rady Ekspertów Superbrands i Kapituły 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie. Zdobywca ponad 60 nagród i wyróżnień, m.in.: Grand Prix Effie i Long Term Marketing Excellence Effie, Mixx Awards, Premium Brands, Golden Arrow, Innovation Award, Impactor, Reklamodawca Roku MIXX Awards oraz KTR. Posiadacz ceryfikatu DIMAQ. Członek Branżowej Rady ds. Kompetencji IAB Polska. Doktor nauk ekonomicznych, absolwent Szkoły Głównej Handlowej oraz Institut Français de Gestion (MBA). Wykładowca studiów podyplomowych w SGH. Autor książki „Potencjał konkurencyjny marki” i współautor „Marketing generacji Silver”.

 

x
Robert Plesko
Robert Plesko
Niezależny Konsultant
Robert Plesko
Niezależny Konsultant

Niezależny Konsultant, Trener i Mentor

Doświadczony manager, ekspert w dziedzinie komunikacji marketingowej i mediów.
Konsultant zarządzania, certyfikowany mentor, coach, trener i mówca. Od 20 lat związany ze światem marketingu. Przez ostatnie 10 lat jako dyrektor zarządzający Macroscope OMD doradzał wielu, zarówno międzynarodowym jak i polskim organizacjom z różnych sektorów gospodarki. Współautor licznych skutecznych strategii komunikacji jak również innowacyjnych kampanii nagradzanych w najbardziej prestiżowych konkursach.

x
Jarosław Serednicki_Zabka_Przewodniczacy
Jarosław Serednicki
Żabka
Przewodniczący Grupy
Jarosław Serednicki
Żabka

Marketing & Digital Director

Od listopada 2016 roku związany z firmą Żabka, aktualnie na stanowisku Marketing & Digital Director. Jest odpowiedzialny m.in. za kreowanie i rozwijanie strategii marketingowej i komunikacyjnej sieci sklepów Żabka oraz za wdrażanie inicjatyw ATL/BTL/Digital/Aplikacja, odpowiada także za obszar Insights oraz planowania i zakupu Mediów. W latach 2003-2016 rozwijał swoje umiejętności w branży FMCG w firmie Hochland jako Marketing Manager. Swoje marketingowe doświadczenie zdobywał również w firmach Procter & Gamble i AmRest. Jarosław Serednicki jest absolwentem poznańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W latach 2019-2021 zasiadał w jury konkursu Effie Awards, zdobywając również nagrody za kampanie i komunikacje dla marki Żabka (Złote Effie w kategorii Retail, Złote Effie i Grand Prix w kategorii Long Term Marketing Excellence)

x
Łukasz Borek_General Manager_LiquidThread_2
Łukasz Borek
LiquidThread
Łukasz Borek
LiquidThread

General Manager

Pełni rolę Content Global Service Market Lead, odpowiadając za rozwój, wdrażanie i sprzedaż usług oraz produktów maksymalnie wykorzystujących potencjał nowych kanałów komunikacji i technologii. W 2015 skonsolidował i rozbudował usługi w ramach StarcomMediaVest Group w konsekwencji wprowadzając na rynek agencję LiquidThread, w której pełni rolę General Managera. Trzykrotny Juror Effie. Wraz z zespołami zdobywał m.in. MIXX, Innovation, KTR oraz 24 statuetki EFFIE. W 2022 r. jego agencja stanęła na podium Effie. Absolwent Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW.

x
Piotr Chęcielewski_Przewodniczący GR I
Piotr Chęcielewski
Niezależny Ekspert
Piotr Chęcielewski
Niezależny Ekspert

Niezależny Ekspert

Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym. Od 1993 r w strukturach firmy Mars, początkowo w Dziale Sprzedaży, potem w Dziale Marketingu. Do roku 2004 prowadził kategorię słodyczy, od 2005 kategorię Petfood. Od 2007 do 2015 pracował w Carlsberg Polska , jako Wiceprezes ds. Marketingu. W tym czasie Carlsberg Polska podwoił swoje udziały rynkowe w Polsce, wprowadził na rynek ogólnopolski markę KASZTELAN i umocnił prymat w udziałach rynkowych marki CARLSBERG w segmencie  piw międzynarodowych, wprowadził do Polski markę SOMERSBY. W latach 2017-2017 Wiceprezes Kategorii Cydrów w Carlsberg Breweries A/S w Kopenhadze, odpowiedzialny za markę SOMERSBY – jedną z 5 największych na świecie , najszybciej rosnącą wśród liderów kategorii. W latach 2017 – 2020 prowadził Browar Czarnków oraz odpowiadał za Dział Komercyjny w firmie Mispol SA. Przez trzy ostatnie lata w strukturach Grupy Hortex, odpowiedzialny był za marketing dywizji napojowej ( Hortex Sp z o.o. oraz Jurajska S.A. ). Największe marki w Grupie to oczywiście Hortex i Jurajska. Juror Effie i Golden Arrow. Największe osiągnięcie w konkursie Effie: Long Term Marketing Excellence dla marki HARNAŚ w roku 2012.

x
Anna Dzierzędzka www
Anna Dzierzędzka
PepsiCo
Anna Dzierzędzka
PepsiCo

Connections Planning and Media Director Central Europe

Ekspertka w dziedzinie marketingu i komunikacji mediowej, z ponad 16 letnim doświadczeniem w pracy z międzynarodowymi marketerami i platformami mediowymi po stronie agencji mediowej oraz reklamodawcy. Odpowiada za ekspertyzę marketingową i reklamową, planowanie mediów od strategii do wykonania w krajach Europy Środkowej. Zarządzała zespołami różnej wielkość od dużych ponad 100 osobowych po mniejsze specjalistyczne jednostki, prowadziła projekty transformacyjne oraz implementowała rozwiązania cyfrowe takie jak rozwiązania omnichannel, content/ influencer marketing, marketing automation dla e-commerce. Doświadczenie zdobywała, pracując dla marek z branż FMCG, TECH&OTC, finansów i firm e-commerce takich jak P&G, Mars, Play, GSK, Bayer, Hochland, Amica, Aboutyou, Born2be i innych.

x
MicrosoftTeams-image (20)
Agata Flis
Wavemaker
Agata Flis
Wavemaker

Managing Partner Clients, People&Culture

Managerka z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży reklamowej. Z wyksztalcenia finansistka, absolwentka SGH w Warszawie. Specjalistka od komunikacji marketingowej, planowania mediów oraz prowadzenia zespołów klienckich. Współtwórczyni strategii komunikacyjnych  marek z branży retail, farmacji, bankowości, kosmetycznej, spożywczej i innych. Skuteczność tych projektów w osiąganiu celów została uhonorowana wieloma nagrodami Effie, MIxx Awards i Innovation. Od 2019 roku w zarządzie Wavamaker odpowiada za obszar biznesowego partnerstwa z klientami  i za zagadnienia People&Culture, co umożliwia dbać o rozwój różnorodnych kompetencji w agencji i przy okazji nieustannie poszerzać własne.

 

x
Jerzy-Holub-00005 www
Jerzy Hołub
Mastercard
Jerzy Hołub
Mastercard

Dyrektor Marketingu

Odpowiada ze ogólną wizję i budowanie marki Mastercard na rynkach w Polsce, Czechach, Słowacji, Węgrzech i na Słowenii. Doświadczenie marketingowe zdobył pracując dla marek technologicznych, telco i finansowych. W Orange pełnił funkcję dyrektora marketingu komercyjnego. W PZU odpowiadał za kanał sprzedaży ecommerce i digital marketing. Zarządzane przez niego marki oraz produkty były wielokrotnie nagradzane przez rynek: (Złote Effie, Webby, Merit, One Show,  Golden Drum). Jest doktorem socjologii Czeskiej Akademii Nauk a jego pasjami są klasyczna literatura rosyjska oraz boks.

x
Jakun Kamiński
Jakub Kamiński
Brain
Jakub Kamiński
Brain

Partner & Creative Director

Ur. W 1970 r w Warszawie. Studiował filozofię na UW i już na II roku zajął się reklamą. Od 1992 do 2001 pracował w warszawskim oddziale Publicisu, kończąc pracę jako Creative Director i członek zarządu. Podczas pracy w Publicisie poznał Asiyę Malinowską – współzałożycielkę Brain. Od tego czasu pracują razem w Brainie. Nagrody w Brainie: Effie – 38  KTR – 34,  wraz z Asiyą Malinowską w 2021 zostali laureatami Hall of Fame KTR.

x
Olga Korolec_Gr IX
Olga Korolec
RASP
Olga Korolec
RASP

Chief Marketing Officer & Group Sustainability Director

CMO Ringier Axel Springer Polska od 2016r. Odpowiedzialna za tworzenie i wdrażanie strategii marketingowej dla portfolio marek (m.in. Onet, Business Insider, Newsweek, Forbes).
Studiowała na Uniwersytecie Bolońskim (m.in. medioznawstwo i nauki o komunikacji) oraz ukończyła Istituto Europeo del Design w Mediolanie.
Pracowała w agencji reklamowej DDB po czym budowała marki w największych polskich korporacjach (Telekomunikacja Polska, Kompania Piwowarska, ITI Neovision) oraz jako niezależny ekspert marketingu strategicznego  (Grupa Żywiec, Wedel, Ekstraklasa, Samsung). Odpowiadała m.in za strategię i rebranding marki TP oraz rozwijała platformę cyfrową „N”. Zasiada w jury Mixx Awards, Radzie Marek Superbrands, jest członkiem rady programowej Forum IAB oraz ImpactDay. Od 2019 roku jako Sustainability Director odpowiada w Polsce oraz w 6 innych krajach wchodzących w skład Grupy Ringier Axel Springer za zrównoważony rozwój. Stara się budować najlepsze marki NA świecie i DLA świata.

x
Malgorzata Rokita www
Małgorzata Rokita
Niezależna Ekspertka
Małgorzata Rokita
Niezależna Ekspertka

Niezależna Ekspertka

Wieloletnia Dyrektor Marketingu Procter & Gamble. Absolwentka Finansów i Bankowości Akademii Ekonomicznej w Krakowie, swoją karierę zawodową związała od początku z marketingiem i budowaniem marek. Przez  blisko 30 lat związana z Procter & Gamble, gdzie zaczynała jako Assistant Brand Manager Blend a Med i Old Spice. Od 2007 roku doświadczenia budowała w strukturach regionalnych firmy w Brukseli i w Genewie,  gdzie odpowiedzialna była za tworzenie i wprowadzanie na rynki regionu CEEMEA nowych innowacji produktowych w kategorii środków do prania. W lipca 2012 została Dyrektor Marketingu w Europie Centralnej, odpowiedzialnym za transformację cyfrowa i komunikacje całego portfela marek P&G w regionie, od Krajów Bałtyckich po Słowenię i Chorwację. W ostatnich latach na Stanowisku Vice President Paper Categories, odpowiadała za kluczowe kategorie pieluch i higieny kobiecej.  Od wielu lat uczestniczy w pracach Rady Reklamy jako arbiter,  jest również członkinią  Rady Nadzorczej IAA Polska ostatnich dwóch kadencji. Od kwietnia 2023 ekspertka niezależna. Prywatnie „teatromanka” i wielbicielka dalekich podróży.

 

x
Antoni Trela www
Antoni Trela
CPC Brand Consultants
Antoni Trela
CPC Brand Consultants

Partner

Członek rady programowej Szkoły Strategii Marki, wykładowca w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Specjalista w budowaniu skutecznych strategii pozycjonowania i komunikacji, prowadził projekty strategiczne dla takich marek i klientów, jak Play, Allegro, Autopay, Credit Agricole, Durex, Grupa Żywiec, ING, Kross, McDonald’s, Pepsico czy Żabka. Współtworzył prace nagradzane Grand Prix Effie i Cannes Lions. Wielokrotny juror Effie oraz członek kapituły Papaya Young Creators. Ukończył Miami Ad School w San Francisco.

x
Matt Wójcik
Matt Wójcik
Grupa IQS
Matt Wójcik
Grupa IQS

Partner Zarządzający, Członek ESOMAR

W trakcie ponad 25 lat kariery zawodowej zdobył doświadczenie w praktycznie każdym rodzaju badań i analiz rynkowych, jak również wielu segmentach produktów oraz usług. Pomysłodawca wielu rozwiązań i innowacji stosowanych w IQS.

x
Zacharewicz-Dominik_480x840 www
Dominik Zacharewicz
Loyalty Point
Dominik Zacharewicz
Loyalty Point

Managing Partner 

Ekspert marketingu relacyjnego z ponad 20 lat doświadczeń na koncie, od roku 2014  buduje grupę Data Science House – ponad 130 os. team z kompetencjami CRM, Media i Data Science. Od podstaw stworzyłem i rozwijam najbardziej rozpoznawalne projekty CRM na polskim rynku – Stokrotka, IKEA FAMILY, SMYK, Decathlon, Vision Express. Projekty te należą do najbardziej skutecznych i efektywnych w swoich branżach czego dowodem jest ponad 30 nagród za osiągane wyniki – w tym Effie i  Grand Prix Golden Arrow.

x
Natalia Załęcka maj2023
Natalia Załęcka
Niezależna Ekspertka
Natalia Załęcka
Niezależna Ekspertka

Niezależna Ekspertka

Związana jest z obszarem marketingu i komunikacji od prawie 20 lat. W tym czasie miała szansę pracować zarówno po stronie biznesowej, jak i doradczej. Pełniła funkcję Dyrektorki Marketingu eobuwie.pl w MODIVO , odpowiadając m.in. za kreowanie i wdrażanie strategii komunikacji marketingowej na 19 rynkach europejskich. Przed dołączeniem do MODIVO zarządzała zespołem Transformacji Marketingowej w Deloitte Digital, gdzie pomagała klientom projektować zmiany związane z personalizacją i wdrażaniem technologii marketingowych. Wcześniej zajmowała stanowisko Dyrektorki Marketingu i Digital w Getin Noble Bank S.A., gdzie zarządzała komunikacją we wszystkich punktach styku z klientami, a także odpowiadała za rozwój kanałów zdalnych, czyli bankowości internetowej i mobilnej. Swoją karierę zawodową zaczynała, pracując w agencji reklamowej DDB Warszawa jako Strateżka. Współtworzyłam strategie komunikacji dla takich marek jak Euro Bank, Liberty Direct, Algida, Łowicz czy Neutrogena. Wielokrotnie doceniana za efektywne wdrażanie strategii marketingowych opartych o technologię, zdobyła tak uznane nagrody jak Innovation Cannes Lion, Effie Awards, tytuł Dyrektora Marketingu Roku czy Innovation Ad Award.

x
D.Wolinska
Donata Wolińska
L’Oréal
Przewodnicząca Grupy
Donata Wolińska
L’Oréal

CDMO Polska i Kraje Bałtyckie

Pełni strategiczną rolę (Chief Digital & Marketing Officer) w firmie L’Oréal. Odpowiada za transformacje organizacji skupionej wokół konsumenta, klienta, opartej na danych, nowoczesnych technologiach, optymalizacji, zrównoważonym rozwoju. Przez lata zajmowała szereg kluczowych pozycji w zarządach międzynarodowych firm takich jak Unilever i Tchibo GmbH. Kierowała organizacjami komercyjnymi jako Dyrektor Generalny Dywizji Kosmetyków i Środków Czystości, jak również Dyrektor Sprzedaży Handlu Nowoczesnego. Zarządzała wieloma kategoriami i markami lokalnie oraz regionalnie. Jest absolwentką Akademii Ekonomicznej (Handel i Usługi). Ukończyła również podyplomowe studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej (Finanse i Zarządzanie), Wyższą Psychologii Społecznej (Psychologia społeczna w zarządzaniu rozwojem organizacji), ESADE (Retail Innovation) oraz Chartered Institute of Marketing (Digital Marketing). Pełni funkcję doradczą przy radach nadzorczych będąc również członkiem rady nadzorczej IAA Międzynarodowego Stowarzyszenia Reklamy, arbitrem w Komisji Etyki Reklamy, jurorem Effie Awards w Polsce i Europie, czy też pierwszej polskiej edycji YouTube Works Awards. Uczestniczy w pracach komitetu sterującego Koalicji Marketerów dla Lepszych Badań. Współpracuje ze startupami w obszarze nowych technologii.

x
Kamila Cichocka
Kamila Cichocka
Microsoft
Kamila Cichocka
Microsoft

Dyrektorka Marketingu, Europa Centralna

Ze światem IT związana jest od początku swojej drogi zawodowej. Od 18 lat pracuje w branży technologicznej w międzynarodowych organizacjach. Obecnie zajmuje stanowisko Dyrektora Marketingu, odpowiedzialnego za obszar Europy Centralnej. Posiada szerokie doświadczenie w obszarze marketingu strategicznego oraz budowy nowych skutecznych modeli biznesowych. Jako entuzjastka technologii i zrównoważonego rozwoju, łączy zastosowanie najnowszych rozwiązań i trendów w marketingu z odpowiedzialnością społeczną marek. W swoich działaniach wskazuje wartość w połączeniu potrzeb ludzi, wizji przyszłości i możliwości, jakie daje technologia, w celu uwolnienia potencjał biznesowego oraz pozytywnego wpływu marek na rozwój społeczno-gospodarczy.

 

x
1_ADStudio_131893 kopia
Aniceta Cymbała
Yotta
Aniceta Cymbała
Yotta

Product Strategy Director

Specjalistka w obszarze analityki i badań z 15 letnim doświadczeniem. Jej specjalność to tworzenie modeli ekonometrycznych, rozwój metodologii badawczej oraz machine learning. W Publicis Groupe od 2015, wcześniej w Laboratory & Co, CMR i OMD. Pomysłodawczyni i współautorka the Vault Publicis Groupe – narzędzia opartego o uczenie maszynowe, które zasilane wynikami kilkuset modeli ekonometrycznych umożliwia oszacowanie przyrostów sprzedaży w zależności od pozycji marki na rynku oraz poziomu inwestycji mediowych. Współautorka Brand Equity Study – narzędzia umożliwiającego optymalizację budżetu pod kątem siły marki. Zajmuje się rozwojem oferty agencji doradczo-wdrożeniowej YOTTA oraz produktów łączących kompetencje struktur specjalistycznych. Związana z neuromarketingiem. Prelegentka MIXX Conference, Screenlovers.

x
MateuszGalica
Mateusz Galica
Lata Dwudzieste
Mateusz Galica
Lata Dwudzieste

Partner Zarządzający

Partner Zarządzający w agencji zielonych transformacji Lata Dwudzieste. Pomysłodawca i lider wielkiego projektu „Ziemianie atakują” w Kantar Polska. Do 2020 Creative House Director i członek zarządu w Kantar Polska oraz Prezes Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii. Członek programu Balticlead Uniwersytetu Sztokholmskiego dla liderów zmian i transformacji biznesu w obszarze człowiek-Ziemia. Członek Rady Programowej Polskiego Prawa Klimatycznego przy Client Earth. Współautor raportu „Edukacja klimatyczna w Polsce” wydanego w 2021 przez UN Global Compact. Członek rady „ESG dla komunikacji marketingowej” przy Stowarzyszeniu Komunikacji Marketingowej SAR. Członek Rady Programowej Pokazać-Przekazać Centrum Nauki Kopernik. Członek PTBRiO i ThinkTank .

x
25.03.2008
SESJA DLA AMS PORTRETY
GRAZYNA GOLEBIOWSKA
FOT. MICHAL MUTOR / AGENCJA GAZETA
Grażyna Gołębiowska
AMS
Grażyna Gołębiowska
AMS

Dyrektorka Marketingu

Z mediami związana od 1997 r., a z branżą Out-of-Home od 1999. Pracę zawodową rozpoczynała w TVP i TVN. Zarządza marketingiem lidera rynku od 2003 r. Z AMS zdobyła 47 nagród, w tym za innowacyjność, współpracę z klientami, projekty prośrodowiskowe i społeczne. Absolwentka UW, SGH, Centrum Dziennikarstwa, programów Harvard Manage Mentor, Neuroleadership. Współtwórczyni Galerii Plakatu AMS – prawdopodobnie największego konkursu dla grafików w Polsce.

x
Michał Iwasyszyn
Michał Iwasyszyn
Żywiec Zdrój Danone
Michał Iwasyszyn
Żywiec Zdrój Danone

Kierownik Działu Marketingu

Doświadczenie zdobywał dla marek lokalnych i globalnych, w Polsce i w kilku krajach Europy. Specjalizuje się w zakresie strategii portfelowych oraz tworzenia zintegrowanych platform komunikacji. Przez dłuższy czas związany z Pepsico (2012-2019) gdzie zajmował się głównie kategorią snaków prowadząc marki dziecięce w Polsce/Turcji/Rosji: Cheetos, Lay’s Prosto z Pieca oraz marki zdrowszych snaków w Wielkiej Brytanii: Snack a Jack, Sunbites, Off the eaten Path. Od 2020 związany z lokalną marką wody Żywiec Zdrój gdzie z misją Danone ‘One Planet One Health’ gdzie wraz z zespołem buduje zdrowe nawyki Polaków w kontekście zarówno ich własnego zdrowia ale także zdrowia planety.

x
Lidia Kłosowska_Gr V
Lidia Kłosowska
Sunday
Lidia Kłosowska
Sunday

Dyrektorka ds. Marketingu i Trade Marketingu

Posiada 25-letnie doświadczenie w marketingu konsumenckim, handlowym, komunikacji wewnętrznej, korporacyjnej i PR. Zarządzała markami z sektora FMCG z różnych segmentów, w tym super premium, premium, domestic. W ostatnich latach poszerzała swoje doświadczenie w obszarach marketing performance, digital, B2B, czy CSR, pracując w branży IT i startupach technologicznych. Specjalizuje się w tworzeniu kompleksowych, zintegrowanych strategii marketingowo-sprzedażowych. Aktualnie związana z branżą OZE.

x
Tomasz Michalski_Gr XII
Tomasz Michalski
CEPD.tech (grupa Pelion)
Tomasz Michalski
CEPD.tech (grupa Pelion)

Prezes Zarządu / CEO

Ponad 15-lat doświadczenia w obszarze tworzenia rentownych modeli e-commerce, rozwoju marek FMCG (m.in. Żywiec Zdrój, Nurofen, Whiskas, Johnnie Walker), budowania doświadczenia klienta oraz modeli mediowych. Przez ostatnie 4 lata był związany z Frisco.pl, gdzie odpowiadał za marketing, zarządzanie kategoriami i dostawcami oraz e-commerce/digital. Absolwent SGH, pasjonat technologii i marketingu.

x
Małgorzata Nieciecka Sosińska
Małgorzata Nieciecka-Sosińska
E.ON Polska S.A
Małgorzata Nieciecka-Sosińska
E.ON Polska S.A

Kierowniczka Komunikacji Marketingowej

Od 11 lat tworzy i wdraża strategie marketingowe w międzynarodowych firmach. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w McCann i Havas. Aktualnie związana z branżą energetyczną. W E.ON odpowiada za strategie marketingową, komunikację marki E.ON, badania marketingowe i insighty konsumenckie. W prowadzonych przez siebie projektach stawia na łączenie potrzeb biznesowych z podejściem pro-klienckiem. Koordynowane przez nią kampanie wielokrotnie zdobyły nagrody KTR i Innovation.

x
Paweł Orkwiszewski_Gr VIII
Paweł Orkwiszewski
Mediabrands
Paweł Orkwiszewski
Mediabrands

Chief Strategy Officer

Jest związany z branżą komunikacji od ponad 26 lat. Większość tego czasu pracuje jako strateg, nie tylko z nadania, ale przede wszystkim zamiłowania. Ludzie, ich ścieżki oraz wybory, nieodparty urok zmiany, czy poszukiwanie prawidłowości w pozornie chaotycznej rzeczywistości to tematy zawsze napędzające jego szare komórki. Pracuje bądź pracował z markami reprezentującymi kategorie takie jaj FMCG, telekomunikacja, automotive, bankowość czy retail. Prywatnie mąż, ojciec i pszczelarz amator.

x
Paweł Rydz
Paweł Rydz
Grupa Amica
Paweł Rydz
Grupa Amica

Dyrektor Marketingu

Doświadczony manager obszaru marketingu i komunikacji sektora B2C, wieloletni szef marketingu i sprzedaży, a także rozwoju biznesu B2B, członek zarządów spółek mediowych i content production. Z powodzeniem zarządzający markami w Polsce oraz poza granicami RP. Aktualnie od 2017 r. charakterze Dyrektora Marketingu Grupy Amica, prowadząc zespół marketingu grupowego, jak również odpowiadający za działania i komunikację marek w całej grupie: AMICA, FAGOR Electrodomestico, GRAM, Hansa, CDA. Prywatnie pasjonat wędrówek górskich, niemieckiego obszaru językowego oraz muzykowania przy pianinie oraz gitarze.

 

x
Ela_Twardowska
Elżbieta Twardowska
Ogilvy
Elżbieta Twardowska
Ogilvy

Chief Strategy Officer

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży komunikacyjnej. Od 2010 roku kieruje działem strategii w Ogilvy Polska. Jej doświadczenie obejmuje pracę z odbiorcami B2B oraz B2C. Ela specjalizuje się w opracowywaniu strategii marek, projektach zarządzania portfelem oraz kampaniach zintegrowanych. Kilkukrotnie była jurorką Effie, członkiem komitetu Effie, jurorką Euro Effie oraz przewodniczącą jury Young Planners. Jest również autorką strategii, które były nagradzane zarówno w konkursach strategicznych jak i kreatywnych (m.in. nju mobile, Philips, Żywiec, CYFRA+, Kropla Beskidu, Metlife Amplico, Sprite, Milka) .

 

x
Renata Wasiak-Sosnowska_GR VII
Renata Wasiak – Sosnowska
Havas Media
Renata Wasiak – Sosnowska
Havas Media

CEO Havas Media, COO Havas Media Group

Managerka z ponad 20-letnim doświadczeniem w mediach i branży reklamowej. Specjalistka od komunikacji marketingowej, planowania mediów oraz prowadzenia zespołów klienckich. Karierę rozpoczęła w 1995 r. w domu mediowym StarcomMediaVest, gdzie od 2000 r. pełniła funkcję Dyrektor Zarządzającej. Następnie doświadczenie zdobywała pracując m.in. w londyńskim oddziale StarcomMediaVest, agencji Initiative Media, wydawnictwie G+J oraz Interii. W 2009 r. dołączyła do agencji mediowej Havas Media w Havas Media Group, gdzie od listopada 2013 r. pełni rolę Dyrektor Zarządzającej. Członkini SAR, jurorka w branżowym konkursie Effie, a także laureatka takich nagród jak: Cannes Lions, Effie, InnovationAD, Mobile Trend, Media Trendy i Mixx Awards. Renata Wasiak-Sosnowska została wyróżniona w 2017 r. oraz w 2018 r. w ogólnopolskim rankingu Pulsu Biznesu „100 Kobiet Biznesu” oraz zajęła 2. miejsce w konkursie branżowym Ad wo/Man 2017 organizowanym przez magazyn Press. Agencja mediowa Havas Media, na czele której stoi, została nagrodzona tytułem Sukces Roku 2017 w raporcie Panorama Reklamy magazynu Press oraz otrzymała wyróżnienie Strategiczny Partner w 2017 r., Wysoka Skuteczność w 2018 r. oraz „Rok Dobrych Zmian” w 2020 r. w dorocznym raporcie specjalnym „Agencje Reklamowe i Domy Mediowe” miesięcznika Media i Marketing Polska. Ponadto, kierowana przez nią agencja ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród takich jak Effie, Mixx Awards czy Diament Forbes. Podczas jubileuszu 20-lecia Effie Poland Havas Media zostało wyróżnione jako jedna z 20 najbardziej efektywnych agencji mediowych w Polsce. W latach 2018 oraz 2021 agencja Havas Media została Domem Mediowym Roku w konkursie Mixx Awards, w którym nagradzane są wyjątkowe kampanie digital marketingowe – łączące kreatywne idee z efektywnymi rozwiązaniami. W roku 2022 Havas Media zostało wyróżnione w konkursie Innovation jako Agencja Mediowa 2022.

x
Katarzyna Włodarczyk
Katarzyna Włodarczyk
Molecular Creative
Katarzyna Włodarczyk
Molecular Creative

Dyrektorka Zarządzająca

Od ponad 20 lat związana z reklamą. Dyrektor Zarządzająca BBDO Warszawa, a od 2023 roku, po rebrandingu BBDO i awansie do globalnych struktur Omnicom Commerce Group – Global Client Partner w Molecular Worldwide oraz Dyrektor Zarządzająca w Molecular Creative. Nowa struktura grupy łączy w sobie możliwości strategiczno-kreatywne oraz e-commerce’owe. Jako długoletnia managerka ma szerokie doświadczenie multibrandowe (finanse, farmaceutyki, telekomunikacja, motoryzacja, FMCG). Była odpowiedzialna za współtworzenie komunikacji zarówno dla marek lokalnych, jak i regionalnych, w tym również tych nagrodzonych statuetkami Effie. Absolwentka Wydziału Nauk Politycznych UW oraz podyplomowych studiów menedżerskich na SGH.

x
ANNA ŻABCZAK_MASPEX
Anna Żabczak
Grupa Maspex
Anna Żabczak
Grupa Maspex

Zastępca Dyrektora Marketingu Beverages

17 lat doświadczenia w Marketingu konsumenckim, gdzie insighty przekuwa na skuteczną strategię biznesową. Doświadczenie zawodowe zdobywała przede wszystkim w branży FMCG w liderskich firmach w swoich kategoriach takich jak: Bahlsen, Prymat, a od 10 lat związana jest z Grupą Maspex. Obecnie Zastępca Dyrektora Marketingu Beverages i Marketing Manager odpowiedzialny za strategię i kampanie marek Tymbark, Tarczyn i Caprio w Polsce i regionie CEE. Wcześniej z sukcesem budowała pozycję i dziecięcą ofertę Maspex pod marką Kubuś. Jej obszar zainteresowań zawodowych to strategia biznesowa i innowacyjne rozwiązania. W życiu kieruje się otwartością, ciekawością i docenia proste acz skuteczne koncepcje. Manager z kilkunastoletnim stażem wrażliwy na potrzeby innych, a jednocześnie zdeterminowany, by osiągnąć zamierzony cel. Wraz z Zespołem zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia za kampanie reklamowe i innowacje produktowe w tym m.in. Effie (x3) i Kreatura. Absolwentka Wydziału Ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Prywatnie żona, mama, miłośniczka zwierząt i fanka zdrowego stylu życia.

x
MagdalenaKotlarczyk_fot MonikaSzalekHRes-7 (2) www
Magdalena Kotlarczyk
Google Polska
Przewodnicząca Grupy
Magdalena Kotlarczyk
Google Polska

Country Director

Zawodową przygodę ze światem cyfrowej transformacji i technologicznych innowacji rozpoczęła w 2011 dołączając do zespołu Google Polska w Warszawie. W lipcu 2021 została szefową polskiego oddziału Google. Wcześniej przez blisko 13 lat w lokalnych i regionalnych rolach w Procter & Gamble z Warszawy, Londynu czy Genewy odpowiadała za brand management i planowanie komunikacji marketingowej szeregu kategorii FMCG. Jest absolwentką marketingu i zarządzania na Uniwersytecie Łódzkim oraz podyplomowych studiów z zakresu psychologii zachowań konsumenckich na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła także Executive Program na Singularity University. Od września 2021 roku zasiada w zarządzie polskiego oddziału International Advertising Association (IAA Polska).

x
Dariusz_Andrian
Dariusz Andrian
VMLY&R Poland
Dariusz Andrian
VMLY&R Poland

Chief Executive Officer

Kieruje niemal 400-osobowym zespołem agencji VMLY&R Poland realizującej projekty dla wiodących globalnych i lokalnych marek. Działająca w Warszawie i Krakowie agencja ma na swoim koncie już ponad 350 międzynarodowych i krajowych nagród branżowych, w tym Grand Prix w konkursie Cannes Lions w kategorii Glass: Lions for Change i Titanium Lion, Grand ARC Award w konkursie Adweek, Grand Prix Golden Drum, nagrodę D&AD Impact, nagrody festiwalu London International Awards, nagrody w konkursach Jay Chiat i Andy w Nowym Jorku i wiele innych. Pod przewodnictwem Dariusza Andriana VMLY&R Poland zdobyła tytuły: Agencji Roku Cannes Lions w kategorii Good Track, Agencji Roku EFFIE, Agencji Roku w konkursie kreatywnym KTR, Agencji Roku w konkursie Innovation, Agencji Interaktywnej Roku w konkursie MIXX Awards i Grupy Interaktywnej Roku. Zaliczoną ją również do najczęściej nagradzanych i najbardziej kreatywnych firm na świecie według The Drum World Creative Rankings.

Jest członkiem Executive Leadership Team VMLY&R na obszar EMEA, gdzie wspiera oddziały agencji i ich klientów w zakresie adaptacji nowych rozwiązań i transformacji cyfrowej. Kieruje EMEA Technology Center of Excellence, oferującym klientom i partnerom fachową wiedzę technologiczną i dostęp do skalowalnych rozwiązań z obszarów customer experience, mar-tech i analizy danych.

Od 2018 roku Dariusz Andrian jest prezesem zarządu Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR. Często występuje w roli prelegenta w licznych wydarzeniach branżowych, był członkiem Facebook Client Advisory Board, działał w Komitecie Organizacyjnym EFFIE, a także był jurorem w konkursie EFFIE 2018-2021. Jest także członkiem Kapituły MIXX Awards IAB i jurorem w konkursie MIXX Awards. Wyróżniony został tytułami: Człowieka Roku IAB Polska, AdMan Roku magazynu Press i Człowieka Reklamy magazynu Brief.

Dariusz jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie studiował na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych oraz na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych. Z branżą reklamową związany od ponad 25 lat, z czego ostatnie 15 lat z agencją VMLY&R (wcześniej VML). Pracował także w agencjach sieciowych DDB i McCann.

x
WOJCIECH-BOROWSKI_GROUP-CEO_McCANN-Poland-2023-b
Wojciech Borowski
McCANN Poland
Wojciech Borowski
McCANN Poland

Group CEO

Posiada ponad 25 letnie doświadczenie w biznesie, marketingu i reklamie. Jeden z czołowych przedstawicieli branży. Od 2013 roku Group CEO McCANN Poland, która zdobyła tytuł Agencji Kreatywnej Roku na Effie Awards Poland w 2021.  Grupy Marketingowe przez niego prowadzone czterokrotnie otrzymywały tytuł „Grupa Reklamowa Roku” przyznawany przez Media Marketing Polska. Posiada na swoim koncie tytuły Człowiek Europy Havas Worldwide oraz Człowiek Roku Reklamy magazynu Brief. Trzy krotnie nominowany w konkursie AdMan Roku pisma Press.  W latach 2012-2016 Przewodniczący Rady Nadzorczej Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR.  W 2021-2022 pełni rolę przewodniczącego YPO Gold Poland. Często jest zapraszany przez media aby udzielić wypowiedzi na temat nowych technologii, projektowania komunikacji, trendów biznesowych oraz reklamy. Od 2014 jest aktywnym Mentorem w programie Mentors4Starters.

x
Marcin_Gaworski_742A0279_SAR_2
Marcin Gaworski
180heartbeats + Jung v Matt
Marcin Gaworski
180heartbeats + Jung v Matt

Partner, Współzałożyciel

Partner, Współzałożyciel niezależnej agencji kreatywnej 180heartbeats + Jung v Matt – najlepszej agencji kreatywnej w Polsce (MMP 2023, KTR 2022 i 2020), 2giej najlepszej agencji Effie 2022, 10. najlepszej niezależnej agencji reklamowej na Świecie (Cannes Lions 2019), AdMan X-lecia w plebiscycie Ad/WoMen 2021. Partner filmowego domu produkcyjnego F25. Współtwórca start-upu NapoleonCat, ekspert ds. internetu i rynku mobile w inkubatorze BonusCard,  członek rady ekspertów ośrodka dialogu i analiz ThinkTank oraz inwestor w VC KnowledgeHub Starter. Prezes Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR. Aktywny promotor i wykładowca marketingu jako ważnej gałęzi gospodarki oraz ciekawej pracy dla młodzieży.

x
SzymonGutkowski_NEW
Szymon Gutkowski
DDB Warszawa
Szymon Gutkowski
DDB Warszawa

Dyrektor Generalny

Absolwent matematyki UW i programu Executive MBA Centrum Zarządzania UW i University of Illinois Urbana-Champaign. Jeden z pierwszych strategów marketingowych w Polsce, współtwórca koncepcji wielu marek i ich strategii marketingowych w kraju oraz za granicą. Współzałożyciel i współwłaściciel Grupy DDB, stanowiącej jeden z największych zespołów specjalistów działających w branży marketingu i reklamy w Polsce, zatrudniającej ponad 450 osób. Dyrektor generalny agencji DDB Warszawa – pod jego kierownictwem w ostatnich latach agencja cztery razy z rzędu zdobyła tytuł Najbardziej Efektywnej Agencji Reklamowej Roku oraz tytuł Najbardziej Efektywnej Agencji 20-lecia w konkursie Effie i trzy razy z rzędu Najbardziej Kreatywnej Agencji w Polsce w konkursie KTR. Ekspert w zakresie usług finansowych, mediów, telekomunikacji, FMCG i retail. Członek zarządu Fundacji Batorego oraz rady nadzorczej Kaspi.kz, fintechu notowanego na giełdzie w Londynie.

 

x
Maciej Herman
Maciej Herman
LOTTE Wedel
Maciej Herman
LOTTE Wedel

Dyrektor Zarządzający

W LOTTE Wedel od 2008 roku. Z rynkiem FMCG związany od ponad 20 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywał zajmując stanowiska w działach komercyjnych takich firm jak Kompania Piwowarska, Frito Lay i Procter and Gamble. W ciągu ostatnich kilku lat Wedel stał się jedną z najszybciej rosnących firm słodyczowych w Polsce i obecnie znajduje się gronie 3 największych producentów polskiej branży słodyczowej. Jej produkty są eksportowane do ponad 60 krajów na wszystkich kontynentach. Od 2018 roku oferta produktowa obejmuje także lody. Dzięki odważnym i rewolucyjnym zmianom komunikacyjnym firma otrzymała w ciągu ostatnich lat szereg nagród, m.in. złotą Effie za kampanię „W kuchni z Wedlem” czy brązowego spinacza za e-sportowy projekt „Wedel Up!  Zagrajmy inaczej”. Jest także wielokrotnym laureatem prestiżowych konkursów produktowych, plebiscytów i rankingów.

 

x
Lubowska
Anna Lubowska
Niezależna Doradczyni
Anna Lubowska
Niezależna Doradczyni

Niezależna Doradczyni

W reklamie od 1992 roku. Tworzyła działy mediów BBDO, JWT i Y&R. 2006 -2017 roku  w MEC (obecnie Wavemaker) zarządzała  region CEE, Russia and CIS. Szczególnie dumna z osiągnięć Wavemaker na 15-lecie Effie (2014 rok) a potem 20-lecie (2019) – Wavemaker był niekwestionowanym numerem 1 wśród polskich agencji mediowych. Prezeska Zarządu GroupM w Polsce 2017-2018. Obecnie pracuje jako mentor między innymi dla Fundacji Liderek Businessu, Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, Stowarzyszenie LiderShe . Akredytowana jako Mentor przez EMCC Global. Brała udział w powołaniu do życia SAR i wprowadzenia Effie Awards na polski rynek. Pierwsza, i jak dotychczas jedyna, prezeska SAR wywodząca się z agencji mediowej. Członkini jury w wielu polskich i międzynarodowych konkursach: Effie Awards, Cannes Lions, Golden Drums, Media Trendy, Golden Hammer, Cristal Awards, European Mixx Awards

 

x
Mikosz Sebastian
Sebastian Mikosz
IATA
Sebastian Mikosz
IATA

Senior Vice President

Od czerwca 2017 do końca 2019go roku Prezes Zarządu Kenya Airways. W latach 2009-2015 był dwukrotnie Prezesem PLL LOT. Tuż przed wyjazdem do Kenii Prezes spółki eSky.pl. Ukończył prestiżowy IEP Paris (kierunek ekonomia i finanse). Zaraz po studiach pracował w firmie Arthur Andersen w Paryżu. W czerwcu 2003 roku został powołany na stanowisko Wiceprezesa PAIiIZu, a następnie dołączył do firmy Deloitte. Autor książki „Leci z nami pilot”, o funkcjonowaniu współczesnych linii lotniczych.

x
Kasia Milanovic
Katarzyna Milanovic
La Force, Brands&People
Katarzyna Milanovic
La Force, Brands&People

CEO i Założycielka

Absolwentka uczelni biznesowych w Polsce, Wielkiej Brytanii i Francji. Ma ponad 25-letnie doświadczenie na topowych stanowiskach kierowniczych w międzynarodowych firmach: Beiersdorf, Dior (część LVMH) i Miele.  Karierę zaczynała w dziale sprzedaży, a w wieku 29 lat została jednocześnie najmłodszym dyrektorem sprzedaży w Beiersdorf i międzynarodowym negocjatorem kontraktów z kluczowymi klientami firmy. Przeniosła się do marketingu zajmując stanowisko Dyrektora Marketingu NIVEA w Polsce i krajach bałtyckich, następnie kontynuowała jako Globalny Dyrektor Marketingu mieszkając i pracując w Hamburgu w Niemczech. Ostatnie 10 lat na stanowiskach Dyrektora Generalnego i Dyrektora Zarządzającego w NIVEA, następnie w marce Dior odpowiedzialna za 17 krajów oraz Miele, budując strukturę regionalną na 7 rynkach. Członek rad nadzorczych w organizacjach branżowych. Od 2014 roku aktywny członkini jury Effie, wykładowczyni w szkole Business Marketing, a także wspierająca przywództwo kobiet mentorka w programie Vital Voices. Prywatnie mama 2 dorosłych synów. Aktywny szachista i miłośnik sportu. Mówi po polsku, angielsku, francusku i  niemiecku, stara się zapomnieć język rosyjski.

x
Piętka Piotr
Piotr Piętka
Publicis Groupe Poland
Piotr Piętka
Publicis Groupe Poland

CEO Publicis Groupe Poland, Ukraine & Baltics

Buduje wygrywające zespoły – najpierw jako CEO Starcom Mediavest Group, potem CEO Publicis Media i obecnie CEO Publicis Groupe Polska, Ukraina i kraje bałtyckie, z sukcesem transformuje, rozwija i integruje specjalistyczne usługi analityczne, technologiczne, komunikacyjne, commerce’owe, digitalowe i contentowe, wspierając rozwój biznesu Klientów. Członek Zarządu SAR. Juror i członek komitetów organizacyjnych EFFIE i MIXX Awards. Człowiek Roku 2021 wg. IAB Polska. Prelegent najważniejszych konferencji dla leaderów marketingu i komunikacji: Inside Trends, CMO Summit, BrandMe CEO. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej oraz Podyplomowych Studiów z Historii Sztuki na Collegium Civitas w Warszawie.

x
Sora Agnieszka www
Agnieszka Sora
GfK oraz IAA Polska
Agnieszka Sora
GfK oraz IAA Polska

Regional Consulting Lead NCE GfK, Prezeska Zarządu IAA Polska

W branży marketingowej i badawczej jest obecna od 30 lat – posiada bogate doświadczenie w marketingu, badaniach rynku, zarządzaniu oraz konsultingu. W latach 1993-1996 odnosiła marketingowe sukcesy, pracując w Nestle Polska, gdzie była odpowiedzialna za wprowadzenie na polski rynek takich marek jak Nescafe i Nesquik oraz Serwisu Konsumenckiego Nestle/Winiary. Przez ostatnie 25 lat pełniła funkcję Dyrektor Zarządzającej i Commercial Director GfK Polonia, pozycjonując GfK jako firmę integrującą wiedzę w oparciu o twarde dane panelowe, analitykę biznesową i głos konsumenta. W latach 2014-2016 była Sub Regional Managerem, Eastern Europe w Grupie GfK. Zbudowała zespół doświadczonych konsultantów, którzy podejmują się najtrudniejszych wyzwań analitycznych. Od czerwca 2021 r. podjęła się nowej, regionalnej roli w Europie Północno-Centralnej w GfK – Regional Consulting Lead NCE. Absolwentka ekonomii na wydziale HZ SGH w Warszawie, przez 4 lata była Wiceprezeską IAA Polska, od września 2021 pełni rolę Prezeski IAA Polska. W latach 2017 – 02.2021 Prezes OFBOR. Wielokrotnie członkini Jury EFFIE, prelegentka licznych konferencji, obecnie mentor w ramach Fundacji Liderek Biznesu, AISEC Alumni, Marketing Masterminds oraz Wise & Young.

x
Witucki Maciej
Maciej Witucki
Konfederacja Lewiatan
Maciej Witucki
Konfederacja Lewiatan

Prezydent

Prezydent Konfederacji Lewiatan, największej organizacji w Polsce zrzeszającej przedsiębiorców. W latach 2006 – 2019 wiceprezydent tej organizacji. Studiował na Politechnice Poznańskiej, studia podyplomowe ukończył we Francji, w Ecole Central Paris. Specjalizował się w dziedzinie badań operacyjnych i wspomagania decyzji. Pracował w banku Cetelem Polska, następnie w zarządzie Lukas Banku, którego w 2005 został prezesem. Następnie w 2006 został prezesem Telekomunikacji Polskiej i jednocześnie szefem Grupy TP, w której skład wchodziły 23 spółki, a później w 2016 prezesem Zarządu Work Service SA. Jest przewodniczącym Rady Nadzorczej Orange, zasiada również w Radach Nadzorczych TISE, AXA, Krynica Vitamin. Jest członkiem Rady Dyrektorów Atlantic Council, członkiem Rady Fundacji Centrum im. prof. B. Geremka, zasiada w Radzie European Council on Foreign Relations oraz Międzynarodowej Radzie Doradczej GLOBSEC. Z żoną Zofią mają troje dzieci: Klarę, Laurę i Franciszka.

x
Ziębiński Jarosław
Jarosław Ziębiński
JAZI Consulting
Jarosław Ziębiński
JAZI Consulting

Founder

Ex Global CEO Publicis One

Od 2022 roku inwestor i Management Consultant doradzający polskim i międzynarodowym firmom z branży komunikacji marketingowej i mediów. Wcześniej Global CEO Publicis One i członek Global Management Committee Publicis Groupe, która ma w swoim portfelu takie globalne marki jak Publicis, Leo Burnett, Saatchi&Saatchi, BBH, Sapient, Digitas, Epsilon, Starcom, Zenith, Performics czy MSL. Ma 30 letnie doświadczenie w branży mediów, reklamy i marketingu. Karierę w reklamie zaczynał w Leo Burnett Warszawa w 1996 roku, następnie w 2001 roku objął stanowisko Chairman & CEO Leo Burnett na region Europy Środkowej i Wschodniej. W 2009 roku przeniósł się do Singapuru i stanął na czele sieci Leo Burnett w regionie Azji i Pacyfiku. W latach 2016-2018 jako Global CEO Publicis One, z sukcesem zarządzał z centrali holdingu w Paryżu wdrożeniem modelu Power of One w 60 krajach Azji, Ameryki Łacińskiej, Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. W Polsce zapisał się w branży, jako współtwórca marki Frugo, współtwórca i pierwszy przewodniczący polskiego konkursu EFFIE Awards, współzałożyciel i pierwszy Prezes Stowarzyszenia Agencji Reklamowych (SAR) oraz pomysłodawca i współtwórca Klubu Twórców Reklamy (KTR). Jest członkiem Hall of Fame SAR KTR. Od lat zasiada w jury międzynarodowych konkursów branży reklamowej, miedzy innymi Cannes Lions, Asia Pacific EFFIE Awards, Spikes Asia czy Effie Europe.

 

x