JURY

Jury złożone jest z praktyków, ekspertów i autorytetów w szeroko rozumianej branży komunikacji marketingowej oraz marketingu. Są wśród nich przedstawiciele reklamodawców (klientów), agencji kreatywnych, agencji interactive, agencji mediowych, mediów, instytutów badawczych oraz niezależni branżowi eksperci. Taki skład Jury pozwala oceniać kampania z wielu punktów widzenia i nagradzać te najskuteczniejsze.

Skład jurorski podzielony jest na grupy, w ramach których ocenia zgłoszenia w wybranych kategoriach – zgodnie z poniższymi opisami.

W tym roku utworzonych zostało 12 grup jurorskich, w których zasiada niemal 200 jurorów.

Przewodniczący Jury

Cezary Stypułkowski_Gr XI i Przewodniczacy Jury — kopia
Cezary Stypułkowski
mBank
Cezary Stypułkowski
mBank

Prezes Zarządu

Studiował na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie uzyskał tytuł doktora nauk prawnych. W późnych latach osiemdziesiątych, jako stypendysta Fullbrighta, studiował na Business School uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku. Przez trzynaście lat kierował zarządem Banku Handlowego, czyniąc go w tamtym czasie liderem bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej. Następnie, w 2003 r. został powołany na stanowisko prezesa zarządu Grupy PZU. Przez trzy lata skutecznie zarządzał tą organizacją wraz ze współpracownikami, czego efektem było potrojenie jej wyniku netto oraz wyceny. W latach 2006–2010 pracował w J.P. Morgan w Londynie, gdzie od 2007 r. był dyrektorem zarządzającym J.P. Morgan Investment Bank na Europę Środkową i Wschodnią. Od października 2010 r. zarządza mBankiem. Od 2012 r. jest współprzewodniczącym Emerging Markets Advisory Council przy IIF w Waszyngtonie. Był także członkiem Międzynarodowej Rady Doradczej zarządu Deutsche Banku, Międzynarodowej Rady Doradczej INSEAD oraz Geneva Association.

 

x

Grupa I - Beverages Alcohol, Beverages Non-Alcohol, Food


Piotr Chęcielewski_Przewodniczący GR I
Piotr Chęcielewski
HORTEX
Przewodniczący Grupy
Piotr Chęcielewski
HORTEX

Dyrektor Marketingu

Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym. Od 1993 r w strukturach firmy Mars, początkowo w Dziale Sprzedaży, potem w Dziale Marketingu. Do roku 2004 prowadził kategorię słodyczy, od 2005 kategorię Petfood. Od 2007 do 2015 pracował w Carlsberg Polska , jako Wiceprezes ds. Marketingu. W tym czasie Carlsberg Polska podwoił swoje udziały rynkowe w Polsce, wprowadził na rynek ogólnopolski markę KASZTELAN i umocnił prymat w udziałach rynkowych marki CARLSBERG w segmencie  piw międzynarodowych, wprowadził do Polski markę SOMERSBY. W latach 2017-2017 Wiceprezes Kategorii Cydrów w Carlsberg Breweries A/S w Kopenhadze, odpowiedzialny za markę SOMERSBY – jedną z 5 największych na świecie , najszybciej rosnącą wśród liderów kategorii. W latach 2017 – 2020 prowadził Browar Czarnków oraz odpowiadał za Dział Komercyjny w firmie Mispol SA. Od września 2020 w strukturach Grupy Hortex, odpowiedzialny za marketing dywizji napojowej ( Hortex Sp z o.o. oraz Jurajska S.A. ). Największe marki w Grupie to oczywiście Hortex i Jurajska. Juror Effie i Golden Arrow. Największe osiągnięcie w konkursie Effie: Long Term Marketing Excellence dla marki HARNAŚ w roku 2012.

x
Marcin Bochenko_Gr I
Marcin Bochenko
Animex
Marcin Bochenko
Animex

Marketing Manager

Od ponad 10 lat z pasją i zaangażowaniem buduje marki na rynku polskim i w Europie Centralnej. Zaczynając od aromatycznej kawy w kapsułkach NESCAFE Dolce Gusto, przez piękny świat kosmetyków Coty, aż do pożywnych wędlin Morlin i Berlinek. Jednak zawsze przez pryzmat rynku i konsumenta. W marketingu ceni sobie różnorodność wyzwań. „Trzeba umieć wykazać się kreatywnością, mieć umysł analityczny oraz potrafić precyzyjnie i swobodnie się komunikować.”

x
Dominika_Cabalska-Kaminska
Dominika Cabalska – Kamińska
Google
Dominika Cabalska – Kamińska
Google

Country Marketing Manager

Marketing lider z ponad 25-letnim doświadczeniem w marketingu na poziomie globalnym, regionalnym oraz lokalnym, w obszarach B2C i B2B. Od 2021 roku pracuje w Google Polska na stanowisku Country Marketing Manager. Zanim dołączyła do Google, pracowała w Unilever, gdzie odpowiadała za tworzenie strategii marketingowych i komunikacyjnych oraz rozwój marek i tworzenie innowacji.  Przez ostatnie 9 lat pracowała na stanowiskach globalnych i regionalnych w centrali światowej Unilevera w Holandii, ostatnio pełniła funkcję Dyrektora Transformacji w zespole globalnego marketingu Unilever Foods&Ice Cream w Rotterdamie. Prowadziła odnoszące sukcesy programy i kampanie marketingowe offline/online dla takich marek jak Hellmann’s, Algida, Magnum, Carte d’Or, Lipton, Knorr.  Dominika zaangażowana jest w budowanie marek, przewidywanie potrzeb konsumentów i kwestionowanie status quo. Absolwentka zarządzania i marketingu Uniwersytetu Warszawskiego oraz Change Leaders Program Executive Education INSEAD.  Prywatnie dumna mama Grzegorza i Krzysztofa. W wolnych chwilach aktywnie zwiedza odległe zakątki świata w terenowych samochodach wyprawowych.

x
Katarzyna Chodacka_Chłopaś_Gr I
Chodacka – Chłopaś
IQ Marketing
Chodacka – Chłopaś
IQ Marketing

Dyrektorka Zarządzająca

Strateżka z 18-letnim doświadczeniem w komunikacji marketingowej. Pracowała dla różnorodnych branż i Klientów, m.in.: Mondelez, Pernod Ricard, Beiersdorf, Kompanii Piwowarskiej, Mars, Unilever, Mastercard. Od 2020 roku zarządza IQ Marketing – agencją full service, która działa na rynku od 25 lat. Absolwentka psychologii na UJ, wierzy, że w komunikacji reklamowej liczy się „ludzka” perspektywa, prawdziwe insighty oraz autentyczny język. Prywatnie fanka dobrej architektury, designu i hip-hopu.

x
Małgorzata_Drąg_Gr I
Małgorzata Drąg
Coca Cola
Małgorzata Drąg
Coca Cola

My Coke Frontline Activation Manager Poland & Baltics

Odpowiedzialna za komunikacje marki Coca-Cola w Polsce i Krajach Bałtyckich. Od ponad 13 lat działa w obszarze innowacji i strategii marketingowych w firmach FMCG. Z sukcesem przekształca spostrzeżenia konsumenckie w praktyczne strategie biznesowe. Odpowiedzialna za tworzenie kampanii oraz strategii marketingowych na poziomie zarówno lokalnym, jak i regionalnym. W pracy, jak i w życiu prywatnym kieruje się otwartością i ciekawością. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego Ośrodka Psychoterapii i Psychoedukacji INTRA oraz Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zbierała w takich firmach jak: Nivea Polska, Coty, Unilever, a także The Coca-Cola Company, z którą związana jest z przerwami od 2008 roku. Od 2020 roku w The Coca-Cola Company odpowiada za działania z zakresu zarządzania marką, budowania strategii komunikacji i ich realizacji. Jednym z jej ostatnich projektów jest kampania związana z 50-leciem marki Coca-Cola w Polsce.

 

x
Kamil Gebski_2022_effie
Kamil Gębski
Grupa Maspex
Kamil Gębski
Grupa Maspex

Dyrektor Marketingu Wódek

15 lat doświadczenia w marketingu, od 7 lat związany z Grupą Maspex. Obecnie jako Dyrektor Marketingu Wódek w ramach biznesu Maspex Spirits (CEDC), zarządza 20 osobowym zespołem i strategią dla liderskich marek alkoholowych jak Żubrówka, Soplica, Żytniówka i Rajska. Wcześniej w ramach Maspex Bevereages z sukcesem budował pozycję i ofertę marek TIGER, DrWitt, Alcalia w Polsce i regionie CEE. Laureat 3 nagród EFFIE w tym Złotej. Doświadczenie marketingowe zdobywał w firmach polskich i międzynarodowych: Maspex, LOTTE Wedel, Bakalland, L’Oreal, Tchibo, GSK. Absolwent Międzywydziałowych Studiów na Uniwersytecie Warszawskim, ze specjalizacją Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze oraz programu Food Frontrunners w European Institute of Innovation & Technology.

x
Michal Jasinski_foto
Michał Jasiński
UM
Michał Jasiński
UM

Managing Director

Mediowiec z 14sto letnim stażem pracy w domach mediowych, z doświadczeniem zdobywanym w pracy dla największych klientów FMCG na rynku. Kampanie jego klientów zdobywały nagrody bądź wyróżnienia również w konkursach o zasięgu Europejskim jak i globalnym. Karierę zaczynał w MediaComie, ostatnio prowadząc tam zespół pracujący dla klientów na rynkach Europy Środkowej. Po 12 latach przeszedł do grupy Mediabrands. Od 2021 prowadzi w ramach grupy Mediabrands agencję UM jako jej Managing Director.

x
Ela Kulawik_Gr I
Elżbieta Kulawik
Zalando
Elżbieta Kulawik
Zalando

GTM/Media Lead w Zalando

Ekspertka zintegrowanych strategii komunikacyjnych, pasjonatka efektywności w innowacyjności. Do końca kwietnia 2022 jako Media & Integrated Communications Manager w LOTTE zarzadzala komunikacja marki i produktów firmy, zarówno pod kątem mediów i kreacji, jak i wszelkich działań kontentowych. Karierę zaczęła w 2008 roku od MediaComu, w którym budowała swoje doświadczenie w Warszawie, Budapeszcie i Londynie przez 10 lat doradztwa strategicznego w inwestycjach mediowych dla klientów m.in. z branż FMCG, OTC, usługowych. Od maja 2022 GTM/Media Lead w Zalando, gdzie odpowiada za strategie mediowe w regionie południowo-wschodnim.

x
Jakub Kwaczynski_Gr I
Jakub Kwaczyński
GoldenSubmarine
Jakub Kwaczyński
GoldenSubmarine

Head of Strategy

Kieruje zespołem strategii agencji GoldenSubmarine. Odpowiada za strategię komunikacji klientów w sieci, m.in. NIVEA, Żubrówka (CEDC), Intersnack, czy Nestle. Prelegent m.in. na Forum IAB, MIXX Conference, Video Wars. Współautor nagradzanego podcastu o strategii „Mamy na to slajd”. Autor artykułów branżowych (m.in. HBR, MMP, MwP, Press) i juror w konkursach. Posiadacz certyfikatu DIMAQ Professional. Współtworzy specjalność Marketing Online na UAM w Poznaniu. W marketingu od 10 lat.

x
Tycjan Lewandowski_11
Tycjan Lewandowski
Kompania Piwowarska
Tycjan Lewandowski
Kompania Piwowarska

Dyrektor Marketingu Marek Mainstream

Łącznie 17 lat wiedzy po obu stronach – klienckiej i agencyjnej. Ostatnie 9 lat spędził w Kompanii Piwowarskiej. Obecnie pełni tam funkcję Dyrektora marek Tyskie oraz Żubr – dwóch liderów rynku piwa. Wcześniej przez 5 lat budował kategorię dezodorantów w Unileverze na markach męskich – Axe, Rexona Men oraz Dove Men. Doświadczenie agencyjne zbierał w G7 (Leo Burnett) oraz Headlines w roli stratega realizując projekty dla takich marek jak Heyah, Era, Kredyt Bank, WWF, Rama, Flora czy 7 days. Zdobywał Effie kilkukrotnie: złoto z Prażubrem (2016), srebro z Żubrem i Axe (2015 oraz 2007).

x
Małgosia Majcher_Gr I
Małgorzata Majcher
DDB
Małgorzata Majcher
DDB

Acting Strategy & Business Director

Współprowadzi zespół odpowiedzialny za obsługę McDonald’s oraz Dział Strategii. Wierzy, że kreatywność jest najpotężniejszą siłą w biznesie oraz że strategiczne i kreatywne pomysły dają markom przewagę emocjonalną, która napędza ich długoterminowe zróżnicowanie i rozwój. Współautorka wielu prestiżowych nagród w kraju i zagranicą, m.in.: Cannes Lions, EFFIE, Facebook Awards, KTR oraz 4 tytuły Najbardziej Efektywnej Agencji Roku, a także Agencji 20-lecia Effie.  Jurorka Effie 2019, 2021 oraz EURO Effie 2021. Pracowała dla takich marek jak: McDonald’s, Philips, Mars, Coca-Cola. Od 2006 w branży. Wcześniej w Publicis. Doktor nauk społecznych w zakresie psychologii, prowadziła zajęcia na UW Warsaw International Study in Psychology, Uczelni Łazarskiego. Po pracy lubi siedzieć w siodle.

x
Tadeusz Rusek_Gr I
Tadeusz Rusek
Wyborowa Pernod Ricard
Tadeusz Rusek
Wyborowa Pernod Ricard

Global Brand Director Polish Vodkas & Becherovka

Skupiony na efektywności działań, posiada 15-letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem, pozycjonowaniu marek i tworzeniu strategii biznesowych. Odpowiada ze marki generujące ~ 50 mln euro profitu. Kluczowe kampanie: Tyskie – Tyskiego Najlepszego 2014 rok – Złote Effie. Wyborowa The Dark – Launch 2017 – Brąz Effie Marka Wyborowa – Pozycjonowanie marki i strategia komunikacji. Kluby Polonia i Legia Warszawa – pozycjonowanie marki.

x
Sylwia Snopkiewicz_Gr IV
Sylwia Snopkiewicz
Generali TU, Generali Życie TU
Sylwia Snopkiewicz
Generali TU, Generali Życie TU

Dyrektor Marketingu

W Generali TU SA od 2020 roku odpowiedzialna za komunikację, planowanie i zakup mediów oraz badania marketingowe i digital. Swoją karierę zawodową zaczynała w 2000 roku. Pracowała w wiodących domach mediowych: Media Direction OMD, Initiative, Aegis oraz Universal McCann dla Klientów takich jak: Telekomunikacja Polska, Pepsico, BMW, Absolut, Johnson&Johnson, RedBull, Nestle. Przez ostatnie 13 lat odpowiadała za media oraz eCommerce w Link4 TU SA, ITI Neovision oraz iSpot Poland.

x
Patrycja Szymanska_Gr I
Patrycja Szymańska
Ipsos
Patrycja Szymańska
Ipsos

Dyrektorka Działu Badań Jakościowych

Ekspertka od badań marketingowych. W Ipsos zarządza 20 osobowym zespołem badaczek i badaczy jakościowych, pracuje jako superwizorka i konsultantka przy najważniejszych procesach. Odpowiada za wyciąganie wniosków i rekomendacji z badań, za przekazywanie wiedzy odkonsumenckiej tak, aby żyła w organizacjach i pomagała podejmować decyzje biznesowe. Pracuje w procesach dotyczących polskiego rynku, jak i multi-rynkowych. Trenerka PTBRIO (prowadzi autorskie szkolenia oraz zajęcia w szkole Consumer Intelligence), trenerka SAR w Szkole Strategii Marki. Prezenterka na różnych publicznych wydarzeniach, w ostatnim roku między innymi na Forum Ekonomicznym w Karpaczu.

x
Błażej_Witczak
Błażej Witczak
Perła - Browary Lubelskie
Błażej Witczak
Perła - Browary Lubelskie

Wicedyrektor Marketingu

W branży piwowarskiej od 15 lat jako osoba zajmująca się w strategią i komunikacją marek, obszarem new product development, brand packaging oraz event marketingiem. Od początku kariery zawodowej związany z Perła – Browary Lubelskie S.A.. Ostatnie 10 lat na stanowisku menadżerskim odpowiedzialny za realizację kampanii reklamowych, zarządzanie portfelem produktów oraz strategię rozwoju marki Perła. Entuzjasta procesów design thinking oraz wszelkich kolaboracji marketingu z branżą muzyczną i eventową. Absolwent studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej oraz zarządzania projektami na Uniwersytecie Warszawskim.

x

Grupa II - Beauty & Care, Medicines & Supplements, Silver


Adam NItecki_Gr II_Przewodniczący
Adam Nitecki
L'Oréal
Przewodniczący Grupy
Adam Nitecki
L'Oréal

E-Commerce General Manager, Poland & Baltic Countries

Pasjonat wszelkich tematów związanych z marketingiem, sprzedażą i przywództwem. Przez ponad 10 lat rozwijał różne marki koncernu L’Oréal na rynkach w Europie: był Dyrektorem Marketingu marki Garnier i Maybelline w Polsce, a następnie przejął odpowiedzialność za markę Garnier jako Dyrektor Marketingu w Europie Zachodniej w Paryżu. Pełnił funkcję Dyrektora Generalnego Consumer Products Division, najpierw w Kijowie, będąc odpowiedzialnym za Ukrainę i Kraje Kaukazu, następnie w Warszawie rozwijając biznes w Polsce i Krajach Bałtyckich. W ostatnich latach skupia się wraz ze swoim zespołem na transformacji cyfrowej w marketingu i e-commerce oraz zwiększaniu zaangażowania firmy w projekty odpowiedzialności społecznej. Dzieli się swoimi biznesowymi i społecznymi pasjami jako mentor start-upów w MIT Enterprise Forum CEE  oraz prowadzi zajęcia praktyczne ze studentami w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Wielbiciel kina, muzyki na żywo, storytellingu i biegów maratońskich.

x
Dorota_Borowska
Dorota Borowska
Bausch Health
Dorota Borowska
Bausch Health

Category Manager OTC

Absolwentka SGH, kierunku Zarządzanie i Marketing.
Od 20 lat zajmuje się marketingiem leków, suplementów diety, doświadczenie zdobywając w międzynarodowych korporacjach farmaceutycznych. Ma także doświadczenie w prowadzeniu projektów międzynarodowych z zakresu NPD, strategii i komunikacji marek. Lubi dzielić się swoją wiedzą z innymi. Obecnie pracuje jako Marketing Manager w firmie Bausch Health. Prywatnie miłośniczka słonecznej Italii i książek.

x
Piotr_Gasienica_pion_Gr II
Piotr Gąsienica-Daniel
One Eleven
Piotr Gąsienica-Daniel
One Eleven

Dyrektor Strategii

W One Eleven zarządza działem strategii i odpowiada za koordynację projektów koncepcyjnych. Wcześniej pracował po stronie klienta jako Główny Specjalista ds. Strategii Marketingowej i Badań w PZU oraz w TNS (dzisiaj Kantar). Zrealizował kilkadziesiąt projektów strategicznych i badawczych dla podmiotów z branż FMCG, finansowej, technologicznej i usługowej. Za swoje najważniejsze projekty uznaje współtworzenie strategii portfelowej Grupy PZU oraz obsługę strategiczną portfela marek i innowacji USP.

x
Maciej Godlewski_Gr II
Maciej Godlewski
Arena Media
Maciej Godlewski
Arena Media

Managing Director

Ekspert z 20-letnim doświadczeniem w mediach, digitalu, strategii i e-commerce. Doświadczenie zbierał w agencji digitalowo – danowej K2 Precise na stanowisku Chief Growth Officer jak i w globalnych domach mediowych: STARCOM na stanowisku Communications & Business Director oraz HAVAS MEDIA GROUP na stanowisku Managing Director Arena Media odpowiadając za rozwój agencji. Pracował dla czołowych marketerów m.in. Carrefour, USP Zdrowie, T-Mobile, Danone, Uniqa, L’Oreal, Grupa Żywiec, Pracuj.pl

x
Ewa Goralska_Gr II
Ewa Góralska
MediaHub
Ewa Góralska
MediaHub

Managing Director

Związana z rynkiem reklamy i mediów od wczesnych lat 90-tych. Od 2003 r. Dyrektor Zarządzająca firmy MediaHub, będącego częścią amerykańskiego holdingu IPG. Buduje firmę, która wdraża efektywne strategie obecności w mediach dla wielu podmiotów m.in.: ING Bank Śląski, Vinted, Lotos SA, Vision Express, CCC, InPost, Dulux, Kross.  Jurorka konkursów mediowych w kraju ( Effie, Innovation)  i za granicą (Eurobest). Zwyciężczyni nagrody AD/WOMAN 2020. W kwietniu 2022 uznana za jedna z  najlepszych liderów branży komunikacyjnej i mediowej ostatniego 10-lecia.

x
Rafał Klara_Gr II
Rafał Klara
Dentsu
Rafał Klara
Dentsu

Media Strategy Director

Od ponad 15 lat w branży reklamowej. Posiada doświadczenie zarówno po stronie domów mediowych jak w działach marketingu klienta (m.in. jako brand manager kanału TV National Geographic). Obecnie Media Strategy Director w dentsu. Pracował dla kilkunastu klientów z wielu branż: medialnej, motoryzacyjnej, ubezpieczeniowej, FMCG oraz farmaceutycznej. Absolwent Psychologii Mediów na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie oraz Zarządzania Marketingowego na Akademii Koźmińskiego, gdzie obecnie wykłada planowanie mediów na studiach podyplomowych. Wielokrotnie współtworzył kampanie nominowane i nagradzane w konkursach Effie, Innovation oraz Mixx Awards. (m.in. dla klientów: FOX 20th Century, FOX International Channels, Polpharma, Intersnack oraz Total Polska). Jego zainteresowania to psychologia reklamy, ekonomia behawioralna oraz historia.

x
Martyna Kostrzyńska_Gr II
Martyna Kostrzyńska
Beiersdorf
Martyna Kostrzyńska
Beiersdorf

Head of Digital Eastern Europe & Austria

Zajmuje się strategią komunikacji digitalowej marki NIVEA i transformacją digitalową w regionie. W NIVEA Polska od 2014 roku, wcześniej związana z Procter&Gamble, pracując na szerokim portfolio marek beauty i personal care – m.in. Pantene, Head&Shoulders, Pampers.  W branży marketingowej od 14 lat. W działaniach marketingowych poszukuje przede wszystkim unikalnego consumer experience przekładającego się na efekty biznesowe. Prywatnie miłośniczka gór i malarstwa impresjonistycznego.

x
Krzysztof_Lojek_clr_Gr II
Krzysztof Łojek
USP Zdrowie
Krzysztof Łojek
USP Zdrowie

Business Unit Director

Z komunikacją, marketingiem, oraz biznesem związany nierozłącznie od 16 lat. Od prawie 6 lat w firmie USP Zdrowie, gdzie w roli Business Unit Directora rozwija biznes w kategorii Health Maintenance & Prevention. Wcześniej doświadczenie zdobywał zajmując się kategorią przeciwbólową, ( m.in APAP, IBUPROM). Ma też za sobą wiele skutecznych wprowadzeń nowych produktów. Wyrósł z kategorii FMCG, pracując przez wiele lat w Grupie Carlsberg. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej i Psychologii Biznesu na Akademii Leona Koźmińskiego.

x
Maja Marciszewska_Gr II
Maja Marciszewska
Reckitt Health
Maja Marciszewska
Reckitt Health

Category Manager OTC & Nutrition PLEE

Swoje doświadczenie marketingowe zdobywała pracując z takimi markami jak np.: Durex, Nurofen, Strepsils. W Reckitt odpowiada za tworzenie i wdrażanie strategii biznesowej, implementację komunikacji marketingowych i planowanie kampanii mediowych. Kierowane przez nią zespoły były wielokrotnie nagradzanie za efektywność prowadzonych działań w konkursach branżowych Mixx Awards, Effie Awards oraz Złotych Spinaczach. Buduje marki, które odgrywają ważną rolę społeczną.  Wspólnie z partnerami realizuje ich misję prowadząc liczne działania edukacyjne, stawiając konsumenta w centrum uwagi. Mocno wierzy w to, że budowanie marek jest związane z rozwijaniem talentów w zespole.

 

x
Katarzyna Mauduit_GR II
Katarzyna Mauduit
Douglas
Katarzyna Mauduit
Douglas

Marketing Director CEE

Od kilkunastu lat związana z branżą retail oraz beauty. Dużą część swojej ścieżki zawodowej spędziła we Francji wspierając międzynarodową ekspansję wiodącej we Francji marki Yves Rocher. Dziś zarządza Marketingiem i CRM Douglas Polska, odpowiada za codzienne wsparcie biznesu oraz budowanie mocnej marki poprzez kompleksową komunikację marketingową omnichannel.

x
Aleksandra_Przezdziecka_Gr II
Aleksandra Przeździecka
TVN Media
Aleksandra Przeździecka
TVN Media

Strategy and Business Development Director

Prawie 20 letnie doświadczenie zarówno po stronie nadawcy jak i domu mediowego. Odpowiedzialna za strategię i rozwój w ramach TVN Media, specjalizując się w obszarze nowoczesnych produktów opartych o kontent wykorzystujących synergię treści linearnych, ott, social, oraz content commerce. Zarządza transformacją procesów w ramach obszaru komercjalizacji treści, opartych o dane, nowoczesne technologie i rozwiązania efektywnościowe dla klienta/ konsumenta/użytkownika. Działa aktywnie w ramach Discovery Women’s Newtork, współorganizując TedxWarsawWomen w ramach ekosystemu player.pl, Women in Tech, czy wprowadzając program rozwojowy dla managerów promując wewnętrzny rozwój kariery różnorodnych talentów. Laureatka nagród za efektywność Effie Awards. Poprzednio zarządzała Media Direction OMD.

x
Anna Tyburcy_YOPE
Anna Tyburcy
YOPE
Anna Tyburcy
YOPE

Senior Communication Manager

Wcześniej związana z agencją Brain, gdzie prowadziła obsługę marki PLAY i kierowała zespołem odpowiedzialnym za opracowywanie strategii i komunikacji dla ING Banku Śląskiego. Członkini jury EFFIE w latach 2018 i 2020. Kampanie, przy których pracowała wielokrotnie zdobywały nagrody w najbardziej prestiżowych konkursach branżowych, m.in.: 17 Effie dla ING, 4 Effie za kampanie dla PLAY, ponad 20 nagród w konkursie KTR za projekty dla ING, PLAY, Allegro, HBO.

x
Robert Zalewski
Robert Zalewski
Haleon
Robert Zalewski
Haleon

Media Lead CEE

Od ponad 20 lat jestem związany branżą reklamową i mediami. Swoją karierę rozpoczynałem pod koniec lat 90. w agencji Young & Rubicam. Po wielu wspaniałych intensywnych latach w domu mediowym MEC, przeszedłem na stronę klienta, do Colgate Palmolive na stanowisko Integrated Marketing Communication Manager CEE. Obecnie pracuję jako Media Lead w firmie Haleon gdzie odpowiadam za strategię i zakup mediów na rynkach Europy Centralnej i Wschodniej.

x

Grupa III - Culture & Entertainment, Gaming & Esport, Young Audience, Brand Experience


Kuba Kossut_GR III_Przewodniczący
Jakub Kossut
MediaCom
Przewodniczący Grupy
Jakub Kossut
MediaCom

CEO

Związany z agencją MediaCom od 2003 roku, od 2008 roku zasiada w jej zarządzie. Rozpoczynał karierę zawodową w Instytucie Ekonometrii SGH, skąd przeszedł do MediaCom, aby stworzyć pierwszy w Polsce dział marketingowych analiz ekonometrycznych. Do dziś pozostał zwolennikiem stosowania zaawansowanej analityki w służbie komunikacji marketingowej. Wierzy w siłę strategicznego planowania całego, pełnego wewnętrznych interakcji ekosystemu mediów.

x
Łukasz Borek_Gr III
Łukasz Borek
LiquidThread
Łukasz Borek
LiquidThread

General Manager

Pełni rolę Content Global Service Market Lead, odpowiadając za rozwój, wdrażanie i sprzedaż usług oraz produktów maksymalnie wykorzystujących potencjał nowych kanałów komunikacji i technologii. W 2015 skonsolidował i rozbudował usługi w ramach StarcomMediaVest Group w konsekwencji wprowadzając na rynek agencję LiquidThread, w której pełni rolę General Managera. Wraz z zespołami zdobywał MIXX Awards, Innovation, KTR, Golden Arrow, Kreatura oraz 19 statuetek EFFIE. Absolwent Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW.

x
Rafał Drzewiecki 2_Gr III
Rafał Drzewiecki
TikTok
Rafał Drzewiecki
TikTok

Head of Marketing, Central Europe

Od 13 lat związany z mediami. Od 2008 roku zdobywał doświadczenie w Onet.pl i Ringier Axel Springer Polska na stanowiskach managerskich. Aktualnie –  jako Head of Marketing TikTok w Europie Centralnej – jest odpowiedzialny za realizację globalnych kampanii w regionie, budowanie regionalnej strategii komunikacji marketingowej, oraz wsparcie rozwoju biznesu i realizację strategii sprzedażowej.

x
Justyna Duszyńska_GR III — kopia
Justyna Duszyńska
Httpool
Justyna Duszyńska
Httpool

CEO

Od 2021 jest Prezeską polskiego oddziału Httpool, globalnego partnera w sprzedaży największych platform społecznościowych na świecie: Twitter, Snapchat, Spotify, TikTok, LinkedIn. Związana z branżą mediową od ponad 18-lat, pracowała dla największych firm mediowych w Polsce: Burda Media International, Grupa Onet.pl oraz Grupa Ringier Axel Springer Polska. Jest członkinią IAA Polska oraz jest w Radzie Programowej Forum IAB. Od kilku lat jest mentorką w amerykańskiej organizacji Vital Voices Global Partnership. Zasiada w Radzie konkursu dla młodych liderek „Jestem Liderką”.  Ukończyła Stanford University – School of Executive Business i jest absolwentką Wydziału Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim.

x
Marcin Filipiak_Gr III
Marcin Filipiak
Grupa Żywiec
Marcin Filipiak
Grupa Żywiec

Brand Marketing Director

Ponad 17 lat doświadczenia w obszarze: zintegrowanej komunikacji, strategii portfelowych, innowacji oraz identyfikacji marek. Ostatnie 12 lat silnie osadzony w świecie piwa pracując m.in. dla Żywiec, Heineken, Warka, Tatra. Wcześniej odpowiedzialny za rozwój marek: Fortuna, Łowicz, Krakus. Prowadzone przez niego kampanie zdobywały wielokrotnie nagrody w takich konkursach jak: EFFIE, KTR, Innovation. Prywatnie szczęśliwy tata dwójki synów, Alana i Oliwiera.

x
Kamil Górecki_Gr III
Kamil Górecki
Fantasyexpo
Kamil Górecki
Fantasyexpo

CEO/Co-Founder

Założyciel agencji gamingowej Fantasyexpo. Najprawdopodobniej wie wszystko o najpopularniejszych grach komputerowych i esporcie a relacje z gwiazdami to jego specjalność. Na co dzień odpowiada za rozwój relacji  z influencerami oraz kluczowymi klientami. Z powodzeniem zrealizował setki kampanii marketingowych, które wielokrotnie były nagradzane i wyróżniane w konkursach.

 

x
Małgorzata Jopek_Gr III
Małgorzata Jopek
The Walt Disney Company
Małgorzata Jopek
The Walt Disney Company

Marketing Director CE, Media Networks

W The Walt Disney Company zarządza Działem Marketingu w Europie Środkowej, który odpowiada za pełne portfolio kanałów telewizyjnych należących do The Walt Disney Company. Jednocześnie Małgorzata nadzoruje Brand i Content Marketing Disney+. Przed przyjściem do TWDC była Szefem kanałów  TVN 7 i TVN Fabuła w grupie TVN Discovery oraz Dyrektorem Marketingu w Warner Bros. Poland, a wcześniej pracowała jako Dyrektor Marketingu HBO Poland. Zaczynała swą karierę zawodową jako jeden z pionierów marketingu i promocji w RMF FM w Krakowie. Małgorzata ukończyła Filologię Angielską na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz dwuletnie Studia Podyplomowe Komparatystyczne w zakresie. „ Literatura, Sztuka, Kultura i Muzyka” Ukończyła wiele kursów między innymi; Uniwersytet Boccoci : Corporate Sustainability Management, Facebook: Digital and Social Media Marketing Management.

x
Michał Kaleta_Gr III
Michał Kaleta
endorfina events
Michał Kaleta
endorfina events

Managing Director

Z branżą związany od kilkunastu lat. Od 2016 roku zarządza agencją wielokrotnie wyróżnianą w konkursach na agencję eventową roku, nagradzaną lokalnie i międzynarodowo. endorfina pracuje dla największych polskich i zagranicznych marek. Według Michała eventy to kluczowy element strategii brand experience i jedna z najbardziej innowacyjnych gałęzi komunikacji. Zasiadał w jury Innovation i Kreatura. Prelegent m.in. Kongresu Business Without Limits, czy Eventex Creative Week, członek zarządu WebTalk.

x
Norbert Kałuzny_Gr III
Norbert Kałużny
Zenith
Norbert Kałużny
Zenith

Media Strategy & Innovations Director

Od ponad 20 lat zajmuje się projektowaniem kampanii reklamowych skutecznie budujących marki z szerokiego spektrum branż. W agencji mediowej Zenith jest odpowiedzialny za tworzenie strategii komunikacji, promowanie i utrzymanie standardów planowania jak również rozwój oferty i unikalnych kompetencji Agencji. Przez ostatnie dwa lata był także związany z Game Labem – wyspecjalizowaną komórką gamingową realizującą projekty dla wszystkich Klientów Publicis Groupe w Polsce.

x
Kamil Kosz_Gr III_NOWE
Kamil Kosz
CD PROJEKT RED
Kamil Kosz
CD PROJEKT RED

Media Team Lead

Strateg mediowy z 8-letnim doświadczeniem zawodowym. W swojej karierze zajmowałem się zarówno bezpośrednim zakupem reklam, performance marketingiem jak i planowaniem dużych kampanii zasięgowych. Od 2017 roku koncentruje się na działaniach w branży gamingowej. Na co dzień kieruje zespołem odpowiedzialnym za media w zespole Global Marketing w jednym z największych studiów gier – CD PROJEKT RED, gdzie odpowiadam m.in za globalną strategię reklamową.

x
Katarzyna Makowska_2_Gr III
Katarzyna Makowska
Pyszne.pl
Katarzyna Makowska
Pyszne.pl

Marketing Lead

Liderka zespołu marketingowego Pyszne.pl – największego serwisu do zamawiania jedzenia online w Polsce. Z wieloletnim doświadczeniem w międzynarodowej branży food’owej. Wyróżniona w kategorii Future Marketer of the Year w ramach międzynarodowych Restaurant Marketer & Innovator Awards 2020. Laureatka m.in. nagrody Effie za launch Burger King na Słowacji. Absolwentka Cannes Lions Marketers Academy. Prywatnie miłośniczka kuchni plant-based, mieszkająca w Amsterdamie.

x
Monika Michael_Gr III
Monika Michael
Emoti.Group/ Wyjątkowy Prezent
Monika Michael
Emoti.Group/ Wyjątkowy Prezent

Group Marketing Director East and Northern Europe

Doświadczona liderka i ekspertka od marketingu. Ma bogatą praktykę zawodową zdobytą w dużych międzynarodowych brandach i agencjach mediowych. Jest specjalistką od budowania strategii marketingowej 360, tworzyła i realizowała projekty marketingowe na ośmiu rynkach Europy Środkowej. Specjalizuje się w działaniach digitalowych, e-commerce oraz budowania komunikacji na podstawie storytellingu. Na co dzień zarządza międzynarodowymi zespołami marketerów; jej pasją jest mentoring i budowanie talentów. Od zawsze związana ze sportem, jest byłą piłkarką nożną, sędzią piłkarskim oraz instruktorem narciarstwa, a od niedawna zaczęła zdobywać najwyższe szczyty w tym Kilimanjaro.

x
Iwona Piwek_GR III
Iwona Piwek
Google/YouTube
Iwona Piwek
Google/YouTube

Head of YouTube Sales

Jedna z pierwszych osób w Google’u w Polsce, od prawie dekady odpowiedzialna za rozwój i strategię sprzedaży YouTube’a. Członkini Rady Mediów IAA, jurorka polskiej edycji Cannes Young Lions i Effie już po raz trzeci. Humanistka z wykształcenia (UW, SWPS), mediowiec z wyboru – swoje doświadczenia zawodowe zdobywała m.in. w Starcomie i Discovery Media. Prywatnie mama, kolekcjonerka książek kucharskich i entuzjastka polskich niszowych marek kosmetycznych.

 

x
Magdalena Sielachowicz-Nowakowska_GR III
Magdalena Sielachowicz-Nowakowska
Samsung Electronics
Magdalena Sielachowicz-Nowakowska
Samsung Electronics

Head of Marketing

Zdobyła doświadczenie m.in. przez 8 lat pracy w PlayStation. W Samsung Electronics Polska, od blisko 8 lat, pokazała, że trzeba postawić na ciągłe wyrzucanie się ze strefy komfortu. Każdy kolejny krok przekuwać w wiedzę, doświadczenie i nowe spojrzenie, w efektowne i efektywne działania. Ważne, by utrzymać przy tym motywację i kreatywność na wysokim poziomie z ciągłym głodem nowości narzędzi i inspirowania samego siebie. Wszystkim. Dla niej być marketingowcem to wiedzieć czego potrzebują ludzie, jak z nimi rozmawiać, szanować ich inteligencję i poświęcony czas. Stara się zatem tworzyć rozwiązania nietypowe, które łaskoczą wyobraźnię jednocześnie rozbijając pewne stereotypy , zmieniając utarte drogi. Takie np są kampanie dla flagowych smartfonów Galaxy czy coraz bardziej rozwijający się experience marketing inspirowany kulturą reklamową US. Bazujące na nietypowym i nieoczywistym story podparte konkretnym, realnym insight’em. Najbardziej ceni sobie w pracy wyzwanie jakim jest adresowanie potrzeb młodszych konsumentów, do którego podchodzi z pasją, fascynacją, zaangażowaniem i respektem. Dla niej najważniejszy cel, to by marka pomimo upływającego czasu na rynku pozostała nowoczesna, rozumiejąca odbiorcę, świadoma zmian i pokazująca nowe perspektywy  – chce tworzyć drogi, z których czerpać mogą inni.

x
Karolina Sławecka
Karolina Sławecka
Gameset
Karolina Sławecka
Gameset

Head of Strategy

Zdobywała doświadczenie w gaming marketingu od 2015 na różnych punktach styku marki z odbiorcą. Od 2019 w Gameset zajmowała się m.in. strategią i nowym biznesem. Obecnie kieruje obszarem agencji odpowiedzialnym za wprowadzanie marek w adekwatne do ich pozycjonowania obszary świata gamingu, w tym zespołami sprzedaży, strategii i kreacji. Pracowała m.in. nad strategią wprowadzenia konta dla graczy w mBanku, czy przy realizowanej na 4 europejskich rynkach strategii dla Philips OneBlade.

x
Anna Maria Szutowicz_Gr III
Anna Szutowicz
Y&Lovers
Anna Szutowicz
Y&Lovers

CEO

Założycielka i właścicielka Y&LOVERS ylove.rs, agencji specjalizującej się w projektowaniu i analizie badań marketingowych oraz doradztwie strategicznym na ich bazie. Etnografka od 15 lat wykorzystująca wiedzę antropologiczną dla potrzeb marketingu. Ekspertka zmiany pokoleniowej. Doradza największym graczom FMCG, finansowym, telekomowym, handlowym. Wykładowczyni akademicka (UW, SWPS). Członkini PTBRiO.

x
Mateusz Uzarski_Gr III
Mateusz Uzarski
Red Bull
Mateusz Uzarski
Red Bull

Brand Marketing Manager

Jest marketerem z ponad 10-letnim doświadczeniem, który równie długo jest związany z jedną organizacją (i jest to związek szczęśliwy). Przez ostatnie lata opiekował się marką Red Bull MOBILE, czyli telekomunikacyjną odnogą firmy. Na początku 2022 roku postanowił stawić czoła nowym wyzwaniom, dołączając w roli Brand Managera do struktur Red Bull Polska, gdzie skupia się przede wszystkim na szerokorozumianych działaniach mediowych.

x
Karolina Witecka_Gr III D
Karolina Witecka
Cut The Mustard
Karolina Witecka
Cut The Mustard

CEO, Dyrektor Zarządzająca

Od ponad 15 lat związana z reklamą i rynkiem agencji reklamowych. Tworzyła komunikację reklamową dla największych marek w Polsce i zagranicą. Współzałożycielka agencji reklamowej Cut The Mustard, gdzie od początku, czyli od 2016 roku, pełni funkcję Prezeski i dyrektor zarządzającej. Odpowiada za strategię rozwoju firmy, tworzenie struktur już 40-osobowej agencji, pozyskiwanie nowego biznesu oraz doradztwo w zakresie głównych projektów kreatywnych i ofert biznesowych dla kluczowych klientów agencji. Kierowana przez nią agencja wielokrotnie zdobywała dla klientów nagrody Effie oraz KTR czy Mixx Awards. Otrzymywała również liczne wyróżnienia jak np. „Wyrazista alternatywa na rynku agencji digital” (2018), „Błyskotliwość i Świeżość, niezmienną od 5 lat!” (2021) w dorocznym raporcie specjalnym „Agencje Reklamowe i Domy Mediowe” Media i Marketing Polska.

x

Grupa IV - B2B, Finance, Services


BJerzy Hołub_11
Jerzy Hołub
Mastercard
Przewodniczący Grupy
Jerzy Hołub
Mastercard

Head of Marketing for Poland, Czech Republic and Slovakia

Jest odpowiedzialny za strategię i realizację działań promujących markę, produkty Mastercard oraz za PR i projekty sponsoringowe firmy. Doświadczenie marketingowe zdobył pracując dla wiodących marek technologicznych, telco i finansowych takich jak Orange, PZU, T-Mobile i LUXMED. W Orange pełnił funkcję dyrektora marketingu komercyjnego. W PZU odpowiadał za kanał sprzedaży e-commerce i digital marketing. Zarządzane przez niego marki oraz produkty były wielokrotnie nagradzane przez rynek: Effie, Webby Award, Merit, One Show,  Golden Drum Awards  oraz  shortlists w Cannes. Jest doktorem socjologii Czeskiej Akademii Nauk. Prywatnie tata Krystyny, Wandy i Ryszarda. Jego pasją jest klasyczna literatura rosyjska oraz boks.

x
Michal_Arament_Gr IV
Michał Arament
McDonald's
Michał Arament
McDonald's

Head of Marketing

Michał Arament ma ponad 15 letnie doświadczenie marketingowe zdobyte w największych firmach w Polsce takich jak Unilever i PepsiCo. Był odpowiedzialny za rozwój komunikacji, zarządzanie mediami oraz budowanie strategii produktowej i biznesu kategorii. Zarówno na poziomie lokalnym jak i regionalnym kierował markami będącymi liderami rynku w swoich kategoriach min. Knorr, Algida (Magnum, Big Milk), Lipton, Pepsi. Zdobywca złotej nagrody Effie 2021.

 

x
Szymon Biela_Gr IV
Szymon Biela
Orange
Szymon Biela
Orange

Dyrektor Komunikacji Marketingowej B2C

Od roku 2000 odpowiedzialny za strategię i komunikację  marek telekomunikacyjnych takich jak Idea, Telekomunikacja Polska, Orange, nju mobile. W tym czasie realizował i nadzorował kampanie reklamowe skierowane do Klientów indywidualnych i biznesowych. Uczestniczył w procesie rebrandingu marki TP na Orange. Wdrażał oraz skutecznie rozwijał, formaty komunikacyjne takie jak: tp dla biznesu, Kraina rozmów Orange na kartę, Serce i Rozum, rodzinka.pl, Orange Love.  Współtwórca sukcesów marki nju mobile. Launch marki nju , jak i działania w latach kolejnych, zaowocowały wieloma nagrodami w tym Long Term Marketing Excellence Effie. Juror konkursów reklamowych w tym Effie Awards. Absolwent Wyższej Szkoły Dziennikarskiej w Warszawie, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Strategii Marki SAR.

x
Tomasz Borchowiec_Gr IV
Tomasz Borchowiec
Prudential
Tomasz Borchowiec
Prudential

Dyrektor ds. Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej

Swoją karierę rozpoczynał w Unilever Polska, pracując w działach marketingu, trade marketingu i sprzedaży oraz w Innovation Centre Unilevera w Mediolanie. W Gillette odpowiadał za marketing w regionie CEE. Od kilkunastu lat w branży finansowej, w której budował i rozwijał markę Link4, a także PZU. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego oraz University of Wales, Cardiff Business School. Posiada Diploma in Marketing, przyznawany przez Chartered Institute of Marketing w Londynie.

x
Kamila Cichocka_Gr IV
Kamila Cichocka
Microsoft
Kamila Cichocka
Microsoft

Dyrektorka Działu Marketingu

Ze światem IT związana jest niemal od początku swojej drogi zawodowej. Od 15 lat pracuje w branży technologicznej w międzynarodowych organizacjach. Posiada szerokie doświadczenie w obszarze marketingu strategicznego oraz budowy nowych skutecznych modeli biznesowych. Jako entuzjastka technologii i zrównoważonego rozwoju, łączy zastosowanie najnowszych rozwiązań i trendów w marketingu z odpowiedzialnością społeczną marek. W swoich działaniach wskazuje wartość w połączeniu punktów przecięcia potrzeb ludzi, wizji przyszłości i możliwości, jakie daje technologia, w celu uwolnienia potencjał biznesowego oraz pozytywnego wpływu marek na rozwój społeczno-gospodarczy.

 

x
Krzysztof Dębski_Gr IV
Krzysztof Dębski
Packhelp
Krzysztof Dębski
Packhelp

VP of Marketing

Ekspert marketingu i komunikacji z ponad 10-letnim doświadczeniem zdobytym po stronie agencji (DDB&Tribal, OMD) oraz klienta. Planował i z sukcesem wdrażał strategie dla największych marek: Travelist, Idea Bank, Rossmann, Tchibo, LOT, Pandora. Posiada bogaty track record osiągnięć z zakresu optymalizacji marketing mix (ROAS) i zwiększania kontrybucji marketingu do wzrostu biznesu poprzez budowanie efektywnych i zmotywowanych zespołów marketingu i e-commerce, wdrażanie rozwiązań mar-tech oraz wykorzystanie atrybucji i ekonometrii do podejmowania decyzji.

x
Bartosz Gomółka_gr IV
Bartosz Gomółka
BBDO Warszawa
Bartosz Gomółka
BBDO Warszawa

Head of Planning

Ponad dziesięć lat prac strategicznych dla klientów BBDO Warszawa, a wcześniej Grey. Doświadczenie w we współtworzeniu kampanii reklamowych od producentów żywności i kosmetyków po instytucje finansowe i koncerny samochodowe. Przedtem: ponad dziesięć lat pracy w badaniach rynku. Kariera od juniora – asystenta do szefa kilkunastoosobowego zespołu badawczego. Łącznie: ponad dwadzieścia lat sukcesów, rozterek i poszukiwania odpowiedzi na jedno proste pytanie: jak komunikować marki skuteczniej?

x
Adrian Gorczyca_Gr IV
Adrian Gorczyca
Grupa Pracuj S.A.
Adrian Gorczyca
Grupa Pracuj S.A.

Senior eCommerce Manager

Odpowiedzialny za rozwój kanału eCommerce dla klientów B2B. Doświadczenie w branży zdobywał od 2009 roku. Pracował na stanowiskach kierowniczych takich marek jak Samsung, T-mobile, Play – gdzie wdrażał nowości technologiczne w zakresie Digital & eCommerce. Absolwent wydziału e-biznes na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowych z obszaru User Experience na SWPS. Certyfikowany członek społeczności DIMAQ Professional.

x
Małgorzata Hejka_Gr IV kopia
Małgorzata Hejka
Spark Foundry
Małgorzata Hejka
Spark Foundry

Strategy & Innovations Director

Strateżka z 14 letnim doświadczeniem w agencji mediowej. Od 2017 roku odpowiedzialna za poziom merytoryczny strategii oraz rozwój innowacyjności w agencji Spark Foundry. Wcześniej jako Communications & Business Director współpracowała z klientami z branży finansowej, farmaceutycznej, FMCG i innymi. Współautorka kilkunastu zwycięskich zgłoszeń do Effie, w tym Grand Prix w kategorii Long-term marketing excellence oraz Srebro w kategorii Finanse.

x
Maciej Kawka_Gr IV
Maciej Kawka
Wavemaker
Maciej Kawka
Wavemaker

Chief Strategy Officer

Strateg z 13-letnim doświadczeniem w branży. Obecnie w zespole zarządzającym Wavemaker odpowiada za obszary strategii, analiz i badań. Wspiera marketerów z Polski i regionu CEE w tworzeniu strategii komunikacyjnych oraz marketingowych. Współautor kampanii nagradzanych w Effie, Innovation AD, Mixx Awards. Współtwórca marki konsultingowej Syntax, za której rozwój obecnie odpowiada. Prelegent konferencji branżowych. Wykładowca Collegium Civitas. Absolwent Metod Ilościowych w Ekonomii SGH.

 

x
Stanisław_Kijowski_Gr IV
Stanisław Kijowski
ING Bank Śląski
Stanisław Kijowski
ING Bank Śląski

Chief Strategy Officer

Na co dzień odpowiada za strategię marki oraz prowadzi zespół badań i analiz. Pracował przy globalnym odświeżeniu pozycjonowania marki ING. Od ponad 15 lat związany z branżą marketingową, w tym z agencjami komunikacyjnymi i brand consultingowymi. W tym czasie projekty w których uczestniczył były wielokrotnie nagradzane na konkursach EFFIE, zdobywając min. złoto w long term. Interesuje się brandingiem oraz rozszerzaniem marek.

x
Magdalena Lewicka_Gr IV
Magdalena Lewicka
Alior Bank
Magdalena Lewicka
Alior Bank

Dyrektor ds. Marketingu

Ekspertka w planowaniu i wdrażaniu efektywnych działań marketingowych z doświadczeniem w instytucjach finansowych. Od ponad 10 lat związana z Alior Bankiem, obecnie na stanowisku Dyrektor ds. Marketingu odpowiada za realizację strategii marketingowej, kondycję marki oraz wsparcie marketingowe kluczowych produktów banku.

x
Marcin Szymkowiak_Gr IV
Marcin Szymkowiak
mBank
Marcin Szymkowiak
mBank

Wicedyrektor Departamentu Marketingu Bankowości Detalicznej

Blisko 20 lat doświadczenia. W mBanku odpowiada za komunikację marketingową oferty inwestycyjnej, maklerskiej, ubezpieczeniowej, a także skierowanej do klientów firmowych i private banking. Wcześniej, zarządzając marketingiem Poczty Polskiej, odpowiadał m.in. za strategię oraz realizację rebrandingu marki. Z kolei w Banku Pocztowym koncentrował się na komunikacji skierowanej do seniorów i osób „nieubankowionych”.

x
Jacek Wlazło_Gr IV
Jacek Wlazło
#GRANDESI
Jacek Wlazło
#GRANDESI

CEO, Head of Strategy

Ekspert komunikacji marketingowej z 30-letnim doświadczaniem w branży. Założyciel i CEO agencji Grandes Kochonos (obecnie #GRANDESI). Pracował dla największych marek lokalnych i międzynarodowych w Polsce i w CEE. Specjalizuje się w budowaniu efektywnych kampanii 360 stopni i zarządzaniu zespołami multidyscyplinarnymi. Zdobywca 9 statuetek EFFIE, w tym Grand Prix Long Term. Współautor największego sukcesu biznesowego na rynku telekomów w Polsce – kampanii Play.

x
Łukasz Worobiej_Gr IV
Łukasz Worobiej
Artegence
Łukasz Worobiej
Artegence

Head of Strategy

Z marketingiem i reklamą związany od 2008 roku. Doświadczenie zdobywał w wiodących lokalnych i sieciowych agencjach, planując działania na rynki polskie i zagraniczne. Zarządzał działami marketingu w branży FMCG. Pracował dla polskich start-upów, jak iTaxi czy Booksy – jako konsultant ds. marki i komunikacji. Entuzjasta integracji, nie tylko w marketingu. Uważa, że marki muszą mieć purpose, być meaningful, a idee powinny być BIG, nawet BIGGER. Prywatnie tata 10-letniego Tadzia, którego stara się zarazić swoją pasją – żeglarstwem.

x
Katarzyna Zborowska-Germann_Gr IV
Katarzyna Zborowska-Germann
Salesforce
Katarzyna Zborowska-Germann
Salesforce

Client Partner Marketing Solutions

Ekspertka z 14-letnim doświadczeniem w obszarze digital marketingu oraz lider rozwiązań Salesforce Marketing Cloud. Doświadczenie zdobywała, pracując wcześniej w organizacjach takich jak Google oraz Criteo. Wśród jej klientów znalazły się m.in. Allegro, eObuwie, MediaExpert, Itaka, Pracuj, Play. Obecnie z pasją wspomaga polski biznes w zakresie transformacji marketingu zgodnie z wymogami epoki cyfrowej poprzez wdrażanie Salesforce Marketing Cloud.

x
Beata Zielińska_Gr IV
Beata Zielińska
Play/ P4
Beata Zielińska
Play/ P4

Head of BTL Marketing Communication Department

Menedżerka z ponad 20-letnim doświadczeniem w dynamicznej branży telekomów, reklamie i badaniach marketingowych. Psycholożka biznesu z dyplomem MBA. Znajomość psychologii i otwartość na nowe technologie przekłada na efektywność w działaniu. Kieruje działem Marketingu Handlowego oraz komunikacją BTL. Wraz z zespołem skutecznie buduje marki Play i Virgin mobile. Wcześniej odpowiadała za rozwój oferty i biznesu oraz wdrażanie nowych technologii internetu, a także roamingu międzynarodowego w Orange.

 

x

Grupa V - Consumer Goods, Green Solutions, Mobility


Michal Kazimierczak_Przewodniczacy_GR V_2
Michał Kazimierczak
Grupa Heart&Brain
Przewodniczący Grupy
Michał Kazimierczak
Grupa Heart&Brain

Dyrektor Strategiczny oraz Partner

Członek Rady Nadzorczej Ademotion oraz SKM SAR  wcześniej CEO Grupy Young&Rubicam oraz Dyrektor Zarządzający Saatchi&Saatchi.  Były członek Zarządu SKM SAR oraz wielokrotny członek komitetu organizacyjnego EFFIE. Struktury, którymi zarządzał zdobyły trzykrotnie tytuł agencji roku EFFIE, trzykrotnie agencji roku KTR  oraz tytuł agencji roku Innovation Award. W bieżącej pracy prowadzi również projekty R&D z obszaru personalizacji i wykorzystania danych psychometrycznych w marketingu. Prywatnie tata Marysi i Jasia, lubi czarno-białe filmy oraz jest wyjątkowo kiepskim ale wytrwałym w nauce trębaczem.

x
Aleksandra Bujnowska
Aleksandra Bujnowska
Philips Domestic Appliances CEE
Aleksandra Bujnowska
Philips Domestic Appliances CEE

Digital Marketing & E-commerce Leader

Posiada ponad 15 lat doświadczenia w branży digital. Kieruje międzynarodowym zespołem odpowiedzialnym za digital marketing, e-commerce oraz consumer care w Europie Środkowo Wschodniej i Rosji w ramach biznesu Domestic Appliances marki Philips. Odpowiada za tworzenie i rozwój nowych modeli biznesowych, kreowanie strategii  oraz planowanie i realizację kampanii we wszystkich kanałach online. Wcześniej przez blisko 11 lat pracowała w Havas Media Group, gdzie jako CDO zajmowała się m.in. rozwojem kompetencji oraz zarządzaniem zespołami specjalistycznymi w grupie.

x
Aleksandra Gawlas
Aleksandra Gawlas – Wilińska
Henkel
Aleksandra Gawlas – Wilińska
Henkel

Digital & Ecommerce Director

Marketerka z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu portfelami marek. Początkowo w ramach rynku polskiego, a następnie w ramach rynku globalnego pracując w centrali firmy Henkel w Dusseldorfie. Odpowiadała za rozwój globalnych innowacji produktowych. Innowacje, które opracowała zostały wielokrotnie nagrodzone w konkursach konsumenckich. Od 2021 na czele działu Digital & Ecommerce. Od 2012 roku wykładowca SGH na studiach podyplomowych. Absolwentka Zarządzania, Finansów oraz Digital Marketingu w SGH.

x
Justyna_Goraj_Gr V
Justyna Goraj
Shell
Justyna Goraj
Shell

Dyrektorka Marketingu Działu Mobility

Od sierpnia 2021 na stanowisku Dyrektorki Marketingu Działu Mobility. W ramach swoich obowiązków odpowiedzialna jest za przygotowanie i wdrożenie strategii marketingowych dla sektora mobility w Polsce, a także wyznaczanie strategicznego kierunku rozwoju w obszarze oferty paliwowej i programu lojalnościowego Shell ClubSmart. W Shell Polska pracuje nieprzerwanie od ponad 16 lat. W latach 2018-2021  była odpowiedzialna za działania marketingowe w dziale olejów i smarów, w szczególności za współpracę z OEMami[1] i dystrybutorami oraz za komunikację z autoryzowanymi i niezależnymi warsztatami samochodowymi. Wcześniej pełniła funkcję menedżera do spraw marki i komunikacji, między innymi Shell Helix – wiodącej marki na rynku olejów silnikowych oraz account menedżera w zakresie CRT. Zdobyte poprzez lata pracy doświadczenie sprawiło, że jest ekspertką w takich obszarach jak: marketing, digital marketing, zarządzanie marką i komunikacją, public relations, planowanie strategiczne czy zarządzanie projektami. Ukończyła studia licencjackie na kierunku marketing i zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim oraz magisterskie z zakresu dziennikarstwa i nauk politycznych również na Uniwersytecie Warszawskim. Prywatnie angażuje się w sprawy społeczne i gdy tylko może pomaga innym ludziom. Dzielenie się tym co ma daje jej olbrzymią energię do życia i do pracy.

 

x
Lidia Kłosowska_Gr V
Lidia Kłosowska
Sunday
Lidia Kłosowska
Sunday

Dyrektor ds. Marketingu i Trade Marketingu

Posiada 25-letnie doświadczenie w marketingu konsumenckim, handlowym, komunikacji wewnętrznej, korporacyjnej i PR. Zarządzała markami z sektora FMCG z różnych segmentów, w tym super premium, premium, domestic. W ostatnich latach poszerzała swoje doświadczenie w obszarach marketing performance, digital, B2B, czy CSR, pracując w branży IT i startupach technologicznych. Specjalizuje się w tworzeniu kompleksowych, zintegrowanych strategii marketingowo-sprzedażowych. Aktualnie związana z branżą OZE.

x
Łukasz Kozłowski_11
Łukasz Kozłowski
Initiative
Łukasz Kozłowski
Initiative

Managing Director

Manager z ponad 17-letnim doświadczeniem w branży reklamowej. W Initiative pracuje od 2015 roku. Od 2020 pełni rolę Managing Directora tej agencji. Przygodę z mediami rozpoczął jako stażysta w MEC (obecnie Wavemaker).Od początku swoje kompetencje budował i rozwijał w obszarze Client Service. Cechuje go profesjonalizm, doskonałe umiejętności managerskie, ogromna wiedza odnośnie rynku reklamowego oraz mechanizmów biznesowych. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W swojej karierze zarządzał budżetami takich klientów jak COTY, BMW, Orange Polska i Carlsberg. Osiągnął liczne sukcesy w konkursach branżowych, w tym m.in. Effie Awards oraz Mixx Awards.

x
Szymon Kukanow 2
Szymon Kukanow
PHD
Szymon Kukanow
PHD

Managing Partner, Head of Strategy

Marketer, psycholog, wykładowca akademicki, miłośnik trendów społecznych i nowych technologii. Managing Partner / Head of Strategy w PHD. Od ponad 20 lat zarządza lokalnymi i globalnym markami i zespołami. Z pasją tworzy strategie marek z wykorzystaniem najnowszych możliwości z zakresu analizy danych i efektywności komunikacji. Wierzy że efektywne strategie są skoncentrowane na konsumentach, a kreatywność na każdym etapie procesu marketingowego gwarantuje skuteczne rozwiązania. Pomysłodawca i współtwórca „Badania zdrowia psychicznego Polaków i osób migrujących na skutek wojny w Ukrainie – Kukanow, Nawrocka, SW Research”.

x
Justyna Lach
Justyna Lach
Yes Biżuteria
Justyna Lach
Yes Biżuteria

Dyrektorka Marketingu

Odpowiedzialna za wdrażanie nowej strategii marki oraz ubiegłoroczną kampanię „Jestem Kobietą”, którą aktualnie konsekwentnie rozwija. Nominowana do tytułu Marketera Roku przez miesięcznik „Press”. Wcześniej przez 8 lat szefowa marketingu w centrum designu i kreatywności Concordia Design w Poznaniu. Pracowała też  m.in. w agencji Media Consulta w Berlinie, gdzie odpowiadała za tworzenie kampanii PR’owych dla Unii Europejskiej oraz w agencji reklamowej GPD. Ekspertka w dziedzinie design thinking, prowadziła szkolenia z zakresu tworzenia komunikacji i strategii marketingowej dla uczestników z różnych branż.

 

x
Pawel Miziołowski_Gr V
Paweł Miziołowski
Electrolux
Paweł Miziołowski
Electrolux

Head of Marketing

Od ponad 20 lat jest związany z marketingiem. W swojej karierze zdobywał doświadczenie w strategii, komunikacji marketingowej, a także badaniach rynku. Pracował dla globalnych marek w Europie, Afryce oraz Bliskim Wschodzie. W przeszłości związany z Kantar, Orange, Johnson & Johnson. Od 2016 roku jest odpowiedzialny za marketingi komunikację w Electrolux Polska, ale w dobie znajduje jeszcze czas na układanie klocków Lego z dziećmi, jazdę motocyklem i grę na gitarze.

x
Magda Rzepnicka_11
Magdalena Rzepnicka
Samsung
Magdalena Rzepnicka
Samsung

Head of Marketing for Consumer Electronics, Home Appliances

Związana z rynkiem reklamy i marketingu od 16 lat. Od 5 lat kieruje komunikacją Samsung w kategorii AGD, a od blisko dwóch lat także w kategorii RTV, integrując wizerunek marki i budując synergię w obszarze Consumer Electronics. Wcześniej zarządzała marketingiem lokalnych wydawnictw muzycznych Sony Music, wprowadzając na rynek albumy największych polskich gwiazd jak i młodych debiutantów.  W latach 2006-2014 doświadczenie w obszarze mediów i reklamy zdobywała w Grupie Bauer.

x
skierski
Michał Skierski
Polenergia
Michał Skierski
Polenergia

Chief Marketing Officer

Z wykształcenia urbanista, a prywatnie pasjonat pływania, mikropodróży, ekomarketingu i customer experience. Swoją karierę w marketingu i komunikacji rozpoczynał w agencjach DEM’a Promotion Polska oraz MSL Group, gdzie pracował dla największych marek z obszaru FMCG, a także nowych technologii. Następnie, już od ponad 10 lat odpowiada za strategiczne działania marketingowe i wspierające sprzedaż B2B oraz B2C dużych organizacji. Stworzył sprawnie działające zespoły z obszaru marketingu, public relations oraz employer brandingu, w takich organizacjach jak: Benefit Systems, Falck Health Care, Teleperformance Polska i Edison Energia. Organizował duże eventy m.in. w Paryżu, Londynie i Berlinie. Jest autorem publikacji nt. marketingu i customer experience w prasie biznesowej. W Polenergii Fotowoltaika jest odpowiedzialny za rebranding całej Grupy, komunikację wizerunkową, a także szeroko pojęte działania obejmujące performance marketing.

 

x
Kacper Studencki_GR V kopia6
Kacper Studencki
BMW
Kacper Studencki
BMW

Marketing Director

Odpowiada za tworzenie oraz nadzór nad realizacją strategii marketingowej marki. Kacper Studencki dołączył do zespołu BMW Group Polska ponad 6 lat temu. Na stanowisku Brand Managera odpowiadał m.in. za zarządzanie komunikacją marki BMW w mediach i działaniami zespołu w obszarach: digital, social media oraz dealer & aftersales marketingu. Kampanie realizowane wraz z zespołem przyczyniły się do sukcesów biznesowych BMW i były wyróżniane prestiżowymi nagrodami branżowymi, w tym m.in. EFFIE, Golden Arrow czy Mixx Awards. Przed dołączeniem do BMW Group był związany z Sony, gdzie jako Communication Manager odpowiadał za komunikację marki w kanale Retail (ATL, BTL, CRM). Absolwent zarządzania w The Swiss Hotel Management School oraz University of Derby.

 

x
zbyszek-wysocki_gr-v
Zbigniew Wysocki
Goodvalley
Zbigniew Wysocki
Goodvalley

Dyrektor Marketingu

Przygodę zawodową z marketingiem rozpoczynał w 1999 r. od branży badawczej realizując projekty ilościowe i jakościowe w IPSOS, GfK oraz PBS. Ponad 15 lat w reklamie jako strateg w sieciowych agencjach reklamowych JWT i BBDO/Proximity oraz Head of Strategy w agencji PZL. Od lipca 2022 objął stanowisko Dyrektora Marketingu w Goodvalley.

Przygotowywał strategie i realizował kampanie reklamowe m.in. dla Alior Bank, Bayer, Intersnack, Mars, PepsicCo, Prudential, Salonów Agata, Żabka, Żubr, czy Wedel.
Współtwórca kampanii nagradzanych m.in. Grand Prix Effie czy Złotym Effie w Long-Term Marketing Excellence. Juror Effie 2021 i 2022.

Absolwent Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim, Rouen School of Management we Francji, Mediów na Uniwersytecie Siegen w Niemczech,
Szkoły Strategii Marki SAR w Warszawie oraz Programu strategicznego w Miami Ad School w USA.

x
Michal Zygmanowski
Michał Zygmanowski
Volkswagen Group
Michał Zygmanowski
Volkswagen Group

Dyrektor Marketingu

Od ponad 12 lat związany z marketingiem, choć karierę zawodową zaczynał w obszarze sprzedaży. Łączy ekspertyzę z branż FMCG, HoReCa oraz automotive. Doświadczenie zdobywał w koncernach Beiersdorf oraz Unilever w Polsce i Holandii, gdzie zarządzał regionalnymi i globalnymi projektami. Obecnie Dyrektor Marketingu marki Volkswagen, gdzie odpowiada za zarządzanie produktem, komunikację, customer journey i PR. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

x

Grupa VI - Commerce, Retail


Katarzyna Piwowarczyk_Przewodniczaca GR VI
Katarzyna Piwowarczyk
IKEA
Przewodnicząca Grupy
Katarzyna Piwowarczyk
IKEA

Country Marketing Director

Z obszarem strategii marketingowych, marketingu i badań związana od kilkunastu lat. Obecnie po stronie marketera w IKEA, wcześniejsze doświadczenia zdobywała m.in.  w agencji reklamowej i w agencji badawczej. Do IKEA dołączyła w październiku 2016 roku, od listopada 2018 r. pełni obowiązki Dyrektora Marketingu IKEA Retail w Polsce. Jest odpowiedzialna za działy Marketing Communication, Consumer&Customer Engagement oraz Strategy, Planning & Insights. Pracuje również z grupami jako wewnętrzna facylitatorka i trenerka, ma długoletnie doświadczenie jako wykładowczyni na studiach branżowych (Szkoła Strategii Marki SAR, Uniwersytet Warszawski, Wyższa Szkoła Europejska w Krakowie, Szkoła Główna Handlowa).

 

x
Jakub Bielerzewski_GR VI
Jakub Bielerzewski
Performics
Jakub Bielerzewski
Performics

General Manager

Ekspert z ponad 20-letnim doświadczeniem w realizacji działań mediowych. Od 2016 roku zarządzający agencją marketingu efektywnościowego Performics, oferującą kompleksowe usługi w zakresie strategii mediów interaktywnych, e-commerce oraz rozwiązań performance marketingu opartych na zaawansowanej analityce. Jego specjalizacja to budowanie strategii launchowych, długo i krótkoterminowych regularnych strategii mediowych, a także strategii wsparcia sprzedaży w kanałach on-line. Wielokrotny Juror w konkursach Effie, Mixx Awards czy e-Commerce Polska Awards.

x
Edyta Frąckiwiak_11
Edyta Frąckowiak
Numbers & Intuition
Edyta Frąckowiak
Numbers & Intuition

COO

Od ponad półtorej dekady współtworzy rynek usług digital w Polsce. Realizowała działania performance dla wiodących e-commerce na rynkach polskim i międzynarodowych. Z doświadczeniem w obszarze performance i afiliacji (Novem), kreowania i rozwijania produktów cyfrowych [Grupa Interia.pl] oraz zarządzania agencją performance marketingu jako V-ce Prezes (Semahead). W ciągu ostatniego roku zdecydowała się porzucić korporacyjne struktury, aby swobodnie wdrażać swoje autorskie podejście biznesowe w usługach digital z wykorzystaniem narzędzi do kreowania innowacji – w agencji Numbers & Intuition, której jest współzałożycielką i Dyrektor Operacyjną. 2-krotna jurorka konkursu Effie Polska, posiadaczka certyfikatu Strategy & Planning Digital Marketing Institute oraz DIMAQ Professional. Entuzjastka podejścia klientocentrycznego oraz rozwijania biznesu za pomocą narzędzi service design.

x
Maciej Gałecki_GR VI
Maciej Gałecki
Bluerank
Maciej Gałecki
Bluerank

CEO

Założyciel i CEO Bluerank, wiodącej agencji marketingu internetowego, która pracuje da największych polskich i światowych marek. Prelegent, autor publikacji w obszarze online marketingu. Aktywnie wspiera swoją wiedzą i doświadczeniem startupy. Jest współtwórcą i członkiem grupy roboczej SEM w IAB Polska, a także inicjatorem prac nad zasadami Best Practice dla branży. Zwolennik jawności wynagrodzeń w branży. Skutecznie wdraża nowoczesne metody zarządzania i motywowania pracowników, a swoimi doświadczeniami dzieli się na konferencjach z zakresu HR. Laureat i zdobywca wyróżnień w konkursach menedżerskich. Absolwent Politechniki Łódzkiej, prywatnie szczęśliwy mąż, tata Jagody. W wolnych chwilach gra w piłkę, kibicuje polskim reprezentacjom wielu dyscyplin oraz gra w Scrabble.

x
Jakub Gierszyński_GR VI
Jakub Gierszyński
Sephora
Jakub Gierszyński
Sephora

E-commerce Sales Director Poland & Czech Republic

Doświadczony manager koncentrujący się na współpracy biznesu, technologii i ludzi dla efektywnej zmiany środowiska biznesowego. Odpowiedzialny za rozwój e-commerce i strategii omnichannel dla Sephora Polsce i w Czechach. W poprzednich latach tworzył i rozwijał kanały cyfrowe dla Decathlon oraz Inter Cars S.A. Członek Rady GS1 Polska, wykładowca, pasjonat nowych technologii, aktywny sportowiec. W konkursie Izby Gospodarki Elektronicznej w 2020 r. otrzymał nagrodę Dyrektora E-commerce Roku.

x
Agnieszka Kuczyńska-Pietrzyk_GR VI
Agnieszka Kuczyńska-Pietrzyk
PEPCO
Agnieszka Kuczyńska-Pietrzyk
PEPCO

Media Manager Europe

Z branżą reklamową związana od ponad 10 lat, specjalizuje się w strategii komunikacji marki w mediach online. Jako Media Manager Europe w Pepco, do którego dołączyła ponad 2 lata temu, odpowiada za budowanie i rozwój strategii mediowej dla wszystkich krajów Europy Środkowo-Wschodniej jak i Zachodniej, w tym również za otwarcia nowych rynków. Swoją karierę zawodową po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Warszawskim zaczęła jako dziennikarka radiowa w IAR. W kolejnych latach związana z domami mediowymi MEC oraz Carat, gdzie odpowiadała za obsługę takich marek jak Orange czy Philips, z którymi zrealizowała szereg kampanii reklamowych, w tym nagradzanych statuetkami Effie czy Mixx Awards.

x
Agnieszka_Kwaśniewska_GR VI
Agnieszka Kwaśniewska
Saatchi & Saatchi
Agnieszka Kwaśniewska
Saatchi & Saatchi

Chief Strategy Officer

Przewodnicząca Rady Programowej oraz wykładowczyni Szkoły Strategii Marki SAR. Członkini SAR. Wielokrotna Jurorka konkursów branżowych – siedmiokrotnie Effie, Euro Effie, Young Creatives oraz Innovation. Była Członkinią Komitetu Organizacyjnego Effie. Aktualnie Członkini Rady Programowej oraz Moderatorka Kongresu Badaczy Rynku i Opinii, Prelegentka na konferencji Impact Day, a także Prelegentka i Moderatorka na konferencji PTBRiO „Zbuntowane marki”. Psycholożka i trenerka grupowa. Absolwentka UW, Uniwersytetu SWPS i Laboratorium Psychoedukacji. Od 20 lat zajmuje się strategią marketingową. Współtworzyła kampanie nagradzane na konkursach kreatywnych i efektywnościowych, zdobywała wraz z Agencją dwukrotnie tytuł Agencji Roku Effie oraz tytuły Agencji Roku KTR, Innovation i MIXX.

x
Przemek_Ladra_Gr VI
Przemysław Ladra
x-kom
Przemysław Ladra
x-kom

Vice President

Absolwent Politechniki Częstochowskiej. Pracę w x-komie rozpoczął w 2006r. od stanowiska Doradcy Klienta. Następnie pełnił rolę m.in. Product Managera, czy Sales & Marketing Directora. Obecnie pełni funkcję wiceprezesa ds. handlowych marki x-kom oraz członka zarządu Combat i al.to. Odpowiada strategicznie za rozwój x-kom, również na rynkach zagranicznych. Pasjonat sportu, motoryzacji oraz fotografii podróżniczej. W wolnych chwilach czyta książki – biznesowe i o rozwoju osobistym.

 

x
Piotr Lobaczewski_Gr VI
Piotr Łobaczewski
Salesforce
Piotr Łobaczewski
Salesforce

Senior Client Director

Jest liderem rozwiązań Salesforce Marketing Cloud o bogatym doświadczeniu we współpracy zarówno z firmami na zachodzie Europy, głównie w UK, jak i z klientami globalnymi. Doświadczenie nabył, pracując wcześniej w organizacjach takich jak Adobe oraz Microsoft. Wśród jego klientów znalazły się m.in. Amazon, Nike, John Lewis, Tesco, Moneysupermarket.com Group, Confused.com, Legal & General oraz holdingi mediowe takie jak IPG, WPP, Dentsu. Obecnie z pasją współtworzy dokonania Salesforce na terenie Polski. Wspomaga zatem polski biznes w zakresie transformacji marketingu zgodnie z wymogami epoki cyfrowej.

 

x
Adam Oskaldowicz_Gr VI
Adam Oskaldowicz
Performance Media
Adam Oskaldowicz
Performance Media

Partner

Z branżą digital marketingu związany od ponad 16 lat. Z wykształcenia ekonomista. Przez pierwsze kilka lat pracy zawodowej związany z firmami doradztwa strategicznego i bankowości inwestycyjnej. Wyniesione doświadczenia od kilkunastu lat wykorzystuje w tworzeniu strategii mediowo-komunikacyjnych, które są osadzone w celach biznesowych Klientów. Pracował z wieloma Klientami w sektorach retail, e-commerce, FMCG, automotive: IKEA, LIDL, Makro, OBI, Castorama, eobuwie, Euro-net AGD, P&G, Orkla czy Volvo. Uczestnik i prelegent konferencji i warsztaów poświęconych digital marketingowi.

x
Tomasz Piatkowski_GR VI
Tomasz Piątkowski
GroupM
Tomasz Piątkowski
GroupM

Chief Digital Officer

Z mediami cyfrowymi związany od ponad 15 lat. Od roku 2019 na stanowisku CDO odpowiedzialny jest za strategię rozwoju kanałów cyfrowych i technologii marketingowych w GroupM. W latach 2017–2019 pracował w Meetrics jako Country Manager. W latach 2007 – 2017 pracował w GroupM i początkowo był odpowiedzialny za rozwój Outrider,  agencji zajmującej się planowaniem i realizacją działań w wyszukiwarkach. W roku 2010 objął stanowisko Managing Directora w GroupM Interaction i zajął się rozwojem Quismy – agencji Performance Marketingowej oraz Xaxisa, podmiotów wchodzących w skład GroupM. Wcześniej w latach 2004 – 2007 pracował w MRM Partners na stanowisku Interaction Director i współtworzył komórkę Interaktywną działającą na rzecz MRM Partners i Universal McCann, która łączyła kompetencje mediowe i interaktywne. Był wielokrotnie prelegentem na konferencjach branżowych i prowadził szkolenia z zakresu marketingu interaktywnego w Polsce i za granicą (m.in. Forum IAB (2018, 2020, 2022) Internet Standard, Media Run, Internet Hungaria 2010, FDIM – konferencja dla przedstawicieli rynku digital w Danii, Google Day).

 

x
Tomasz Przybylowicz_Gr VI
Tomasz Przybyłowicz
Media & Leads
Tomasz Przybyłowicz
Media & Leads

CEO & Founder

Założyciel i prezes firmy Media&Leads Polska, która specjalizuje się w technologiach dla marketingu / eCommerce, właściciel technologii do badania video – Ellen, dystrybutor technologii ZETA Global oraz zajmujący się reklamą video i display w modelu programatycznym.  Od stycznia 2013 r. do grudnia 2014 r. – Pierwszy prezes polskiego oddziału Httpool. Od maja 2011 r. do grudnia 2012 r. Pełnomocnik Zarządu ds. Business Development oraz Client Service Director w spółce Hypermedia ISOBAR, część DENTSU. Od września 2008 r. do czerwca 2010 r. – stworzył i stał na czele, jako Pełnomocnik Zarządu, Działu Handlowego w spółce Nasza-Klasa, w której odpowiedzialny był za przychody ze sprzedaży powierzchni reklamowej oraz z e-Commerce. Wcześniej kariera zawodowa Tomasza Przybyłowicza związana była z portalem Interia.pl. W latach 2003-2007 był on Dyrektorem Sprzedaży Produktów Reklamowych, a w okresie od kwietnia 2007 do lipca 2008 r. zajmował stanowisko Dyrektora Handlowego. W latach 2001-2003 pracował w biurze reklamy portalu Onet.pl. Jednocześnie w okresie od 2007 r. do 2010 r. pełnił funkcję członka Rady Nadzorczej IAB Polska, z ramienia Interia.pl  oraz Nasza Klasa.

 

x
Marcin Schmidt_1
Marcin Schmidt
Pyszne.pl (Just Eat Takeaway.com)
Marcin Schmidt
Pyszne.pl (Just Eat Takeaway.com)

Senior Marketing Manager

Marketing manager z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży e-commerce. W Zalando odpowiedzialny za content marketing, SEO, współpracę z blogerami i partnerami biznesowymi. Od 2017 w Just Eat Takeway (właściciel Pyszne.pl), w którym odpowiada za partnership marketing, retencję, aktywacje konsumenckie i piłkarskie (współpraca z UEFA). Prywatnie, kolekcjoner winyli, fan festiwali, kina i piłki nożnej (Lecha Poznań). Zwycięzca YouTube Works za kampanię EURO 2020 z Kanałem Sportowym.

x
Wrotek Gut_11
Dorota Wrotek – Gut
Jeronimo Martins Polska/ Biedronka
Dorota Wrotek – Gut
Jeronimo Martins Polska/ Biedronka

Dyrektorka Komunikacji Marketingowej

Doświadczona manager w dziedzinie marketingu i komunikacji. Od ponad 16 lat związana z marką Biedronka. Współtworzyła takie kampanie jak Produkty z Biedronki Polecają się, Wszyscy jesteśmy Drużyną Narodowa czy Gang Słodziaków. Odpowiedzialna również za komunikację innych marek sieci takich jak Dada. Wraz z zespołem pracowała nad wieloma kampaniami nagrodzonymi Effiee Awards, w tym za Long Term Marketing Excellence. Absolwentka Wydziału Marketingu i Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim, Zarządzania Marką na SGH oraz Programu Managerskiego na Uniwersytecie Kellogg w Chicago i Catolica w Lizbonie. Reprezentuje firmę w Stowarzyszeniu IAA.

x
Tadeusz Żórawski_Gr VI
Tadeusz Żórawski
BBDO Warszawa / Molecular BBDO
Tadeusz Żórawski
BBDO Warszawa / Molecular BBDO

Global eCommerce Strategy Director

Lider biznesu, strateg i ekspert w dziedzinie komunikacji marketingowej, mediów, reklamy, e-commerce, nowych technologii, strategii i badań konsumenckich. Ma ponad 26 lat doświadczenia pracy w branży reklamowej i domach mediowych, przez ponad 12 lat na stanowisku prezesa/dyrektora generalnego – w latach 2016-2018 dyrektor zarządzający PHD Poland, wcześniej (2005-2016) prezes zarządu Universal McCann.

x

Grupa VII - Launch / Relaunch, Long Term


Jacek Bielarz_Gr VII_Przewodniczący
Jacek Bielarz
Grupa Maspex
Przewodniczący Grupy
Jacek Bielarz
Grupa Maspex

Marketing Director Food

Członek zarządu i Dyrektor Marketingu Food w grupie Maspex. Z marketingiem związany od 17 lat – w ogromnej większości w branży FMCG, z przekrojową wiedzą i doświadczeniem w ponad 15 kategoriach. W portfelu marek którymi zarządzał znajdują się m.in. : Tymbark (8lat), Lubella, Łowicz, Tarczyn, Tiger, Krakuski, Hit, Caprio, Kotlin, Krakus, Decomorreno. Absolwent Uniwersytety Ekonomicznego w Krakowie, Avans Univeristy of Apllied Sciences Breda w Holandii, stypendysta Durham University. Laureat licznych nagród branżowych: Effie, MIxx Awards, Innovation Awards, MIxx Awards, Silver Button Youtube, nominacji do Cannes Lions. Wykładowca Szkoły Strategii Marki SAR, juror Effie. Prywatnie pasjonat architektury i fotografii.

x
Izabela Głodek_11
Izabela Głodek
Carlsberg
Izabela Głodek
Carlsberg

Dyrektorka Marketingu, Vice-Prezeska Zarządu

Od ponad 20 lat tworzy wartość marek. Ostanio jako Dyrektor Marketingu Coca-Cola Poland Services odpowiadala za strategię i komunikację  portfolio w Polsce i krajach bałtyckich. Pracowała m.in. w agencji badań rynkowych Nielsen, Pernod Ricard a ostatnio przez  wiele lat związana z Heinkenem. Odpowiadała m.in. za portfel marek globalnych w londyńskim oddziale firmy oraz za flagowy brand firmy w Polsce – Żywiec,  m.in. proces rewitalizacji czy wprowadzenie na rynek piw gatunkowych pod parasolem Żywca. W ramach strategii sponsoringowej, tworzyła jedno z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń muzycznych w Polsce – trasę koncertową Męskie Granie. Wraz ze swoim Zespołem wielokrotnie zdobywała Effie, w tym Grand Prix , UK Drum Award i Mixx Awards. Absolwentka wydziału Zarządzania i Marketingu Szkoły Głównej Handlowej.

x
Agnieszka Jastrzębska_GR VII_Nowe
Agnieszka Jastrzębska
Bunge
Agnieszka Jastrzębska
Bunge

Marketing Manager

Od kilkunastu lat zajmuje się budową marek i komunikacją. Doświadczenie zawodowe zdobywała w firmach farmaceutycznych (Novartis, GSK) w działach sprzedaży i marketingu. Od 2005  związana z rynkiem FMCG. Ponad 3 letnie doświadczenie jako Marketing Manager w Bunge Turkey – odpowiedzialna za rynek B2C i HORECA. Obecnie jako Marketing Manager buduje silne, angażujące marki w firmie Bunge Polska Sp. z o.o.

x
Izabela Szafrańska_Gr VII
Izabela Karolczyk – Szafrańska
InPost
Izabela Karolczyk – Szafrańska
InPost

Dyrektorka Marketingu

Dołączyła do Grupy Integer.pl jako CMO w 2018 roku. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w marketingu, public relations i zarządzaniu. Wcześniej zajmowała stanowisko dyrektorki marketingu w Cinema City Poland, Cineworld Group. Doświadczenie marketingowe zdobywała również  w Unilever pracując na markach takich jak np. Lipton, Amino, w spółce Bakallandzie oraz w Kamis Przyprawy.

x
Anna Koszur_11
Anna Koszur
Freundschaft
Anna Koszur
Freundschaft

CEO

Od 2015 roku współpracuje z Freundschaft (d. Scholz&Friends Warszawa). Obecnie jako CEO  i prezes zarządu zajmuje się bieżącym zarządzaniem grupą Freundschaft  i obsługą strategiczną klientów. Jest jednym z pionierów reklamy i doradztwa marketingowego w Polsce. Związana z grupą DDB od 1993 r., była Członkiem Zarządu agencji DDB Warszawa. Od 2004 r. współtworzyła i zarządzała Corporate Profiles Consulting – firmą zajmującą się  doradztwem strategicznym. Od 2012 w BNA zajmowała się projektami związanymi z tworzeniem i pozycjonowaniem marek. Potem prowadziła niezależnie projekty doradcze w zakresie marki dla klientów komercyjnych i instytucji kultury. Wykładowca i członek Rady Programowej Szkoły Strategii Marki SAR.

x
Dariusz Maciołek_Gr VII
Dariusz Maciołek
BNP Paribas
Dariusz Maciołek
BNP Paribas

CMO

Od ponad 3 lat jest szefem marketingu BNP Paribas. Za prowadzenie marki BNP Paribas został uhonorowany tytułem AdMarketer roku 2020 oraz CMO of the Year 2021.Wcześniej pełnił funkcję dyrektora komunikacji i zarządzania marką ubezpieczyciela Aviva, był dyrektorem marketingu PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Był także zawodowo związany z PZU, RaboDirect czy International Personal Finance (Provident). Miał także znaczący udział w realizacji nagradzanego w Polsce i na świecie projektu „Ostatni Twój Weekend” (wraz z Gazeta.pl, Mastercard i agencją VMLY&R). Kampania zdobyła 5 lwów w Cannes Lions w tym pierwsze Grand Prix oraz Titanium dla Polski.

x
Grzegorz Markowski_11
Grzegorz Markowski
CPC Brand Consultants
Grzegorz Markowski
CPC Brand Consultants

Partner

20 lat doświadczenia w marketingu. Od 2010 Partner w CPC Brand Consultants, gdzie prowadzi projekty z zakresu strategii marki dla takich klientów jak: Play, Grupa Żywiec (kilka marek z portfolio), Skoda, McDonalds i wiele innych. Specjalista w dziedzinie pozycjonowania marki i insightu konsumenckiego. Zdobywca kilku nagród Effie, w tym Grand Prix dla marki Play. Swoje umiejętności wykorzystuje również w projektach społecznych współtworząc takie inicjatywy jak: #solidarityintruth, Kultura Niepodległa, #Wolna Szkoła oraz trzy kampanie profrekwencyjne dla Fundacji Batorego. Inną perspektywę na Polskę i polskie społeczeństwo daje mu tworzenie i uczestnictwo w programach radiowych i telewizyjnych (obecnie TVN 24: Szkło Kontaktowe i poranki w Radio Nowy Świat oraz podcast Bardzo Bardzo Serio).

 

 

x
Jacek Nawara 2_Gr VII
Jacek Nawara
Stellantis
Jacek Nawara
Stellantis

CMO Director

Ze światem marketingu jest związany od ponad 25  lat. Obecnie jest Dyrektorem działu Customer Management Office w firmie Stellantis, odpowiadając za CX, UX oraz planowanie kampanii reklamowych dla marek Jeep, Alfa Romeo, Fiat, Peugeot, Opel, DS., Abarth, Citroen. Dział odpowiada również za wdrażanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych w nowej zdigitalizowanej ścieżce zakupu samochodów. Ekspert w zakresie marketingu, CRM i e-commerce. Czuwa także nad powodzeniem realizacji kampanii 360º ATL, performance marketingu i social mediami. Twórca nowatorskich konceptów, z wieloma sukcesami marketingowymi i sprzedażowymi. Współtwórca kultowej kampanii-manifestu Fiata stworzonej przy współpracy z prof. Normanem Davies’em, a w której uczestniczyły ikony polskiej historii jak JPII, Lech Wałęsa, Krystyna Janda, Zbigniew Boniek, K. Kieślowski, K. Penderecki, G. Markowski. Członek jury Effie w 2017. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

x
Paweł Patkowski_GR VII
Paweł Patkowski
Orange
Paweł Patkowski
Orange

Dyrektor Marki i Komunikacji Marketingowej

Członek Rady Fundacji Orange. Od 2011 roku odpowiedzialny za strategię i komunikację marketingową B2C i B2B marek Orange i Nju.mobile, planowanie i zakup mediów, aktywizacje digital oraz działania w mediach społecznościowych. Poprzednio wicedyrektor departamentu komunikacji marketingowej w Polkomtel. W latach 2001-2007 CMO Adidas Poland. Wcześniej dyrektor marketingu Browarów Brok SA. Zaczynał w agencji Lintas, gdzie jako account director pracował dla: Unilever, Castrol, Casio, Polkomtel, TP, ING Bank Śląski. Indywidualnie wyróżniony tytułem Dyrektor Marketingu Dekady 2020/21 (Mediarun Executive Summit). Trzykrotny CMO Roku 2014 (M&MP)  oraz 2017 i 2020/21 (Mediarun). Wielokrotny juror najważniejszych konkursów marketingowych. Przewodniczący Jury MIXX Awards 2018, Przewodniczący Rady Programowej X Forum IAB. Wieloletni członek Rady Ekspertów Superbrands i Kapituły 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie. Zdobywca ponad 60 nagród i wyróżnień, m.in.: Grand Prix Effie i Long Term Marketing Excellence Effie, Mixx Awards, Premium Brands, Golden Arrow, Innovation Award, Impactor, Reklamodawca Roku MIXX Awards oraz KTR. Posiadacz ceryfikatu DIMAQ. Członek Branżowej Rady ds. Kompetencji IAB Polska. Doktor nauk ekonomicznych, absolwent Szkoły Głównej Handlowej oraz Institut Français de Gestion (MBA). Wykładowca studiów podyplomowych w SGH. Autor książki „Potencjał konkurencyjny marki” i współautor „Marketing generacji Silver”.

 

x
michal_protasiuk
Michał Protasiuk
Google
Michał Protasiuk
Google

Head of Market Insights CEE

Związany z branżą badań marketingowych od 2002 roku. W Google od 2017, odpowiedzialny za insighty konsumenckie w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Specjalizuje się w pomiarze efektywności marketingowej, badaniach mediów oraz badaniach zachowań zakupowych w handlu detalicznym. Prowadzi szkolenia z m.in. z zakresu efektywności marketingowej, badań innowacji, wykorzystania gamification w badaniach. Autor i redaktor kilku książek z zakresu badań marketingowych i analizy danych.

 

x
Agnieszka Radawiec_Gr VII
Agnieszka Radawiec
OBI Group Holding
Agnieszka Radawiec
OBI Group Holding

CMO

Managerka z 23 letnim stażem w obszarze budowania strategii  marketingowych, omni-commercowych, kliento-centrycznych oraz przeprowadzania transformacji cyfrowych marek. Skoncentrowana na ciągłej budowie wzrostu wartości organizacji. Od 5 lat związana z branżą Retail gdzie skutecznie wdraża nowe strategie marketingowo- komercyjne oraz przeprowadza cyfrowe transformacje. Swoje wieloletnie managerskie doświadczenie zdobywała w wielu różnych branżach: od mediów przez telekomunikacje po retail. Od lat w roli Dyrektora  Marketingu/ E-commerce/ CMO w takich spółkach jak: Liberty Global (UPC Polska), Douglas Polska, OBI Polska. Obecnie w roli CMO OBI Polska, jednego z kluczowych graczy w kategorii HOME & GARDEN.

x
Sebastian Szade_1_GR VII
Sebastian Szade
Starcom
Sebastian Szade
Starcom

Dyrektor Strategii i Innowacji

Związany z agencją mediową Starcom od 2007 roku, od 2017 roku na stanowisku Dyrektora ds. Strategii i Innowacji, gdzie zarządza zespołem strategów. Wielokrotny członek jury Effie i Innovations. Prelegent Forum IAB. Pracował dla takich klientów jak Coca-Cola, Prudential, ZT Kruszwica, Raiffeisen Polbank, TVN, Piątnica, Znany Lekarz, pomagając im zdobyć upragnione statuetki Effie. W 2019 r. serwis branżowy ScreenLovers przyznał mu tytuł #TopThinkera polskiej branży reklamowej.

x
Renata Wasiak-Sosnowska_GR VII
Renata Wasiak – Sosnowska
Havas Media
Renata Wasiak – Sosnowska
Havas Media

Chief Operating Officer

Managerka z ponad 20-letnim doświadczeniem w mediach i branży reklamowej. Specjalistka od komunikacji marketingowej, planowania mediów oraz prowadzenia zespołów klienckich. Członkini SAR, laureatka m.in. nagród Cannes Lions, Effie, InnovationAD czy IAB MIXX. Wyróżniona w ogólnopolskim rankingu Pulsu Biznesu „100 Kobiet Biznesu”. Karierę rozpoczęła w dziale mediów agencji D’Arcy Masius Benton & Bowles. Pracowała m.in. w londyńskim oddziale StarcomMediaVest, Initiative Media, G+J i Interii. Od 2009 r. w Havas Media, od 2013 r. jako Dyrektor Zarządzająca.

x
Kamil Wiszowaty_GR VII
Kamil Wiszowaty
Group One Media
Kamil Wiszowaty
Group One Media

CEO Group One Media i Managing Director Value Media

W branży mediowej od ponad 15 lat. Do Value Media dołączył 12 lat temu, a od 2015 odpowiada za zarządzanie agencją. Od 4 lat, jako CEO Group One Media, stoi na czele wszystkich spółek mediowych, z sukcesem kreując ich rozwój i ideę “one team”. Trzykrotnie nominowany do tytułu ADMAN Roku magazynu Press. Juror w najważniejszych branżowych konkursach (Effie, MIXX Awards). Prywatnie szczęśliwy tata dwójki dzieci, zaangażowany charytatywnie aktywista, pasjonat polityki i podróżowania po najgorętszych częściach świata.

 

x

Grupa VIII - Partnership, PR & Employer Branding, Smart Budget


Michał Rutkowksi_Gr VIII_Przewodniczący
Michał Rutkowski
K2 Create
Przewodniczący Grupy
Michał Rutkowski
K2 Create

Dyrektor Zarządzający

Współautor dziesiątek kampanii nagradzanych Effie. 25 lat doświadczenia w komunikacji i marketingu, od 15 lat – w mediach i marketingu internetowym, m.in. jako Dyrektor Strategiczny DDB Warszawa, Dyrektor Zarządzający Tribal DDB, zastępca Dyrektora Generalnego Grupy naTemat, Dyrektor Marketingu i Strategii Marki Gazeta.pl. Pracował m.in. dla takich klientów i marek jak: McDonald’s, Unilever, Allegro, Orange, Tyskie, Jack Daniel’s, PKO BP, Ekstraklasa SA, BNP Paribas, Netflix, Google, Samsung, Carrefour, Pepsi. W Gazeta.pl współautor kampanii „Ostatni Twój Weekend”, najczęściej nagradzanej w historii polskiej reklamy (m.in. Grand Prix i Titanium Lion w Cannes). Wielokrotny juror konkursów Effie, Innovation i mentor na meetupach Startupowych. Od maja 2020 Dyrektor Zarządzający agencji K2 Create.

x
Tomasz_Alberski_foto_GR VIII
Tomasz Alberski
Grupa Komunikacja Plus
Tomasz Alberski
Grupa Komunikacja Plus

Managing Partner

Jest ekspertem w obszarach komunikacji korporacyjnej, B2B, public affairs i komunikacji kryzysowej. Strategiczny doradca zarządów największych spółek oraz organów administracji samorządowej w Polsce. Były doradca prezesa rady ministrów. W latach 2020-2021 wiceprezes Związku Firm Public Relations, były juror konkursu „Złote Spinacze”. Dwukrotnie nominowany przez magazyn PRESS do nagrody AdWO/MAN (2020 i 2021) „za sukcesy w biznesie PR, nowatorstwo i kreatywność oraz promowanie najwyższych standardów pracy w Public Relations”. W badaniu PRESS – PR Check – od dwóch lat jego firma, prowadzona wspólnie z Michałem Gradzikiem, zajmuje pierwsze miejsce wśród grup agencji PR, z przychodem ponad trzykrotnie wyższym od następnej w kolejności.

 

x
Joanna Andrzejewska_Gr VIII
Joanna Andrzejewska
W.KRUK
Joanna Andrzejewska
W.KRUK

Dyrektorka ds. Komunikacji Korporacyjnej i Marek Zewnętrznych

Specjalizuje się w komunikacji marek i produktów dla kobiet oraz marketingu dóbr luksusowych. W W.KRUK odpowiada za marketing kategorii biżuterii luksusowej i zegarków m.in. Rolex, Patek Philippe, Chopard oraz komunikację spółki. Poprzednio zastępca i p.o. dyrektora marketingu W.KRUK. Tworzy narrację kampanii reklamowych, zarządza kryzysami wizerunkowymi. Łączy potrzeby komunikacyjne marek premium z wyzwaniami zmieniającego się retail’u, w dobie e-commerce i marketplace.

x
Magdalena Dabska big_Gr VIII
Magdalena Dąbska
SMYK
Magdalena Dąbska
SMYK

Marketing & PR Director

Absolwentka SGH na kierunku Zarządzanie i Marketing karierę zawodową rozpoczęła w Kraft Jacobs Suchard (Mondelez) współtworząc działania marketingowe dla marek kaw Jacobs i Maxwell House. Kolejnymi etapami było stanowisko Senior Brand Managera marek lifestyle’owych kosmetyków zapachowych (Gabriela Sabatini, Puma, Mexx, Marc O’Polo, Naomi Campbell) w Cosmopolitan Cosmetics, a później Procter & Gable. Od ponad 15 lat związana z siecią sklepów SMYK, gdzie jako Dyrektor Marketingu i PR odpowiada za całokształt działań komunikacyjnych i marketingowych firmy.

x
Sesja EFFIE
Iwona Doktorowicz – Dudek
Niezależna Ekspertka
Iwona Doktorowicz – Dudek
Niezależna Ekspertka

Konsultantka, Trenerka Biznesowa

Od 2012 współpracuje z SAR jako wykładowca w Szkołach SSM i MBS by Effie. Członek Rady Programowej i współtwórca I edycji MBS by Effie. W latach 2010 – 2021 w zarządach Asahi Kompania Piwowarska, Danone Polska i Danone Finlandia skutecznie rozwijała marki polskie i międzynarodowe, takie jak Tyskie, Żubr, Lech, Książęce, Dębowe, Pilsner Urquell, Jogurt Danone, Activia, Actimel, Danonki, Danio. Wcześniej pełniła różne role na stanowiskach managerskich w działach marketingu Reckitt Benckiser (zarządzała markami Airwick, Calgonit, Veet, Cillit, Perła) i Tchibo (marki Tchibo i Davidoff). Wieloletnia jurorka konkursów Effie. Pasjonat efektywnego marketingu i holistycznego podejścia do biznesu. Prywatnie fanka narciarstwa.

x
Wojciech Kozlowski_Gr VIII
Wojciech Kozłowski
RedBull
Wojciech Kozłowski
RedBull

Dyrektor Marketingu

Wcześniej zarządzał markami takimi jak: Decathlon, Tyskie, Pilsner Urquell, Kozel, Książęce, Garnier, Fructis, Activia. Absolwent ekonomii i zarządzania na SGH oraz psychologii w biznesie na Akademii Leona Koźmińskiego

x
Rafał Lampasiak_Gr VIII
Rafał Lampasiak
MullenLowe Group (MullenLowe Warsaw & MediaHub)
Rafał Lampasiak
MullenLowe Group (MullenLowe Warsaw & MediaHub)

Strategy Director

Z wykształcenia psycholog społeczny, posiadający ponad 18 lat doświadczenia w pracy jako strateg (TBWA, Havas Warsaw, Scholz&Friends, 180Heartbeats + JungVonMatt, Walk). Obecnie dyrektor strategii w całej grupie komunikacyjnej MullenLowe Group, gdzie łączy kompetencje kreatywne oraz mediowe, zarządzając multidyscyplinarnym zespołem składającym się ze strategów, badaczy oraz analityków. Juror w konkursach branżowych oraz wykładowca, a od ponad czterech lat trener w Szkole Marki SAR.

x
Bartosz Malinowski2_gr VIII
Bartosz Malinowski
Adform
Bartosz Malinowski
Adform

Regional President, CEE, APAC & MEA

Od ponad 15 lat związany ze światem nowych technologii. Karierę zaczynał w IBM Polska, następnie związany z Adobe Systems, gdzie odpowiadał m.in. za sprzedaż rozwiązań do digital marketingu. Obecnie członek zarządu Adform i prezes regionalny na Europę Wschodnią, Bliski Wschód i Afrykę oraz Azję i Pacyfik. Odpowiada za strategie rozwoju i sprzedaż oraz współpracę z kluczowymi klientami i partnerami w regionie. Prelegent na międzynarodowych konferencjach poświęconych nowym technologiom, członek rady programowej IAB Forum,  absolwent wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Prywatnie zapalony narciarz i zawodnik ekstraligi baseballu w Polsce.

 

x
Ewa Mittelstaedt_Gr VIII
Ewa Mittelstaedt
Monday - Agencja Komunikacji
Ewa Mittelstaedt
Monday - Agencja Komunikacji

CEO

Od 25. lat w branży komunikacji, doświadczenie zdobywała w agencjach PR na polskim i czeskim rynku. Jest ekspertką w dziedzinie strategii komunikacji korporacyjnej, zarządzania i komunikacji zmiany. Założyła i od 16. lat prowadzi agencję Monday, która z sukcesem wspiera największe marki z sektora ICT w zakresie komunikacji zintegrowanej. Jest uważną obserwatorką trendów i wpływu jaki te trendy mają na emocje, zachowania i preferencje społeczne, miłośniczką danych i nowych technologii.

x
Paweł Orkwiszewski_Gr VIII
Paweł Orkwiszewski
Mediabrands
Paweł Orkwiszewski
Mediabrands

Chief Strategy Officer

Jest związany z branżą komunikacji od ponad 26 lat. Większość tego czasu pracuje jako strateg, nie tylko z nadania, ale przede wszystkim zamiłowania. Ludzie, ich ścieżki oraz wybory, nieodparty urok zmiany, czy poszukiwanie prawidłowości w pozornie chaotycznej rzeczywistości to tematy zawsze napędzające jego szare komórki. Pracuje bądź pracował z markami reprezentującymi kategorie takie jaj FMCG, telekomunikacja, automotive, bankowość czy retail. Prywatnie mąż, ojciec i pszczelarz amator.

x
Katarzyna_Piecuch_Gr VIII
Katarzyna Piecuch
Eurozet
Katarzyna Piecuch
Eurozet

Dyrektorka ds. Komunikacji i Social Mediów

Zaczynała w agencji Havas w Dziale Strategii, gdy nikt jeszcze nie wiedział co oznaczają słowa „metroseksualny” czy „analiza semiotyczna”. Przez ponad 10 lat pracy w agencji przygotowywała strategie marketingowe i komunikacyjne dla wielu marek i korporacji (Reckitt Benckiser, Nestle, Danone, Orange, PSA, L’Oreal, Maspex). W 2010 przeszła do Eurozetu, na stanowisko Brand Managera Radia ZET, obecnie jest Dyrektorem Komunikacji i Social Mediów. Kocha media za zmienność i adrenalinę, a największą miłością darzy Tik Toka.

 

x
Michał Podogrodzki_Gr VIII
Michał Podogrodzki
Allianz
Michał Podogrodzki
Allianz

Dyrektor Marketingu, Komunikacji i PR

Dyrektor marketingu i komunikacji, a także rzecznik prasowy Allianz Polska. Od ponad 20 lat związany z branżą̨ marketingową i finansową. Doświadczony manager odpowiedzialny za budowanie strategii marketingowych i komunikacyjnych, kreację, projekty specjalne, sponsoringowe i eventy. Jest osobą, która chce tworzyć, współtworzyć, inspirować i budować. Zawsze dąży do tego, aby coś się działo. Posiada szerokie doświadczenie zawodowe w wielu kulturach pracy; w mediach, jako przedsiębiorca (produkcja, komunikacja, e-commerce, rozrywka) i w korporacjach (budował od podstaw markę Allianz na Polskim rynku). Prowadził wykłady w Szkole Głównej Handlowej (SGH) i występował, jako prelegent, na kongresach i konferencjach branży ubezpieczeniowej i marketingowej. Jest członkiem IAA. Doradza przy tworzeniu i zasiada w radach programowych wydarzeń́ branżowych. Jest członkiem komisji PR przy Polskiej Izbie Ubezpieczeń. Laureat kilku nagród. Prywatnie swój czas dzieli miedzy pracę, bliskich mu ludzi i to wszystko, co związane z wodą.

x
Gustaw_Rozmarynowski_gr VIII
Gustaw Rozmarynowski
Digital Kingdom
Gustaw Rozmarynowski
Digital Kingdom

Prezes Zarządu, Co-founder

Od 12 lat związany z branżą marketingową, od 8 lat współtworzy i zarządza agencją Digital Kingdom nagrodzoną tytułem Agencji Reklamowej Roku 2021 MMP.  Nadzoruje prace zespołów obsługujących: BBC Studios, Alior Bank, Opel, L’Oréal, Grupa Żywiec, Bank Pekao S.A, Mars, Kino Polska TV SA. Na swoim koncie ma ponad 20 branżowych nagród w tym najważniejszą – złote Effie.

x

Grupa IX - Equality, Non - Profit & Public Service


Dorota Haller_Gr IX_Przewodniczaca
Dorota Natalia Haller
Huawei
Przewodnicząca Grupy
Dorota Natalia Haller
Huawei

CMO Huawei CBG Polska, VP Marketing Huawei CEE & Nordic

Ceniona w branży ekspertka w dziedzinie marketingu, PR, komunikacji i digitalu, wielokrotnie nagradzana prestiżowymi nagrodami, m. in. Grand Prix w konkursie Dyrektor Marketingu Roku; wraz z zespołami zdobyła szereg nagród marketingowych, m. in. Złote, Srebrne i Brązowe statuetki Effie Awards w tym za „long term marketing excellence” oraz kilkukrotnie PRowy Złoty Spinacz. Wiceprezeska IAA Polska, wielokrotna członkini jury Effie Awards, i członkini innych, prestiżowych polskich i międzynarodowych organizacji branżowych, m. in. Rady Marek Superbrands czy Marketing Sounding Board sojuszu Star Alliance. Prelegentka wielu konferencji branżowych, m. in. Facebook Marketing Summit, VideoWars by ScreenLovers i ekonomicznych np. Europejski Kongres Gospodarczy czy Kongres Badaczy. Członkini Facebook Client Advisory Board. Wykładowczyni MBS (Marketing Business Solutions) by Effie. Odpowiada za strategię i komunikację marketingową Huawei CBG Polska w randze CMO. Wcześniej kreowała i realizowała strategie marketingowe w firmach z różnych branż – od medycznej, poprzez bankowość po lotnictwo. Mentorka, feministka, aktywna działaczka na rzecz rozwoju potencjału kobiet i równouprawnienia zarówno w społeczeństwie, jak i w biznesie. Autorka podkastu Hallo Haller.

x
Dominika Beliniak
Dominika Beliniak
Agencja *Bespoke
Dominika Beliniak
Agencja *Bespoke

Managing Director

Italianistka, absolwentka kierunku controllingu zarządczego i programu Executive MBA. Członkini zwyczajna SKM SAR. Od 15 lat związana z branżą komunikacji marketingowej. W swoim bogatym portfolio ma zarządzanie kreacją i produkcją projektów B2B i B2C o najwyższej randze dla światowych i polskich marek; wydarzeń sportowych, kulturalnych, gal TV, projektów z wykorzystaniem event marketingu oraz video contentu, projektów Employer Branding. Aktualnie związana z Agencją *Bespoke, odpowiada za jej rozwój i umacnianie wizerunku jako zaufanego partnera w zrównoważonej podróży po świecie relacji marek z odbiorcami. Fanka twórczości K. Pastora i muzyki George’a Michaela.

x
Katarzyna Bitowt_Gr IX
Katarzyna Bitowt – Zaczkowska
Reckitt
Katarzyna Bitowt – Zaczkowska
Reckitt

Senior Brand Manager Durex

Pasjonatka budowania marek z misją. Absolwentka SGH, ponad 9 lat związana z Reckitt. Doświadczenie zdobywała w działach marketingu i trade marketingu na takich markach jak AirWick, Finish, Strepsils, Scholl, Enfamil. Od 2020 odpowiada za marketing marki Durex w Polsce, dbając o lepszą edukację seksualną młodzieży i przełamując stereotypy wokół seksu. Stawia na innowacyjne rozwiązania z obszaru digital i branded content. Prywatnie miłośniczka jogi i odkrywania nowych kulinarnych zakątków na mapie Warszawy.

x
Karolina Chołuj
Karolina Chołuj
Mindshare
Karolina Chołuj
Mindshare

Director Business Planning

Specjalistka z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży marketingowej, zdobywanym w trakcie projektów badawczych i strategicznych realizowanych dla największych reklamodawców w Polsce z sektorów FMCG, motoryzacja, finanse, czy fashion. W Mindshare pracuje od 2015 r, gdzie odpowiada za rozwój oferty analityczno-badawczej i narzędziowej agencji. Wspiera klientów Mindshare Polska w planowaniu i implementacji rozwiązań badawczych, analitycznych i strategicznych, w szczególności w zakresie planowania komunikacji oraz oceny efektywności działań komunikacyjnych. Absolwentka Socjologii oraz Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

x
Katarzyna Jarzębowska_Gr IX
Katarzyna Jarzębowska
3M EMEA
Katarzyna Jarzębowska
3M EMEA

Marketing Manager Electronics Materials Solutions Division

Managerka z doświadczeniem w obszarze marketingu strategicznego, zarządzania i rozwoju zespołów marketingowych oraz zarządzania projektami. Jest certyfikowanym Six Sigma Master Black Belt. Od marca 2021 r. odpowiada za nowo powstały międzynarodowy zespół marketingowy, prowadzący działania w ponad 36 krajach Europy, Środkowym Wschodzie i Afryce. Programy marketingowe dla ponad 2 tys. produktów realizowane są na wielu rynkach docelowych takich jak: centra przetwarzania danych, sektor przemysłowy, medyczny i produkcji elektroniki.

x
AnnaKlamecka
Anna Klamecka
VMLY&R
Anna Klamecka
VMLY&R

Strategy Director

W VMLY&R od 4 lat. Z branżą reklamową związana od 2015 roku. W agencjach 180heartbeats + JUNG v. MATT oraz ArtGroup zdobywała doświadczenie, pracując dla takich firm jak Google, Nestle, Husqvarna, Fundacja Orange, Kompania Piwowarska, ING Bank Śląski, Bank Zachodni WBK, DB Schenker, Grupa Żywiec, CPRE, NKT, Makita, Ista. W VMLY&R leaduje prace Culture Studio oraz prowadzi strategiczne działania dla takich marek jak Wyborowa, Ballantine’s, BNP Paribas. Prowadzone przez nią projekty zdobywały nagrody Effie, Innovation oraz Spinacze.

x
Agnieszka Konarzewska gr IX
Agnieszka Konarzewska
BNP Paribas
Agnieszka Konarzewska
BNP Paribas

Dyrektorka Departamentu Komunikacji Marketingowej

Od czerwca 2017 roku jako Dyrektorka Departamentu Komunikacji Marketingowej Banku BNP Paribas odpowiada za przygotowanie strategii marketingowej oraz komunikację do wszystkich segmentów klientów indywidualnych i biznesowych. Wraz z zespołem zrealizowała wiele  nagrodzonych kampanii  a w 2021  Bank  zdobył srebrne Effie w kategorii Long Term Marketing Excellence. Wcześniej przez kilkanaście lat doświadczenie budowała  w sektorze finansowym w obszarze: marketingu, PR-u oraz wsparcia sprzedaży. Jedna z liderek inicjatywy  Kobiety Zmieniające BNP Paribas.

x
Olga Korolec_Gr IX
Olga Korolec
RASP
Olga Korolec
RASP

Chief Marketing Officer & Group Sustainability Director

CMO Ringier Axel Springer Polska od 2016r. Odpowiedzialna za tworzenie i wdrażanie strategii marketingowej dla portfolio marek (m.in. Onet, Business Insider, Newsweek, Forbes).
Studiowała na Uniwersytecie Bolońskim (m.in. medioznawstwo i nauki o komunikacji) oraz ukończyła Istituto Europeo del Design w Mediolanie.
Pracowała w agencji reklamowej DDB po czym budowała marki w największych polskich korporacjach (Telekomunikacja Polska, Kompania Piwowarska, ITI Neovision) oraz jako niezależny ekspert marketingu strategicznego  (Grupa Żywiec, Wedel, Ekstraklasa, Samsung). Odpowiadała m.in za strategię i rebranding marki TP oraz rozwijała platformę cyfrową „N”. Zasiada w jury Mixx Awards, Radzie Marek Superbrands, jest członkiem rady programowej Forum IAB oraz ImpactDay. Od 2019 roku jako Sustainability Director odpowiada w Polsce oraz w 6 innych krajach wchodzących w skład Grupy Ringier Axel Springer za zrównoważony rozwój. Stara się budowac najlepsze marki NA świecie i DLA świata.

x
Ola Kotulska
Aleksandra Kotulska
LEGO
Aleksandra Kotulska
LEGO

Senior Trade Marketing Manager Poland, Ukraine and Baltics

Marketerka z zawodu oraz zamiłowania. Wraz ze zdobywanym doświadczeniem pojawiła się chęć robienia dużych rzeczy, wywierania wpływu na świat dookoła dzięki dużym, ciekawym markom jak Prince Polo (Gunnar, Wybory Narodowego TOCOŚ), Milka (i jej delikatność) czy LEGO (Dziewczynki mogą wszystko). Aktualnie 3-ci rok w LEGO. Odpowiedzialna za budowania marki wśród dziewczynek, od maja na starcie przygody z prowadzeniem zespołu Trade Marketingu. Prywatnie mama 8-mio letniego Jaśka i 5-cio letniej Hani. Fanka Wiedźmina. Od 3 lat kończąca budowę wymarzonego domu pod Warszawą.

x
Grzegorz Lis_GR IX
Grzegorz Lis
Mondelēz International
Grzegorz Lis
Mondelēz International

Regionalny Dyrektor Marketingu Confectionary

W Mondelēz International jest Dyrektorem Marketingu Confectionary na region obejmujący Polska, Kraje Bałtyckie, Czechy, Słowacja, Węgry i liderem 30-osobowego zespołu. Doświadczenie zawodowe zdobywał w takich firmach jak Procter&Gamble, Reckitt Benckiser, Heinz, Coca-Cola HBC. Łączy doświadczenie w Polsce razem z tym zza granicy. Duży orędownik marketingu który daje konkretne rezultaty. Pasjonat żeglarstwa morskiego i dobrej muzyki.

x
Monika Masewicz_Gr XII
Monika Masewicz
L’Oréal
Monika Masewicz
L’Oréal

Dyrektorka Generalna Dywizji Kosmetyków Aktywnych

Odpowiada za rozwój Dywizji Kosmetyków Aktywnych będącej liderem na rynku  dermokosmetyków na świecie jak również w Polce i Krajach Bałtyckich. Zarządza portfelem marek  Vichy, La Roche-Posay, CereVe rekomendowanych przez dermatologów, pediatrów i farmaceutów w ramach misji Health is the future of beauty”. Liderka z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu globalnymi markami OTC i FMCG, od początku swojej kariery związana z międzynarodowym środowiskiem biznesowym (wcześniej związana m. in. z GlaxoSmithKline Consumer Health Care i Unilever). Absolwentka marketingu i zarządzania w Głównej Szkole Handlowej.

x
Paweł Modzelewski_Gr IX kopia
Paweł Modzelewski
Socialyse (Havas Media Group)
Paweł Modzelewski
Socialyse (Havas Media Group)

Head of Socialyse

Zarządza zespołem Socialyse, który zrzesza specjalistów z zakresu mediów społecznościowych, gamingu & esportu, influencer marketingu, produkcji oraz kreacji. Połączenie tych elementów daje unikalne kompetencje z zakresu komunikacji content marketingowej, opartej na zapleczu kreatywnym, analitycznym i badawczym. Ma za sobą 15 lat doświadczenia w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań komunikacyjnych – głównie opartych o kanały cyfrowe. Współtworzył strategie dla wiodących marek w swoich kategoriach. Wiele z nich nagrodzonych zostało w konkursach branżowych. Autor licznych publikacji na temat zintegrowanej komunikacji marketingowej z dużym naciskiem na content marketing oraz media społecznościowe.

x
Mirella_Panek_owsianska2
Mirella Panek – Owsiańska
Fundacja Szkoła Liderów
Mirella Panek – Owsiańska
Fundacja Szkoła Liderów

Członkini Rady Fundacji Szkoła Liderów

Ekspertka CSR, zarządzania różnorodnością i komunikacji społecznej. Wieloletnia prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu, konsultantka Divercity+, jedna z założycielek fundacji Kosmos dla Dziewczynek, członkini Rady fundacji Szkoła Liderów. Przez 4 lata pełniła funkcję rzeczniczki prasowej polskiej sekcji Amnesty International. Autorka artykułów i komentarzy prasowych, mentorka, trenerka, wykładowczyni akademicka. Posiada długoletnie doświadczenie współpracy z biznesem, sektorem publicznym i NGO

x
Dawid Pozoga_Gr IX
Dawid Pożoga
Rankomat
Dawid Pożoga
Rankomat

Chief Marketing Officer

Dołączył do Rankomat w 2021 jako Chief Marketing Officer. Jest członkiem teamu zarządzającego i odpowiada za wszystkie działania marketingowe, zarówno w obszarze brand, jak i digital – w tym performance, SEO, CRM, a także działania redakcyjne i social media. Przed dołączeniem do Rankomatu, do września 2021 jako Head of Marketing odpowiadał za obszar marketingu na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej w Zalando.  Do 2018 roku Dawid pracował jako Business Director w MediaCom oraz Marketing & Communications Manager w CI Games.

x
Kamila Roszkowska_Gr IX kopia
Kamila Roszkowska
Publicis Worldwide
Kamila Roszkowska
Publicis Worldwide

Managing Partner

Menedżerka z ponad 20-letnim doświadczeniem. Od 1998 w strukturach Publicis, a od 2019 współzarządza agencjami wchodzącymi w skład PWW. Odpowiada za rozwój biznesu klientów agencji w Polsce i w państwach Regionu CEE. Specjalizuje się w tworzeniu stabilnych i różnorodnych zespołów pracowniczych, szkoleniu młodych Accountów, w komunikacji farmaceutyków oraz w aktualnych trendach komunikacji kulinariów. Ekspertka od skutecznej komunikacji marketingowej. Zdobyła 13 statuetek w konkursie EFFIE, a w 2021 roku wraz z zespołem agencji ponad 26 nagród w konkurach polskich i zagranicznych.

x
Julia_Szlęzak_1
Julia Szlęzak
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
Julia Szlęzak
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

Koordynatorka ds. PR

Otworzyła Fundację Dajemy Dzieciom Siłę na nową formę komunikacji – przyjazną i zrozumiałą by z informacją o problemie krzywdzenia i wykorzystywania seksualnego dzieci skuteczniej docierać do społeczeństwa. Zainicjowała powstanie nowych kanałów komunikacyjnych Fundacji, odnowiła wizerunek cyfrowy, zmieniła charakter interakcji w mediach społecznościowych. Potrafi przełożyć analityczne spojrzenie menadżera na delikatną sferę równowagi psychicznej i siły przekazu, który ma wspierać ważne misje.

x
ZuzannaWarownaTorunska
Zuzanna Warowna – Toruńska
Concept Spot
Zuzanna Warowna – Toruńska
Concept Spot

Founder

Z branżą marketingową jestem związana od ponad 20 lat. Większość tego czasu pracowałam w agencjach, m.in. na stanowisku dyrektor operacyjnej w agencji DDB Warszawa oraz jako dyrektor zarządzająca Grupy Ogilvy w Polsce. Od 2018 zajmuję się doradztwem dla branży w obszarach LUDZIE (rekrutacje, mentoring, szkolenia m.in. z budowania relacji, przedsiębiorczości oraz kompetencji managerskich) i BIZNES (sparing dla dyrektorów zarządzających, wsparcie w rozwoju biznesu, strategie biznesowe, procesy).

x
Dorota Wyszomirska_Gr IX
Dorota Wyszomirska
PKO Bank Polski
Dorota Wyszomirska
PKO Bank Polski

Ekspert komunikacji marketingowej

W marketingu i komunikacji działa od ponad 17 lat.  Doświadczenie zdobywała w mBanku, Fundacji JiM Autyzm help i obecnie w PKO Banku Polskim. Zajmowała się prowadzeniem kampanii usług i produktów finansowych, zarządzaniem komunikacją w mediach społecznościowych, a także kampaniami społecznymi, public i media relations. Jest autorką projektu i książki dla dzieci o zdrowiu dorosłych. Lubi pisać, a przy okazji jest propagatorką prostego języka.

x

Grupa X - Branded Content, Social Media Driven


Adam Nowakowski_Przewodniczacy GR X
Adam Nowakowski
Meta
Przewodniczący Grupy
Adam Nowakowski
Meta

Creative Agency Partner CEE

Związany z reklamą od 1999 r., gdy dołączył do działu obsługi klienta NoS/BBDO. W 2003 r. objął stanowisko stratega obsługującego Telekomunikację Polską oraz marki Snickers, M&M’s, Wrigley’s, Lay’s, Lech oraz SOS Wioski Dziecięce. W latach 2009-2019 r. związany z agencją Leo Burnett, w której objął stanowisko szefa działu strategii i Zastępcy Dyrektor Zarządzającej. Wśród obsługiwanych marek Heineken, Orange, T-Mobile, Samsung, Castorama, Axa, PZU i Eurobank. Współtwórca 11 kampanii wyróżnionych nagrodą EFFIE. Od października 2019 r. w zespole agencyjnym Meta, odpowiada za współpracę z agencjami kreatywnymi w regionie Europy Centralnej i Wschodniej. Prywatnie miłośnik żeglarstwa, historii, piłki nożnej i kuchni roślinnej.

 

x
Agnieszka Cebulska_Gr X
Agnieszka Cebulska
Wayfair
Agnieszka Cebulska
Wayfair

Lead of Polish Upholstery

Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w marketingu, trade marketingu i zarządzaniu kategorią, w branżach FMCG i OTC, w firmach takich jak Grupa Danone, Pepsico, Lotte Wedel, USP Zdrowie. W swojej karierze zarządzała markami lokalnymi i międzynarodowymi, odpowiadając za nie na rynku polskim i Europy Środkowej i Wschodniej. Jej pasją są nowe media i bezpośrednia komunikacja z konsumentami. W swoich zespołach zawsze wspiera różnorodność i rozwój. W wolnym czasie pasjonatka podróży i swimrunu.

 

x
Joanna Czekaj_Gr X
Joanna Czekaj
SalesTube
Joanna Czekaj
SalesTube

Managing Director

Dyrektor zarządzająca SalesTube (Group One) – agencji martech i e-commerce, największego resellera technologii Google Marketing Platform w Europie Środkowo-Wschodniej i piątego na Świecie partnera certyfikowanego we wszystkich produktach GMP. W 2020 roku marki e-commerce obsługiwane przez SalesTube osiągnęły przychód odpowiadający za 10% wartości rynku e-commerce w Polsce.  W Group One odpowiada za zespół 120 ekspertów z obszarów: technologii, developmentu, danych i mediów.

x
Natalia_Drobniak_foto_Gr X
Natalia Drobniak – Kulik
McCANN
Natalia Drobniak – Kulik
McCANN

Strategy Group Head

Strateżka-psycholożka. Ponad dziewięć lat doświadczenia w pracy po stronie agencji. Od 2018r w McCANN Poland gdzie pracowała dla marek L’Oréal Paris, Vichy, Coca-Cola. Prowadzi projekty z zakresu strategii komunikacji i marki. Wcześniej zdobywała doświadczenie w agencjach digitalowych. Projekty, które prowadzi zdobywają nagrody Effie (2016, 2018, 2019, 2020, 2021). Ukończyła Szkołę Strategii Marki, zapraszana do bycia jurorem w konkursach m.in. Innovation Awards, Young Creatives.

x
Michał Dunin_Gr X
Michał Dunin
WebTalk
Michał Dunin
WebTalk

CEO

Ekspert w zakresie digital marketingu, social media i marketingu zintegrowanego, z ponad 15-letnim doświadczeniem w branży. Założyciel agencji WebTalk, jednej z największych niezależnych agencji digital marketingowych w Polsce, działającej na rynku CEE. Współwłaściciel endorfina events. Zdobywca statuetki International Business Awards w kategorii “Marketing Executive of the Year”. Pomysłodawca i współtwórca kilku start-up’ów, w tym dwóch marek zegarków m.in. Błonie i Chopin Watches.

 

x
Agnieszka Durst-Wilczyńska_Gr X
Agnieszka Durst – Wilczyńska
UNIQA
Agnieszka Durst – Wilczyńska
UNIQA

Dyrektorka Departamentu Zarządzania Marką

Absolwentka marketingu (Koźmiński) i studiów podyplomowych z psychologii reklamy (Uniwersytet Warszawski). Posiada wieloletnie doświadczenie w roli marketera. Autorka i współautorka kampanii marek AVIVA, Liberty Ubezpieczenia, AXA i UNIQA. Za projekt „Masz Moc”, zrealizowany dla AXA w 2018 r. otrzymała nagrodą Kantara dla najbardziej efektywnej kampanii branży finansowej. W 2021 zaplanowała i zrealizowała kampanię rebrandingową AXA/UNIQA, wieńczącą drugą co do wielkości fuzję na Polskim rynku.

x
Franciszek Georgiew_11
Franciszek Georgiew
Tigers
Franciszek Georgiew
Tigers

Owner

Właściciel agencji digitalowej Tigers, a także wyspecjalizowanych podmiotów: Automation House, Huqiao oraz Tigers Devs.

x
Dominik Górka_Gr X
Dominik Górka
Live Age (Grupa Manta)
Dominik Górka
Live Age (Grupa Manta)

CEO, Dyrektor Kreatywny

Marketer, strateg i dyrektor kreatywny. CEO Live Age. Twórca konceptów dla marek-liderów (m.in. Microsoft, Ringier Axel Springer, OLX). Współproducent Digital Dragons, największego eventu B2B gamedevu w Europie Centralnej. Członek SAR. W latach 2019-2021 w zarządzie Klubu Agencji Eventowych SAR. Dwukrotnie wyróżniony tytułem osobowość roku branży eventowej: MP Power Award 2020, 2021. Prelegent konferencji związanych z marketingiem doświadczeń. Wykładowca Krakowskiej Akademii Frycza Modrzewskiego. Współtwórca serwisu livexperience.pl. Pasjonat muzyki, literatury i gór. Od 2021 w radiu Jazzkultura.

x
pawel_kawecki
Paweł Kawecki
CANAL+
Paweł Kawecki
CANAL+

Marketing Support Director

Od 8 lat w CANAL+ Polska, gdzie na stanowisku Marketing Support Directora odpowiada za strategię marki, badania marketingowe, strategię/planowanie/zakup mediów, a także komunikację do klientów. Wcześniej pracował m.in. w Samsung Polska, gdzie odpowiadał za komunikację kategorii RTV i AGD. Kilkanaście lat doświadczenia na rynku FMCG – zarządzał m.in. markami Łowicz, Krakus, Fortuna, Tarczyn, a także opracowywał i wprowadzał nowe marki na rynek, m.in. Garden i Green – Up. Pasjonat technik wywierania wpływu na ludzi, jak również opracowywania konceptów nowych produktów.

x
Edyta Kowal_Gr X
Edyta Kowal
Displate
Edyta Kowal
Displate

Brand & Marketing Communication Director

Ekspertka z zakresu doradztwa strategicznego, content marketingu oraz niestandardowych form komunikacji marek konsumenckich i SaaS-ów B2B. Szczególnie lubuje się w projektowaniu procesów usprawniających współpracę marketingowo-sprzedażową. Opiekunka merytoryczna kierunku Marketing Internetowy na studiach podyplomowych Akademii Górniczo-Hutniczej. Wcześniej odpowiadała m.in. za marketing Prowly na rynku globalnym. Po godzinach prowadzi cykl spotkań marketingowych Content Espresso i rozwija podcast Szczypta.

x
Szymon Kubiak_Gr X
Szymon Kubiak
Instreamly
Szymon Kubiak
Instreamly

Co-founder

Instreamly to startup łączący streamerów z markami. Współtwórca: devils.one, jednej z największych polskich organizacji esportowych oraz agencji all for one. Wcześniej związany z MediaCom Warszawa jako Head of Content Creation. Współautor największych kampanii influencerskich i gamingowych w Polsce dla takich klientów jak Play czy Coca-Cola. Zdobywca 30+ nagród mediowych m.in. KTR, Effie, Innovation, Golden Arrow, Grand Prix Kreatury, Mixx. Wykładowca w WSKFIT oraz SGH w Warszawie.

x
Anna Kuropatwa_12
Anna Kuropatwa
Value Media
Anna Kuropatwa
Value Media

Chief Strategy Officer

Socjolog z blisko 17-letnim doświadczeniem w branży reklamowej. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz SGH. Zdobywczyni  IAB Research Europe Award 2019. Uczestniczka pierwszej edycji programu Marketing Masterminds IAA 2021.

x
Łukasz Śliwiński_GR X
Łukasz Śliwiński
McCormick
Łukasz Śliwiński
McCormick

Dyrektor Marketingu CEE & Italy

Od ponad 18 lat zajmuje się rozwojem jednej z największych polskich marek, zarówno w kanale B2C jak i B2B. Obecnie odpowiada za grupę krajów w regionie EMEA. Prowadzi strategiczne projekty w regionie związane z portfolio, komunikacją i transformacją. Zaangażowany w rozwój kluczowych talentów i budowanie różnorodności w organizacji.
Prywatnie miłośnik sportu, literatury faktu, podcastów i podróży. Samodzielnie zwiedza świat m.in. podczas 11-to miesięcznej podróż z plecakiem dookoła świata. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

x
Karolina Szablowska_GR X
Karolina Szabłowska
IKEA
Karolina Szabłowska
IKEA

Marketing Communications Manager

Od kilkunastu lat w branży marketingowej odpowiedzialna za szeroko zasięgowe kampanie ATL i BTL, wielokrotnie nagradzane statuetkami Effie, KTR, Golder Arrow, Złote Spinacze. W swojej karierze związana była z marką Tyskie w Kompanii Piwowarskiej oraz marką BOLS w CEDC. Aktualnie odpowiada za komunikację marki IKEA w Polsce. Absolwentka Zarządzania i Marketingu SGH oraz Psychologii.

x
Wojciech Tomaszewski_Gr X
Wojciech Tomaszewski
Answear.com
Wojciech Tomaszewski
Answear.com

Członek Zarządu, Dyrektor Marketingu i E-commere

Odpowiada za marketing i ekspansję ANSWEAR.com na rynki zagraniczne. Zarządza ponadstuosobowym zespołem na 11 europejskich rynkach. Dyrektor marketingu roku 2018 (fashion / produkty luksusowe by Mediarun), Dyrektor e-commerce roku 2020 (crossborder by Izba Gospodarki Elektronicznej). Zdobywca kilkudziesięciu nagród dla produktów i serwisów, które tworzył lub którymi zarządzał. Menedżer z dwudziestoletnim doświadczeniem w takich obszarach jak marketing, e-commerce, zakupy i sprzedaż. Wcześniej m.in. w Groupe Casino i w Grupie Onet. Wykładowca akademicki. Prelegent licznych konferencji branżowych. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Syddansk Universitet w Odense oraz studiów Executive MBA (Politechnika Krakowska & Central Connecticut State University).

x
Wojtek Walczak_Gr X
Wojtek Walczak
Plej
Wojtek Walczak
Plej

Strategy Director

Zarządza działem strategii agencji, który zajmuje się Brand Consultingiem, badaniami, wiedzą konsumencką oraz tworzeniem Strategii Komunikacji Doradzał strategicznie członkom zarządu m.in. Vision Express, Mennica Polska, JBB Bałdyga, Hortex, ETX Capital czy NEXERA. Obecnie pracuje z markami takimi jak PLAY, Allegro, Klarna, Piątnica, Energizer, Continental. Jest laureatem Effie, Mixx Awards, Golden Arrow, KTR i konkursu Kreatura. Współtworzył m.in. jedną z najczęściej nagradzanych kampanii non-profit 2017 roku w Polsce, czyli #łapjaja. Poza pracą w agencji jest też aktualnym wykładowcą SWPS na kierunku „Professional image. Psychologia wizerunku w biznesie i życiu publicznym”.

x
Nikodem Witkowski_Gr X
Nikodem Witkowski
Unilever
Nikodem Witkowski
Unilever

Head of Creative

Jako Head of Creative w Unilever Polska współtworzy komunikację dla wszystkich marek z portfolio. Doświadczenie zdobywał m.in. w obszarach marketingu cyfrowego, projektowania graficznego, produkcji i postprodukcji wideo. Pracował m.in. dla Orange Polska, T-Mobile, L’Oreal czy Glov. Do Unilever przeszedł z Philips Polska, gdzie na stanowisku Creative Project Manager odpowiadał za kreację w kampaniach digital, m.in. w nagrodzonej Effie kampanii LatteGo. Prywatnie miłośnik kreatywnego kodowania i eksperymentów audiowizualnych.

x

Grupa XI - Marketing & Business Solutions


Cezary Stypułkowski_Gr XI i Przewodniczacy Jury — kopia
Cezary Stypułkowski
mBank
Przewodniczący Grupy
Cezary Stypułkowski
mBank

Prezes Zarządu

Studiował na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie uzyskał tytuł doktora nauk prawnych. W późnych latach osiemdziesiątych, jako stypendysta Fullbrighta, studiował na Business School uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku. Przez trzynaście lat kierował zarządem Banku Handlowego, czyniąc go w tamtym czasie liderem bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej. Następnie, w 2003 r. został powołany na stanowisko prezesa zarządu Grupy PZU. Przez trzy lata skutecznie zarządzał tą organizacją wraz ze współpracownikami, czego efektem było potrojenie jej wyniku netto oraz wyceny. W latach 2006–2010 pracował w J.P. Morgan w Londynie, gdzie od 2007 r. był dyrektorem zarządzającym J.P. Morgan Investment Bank na Europę Środkową i Wschodnią. Od października 2010 r. zarządza mBankiem. Od 2012 r. jest współprzewodniczącym Emerging Markets Advisory Council przy IIF w Waszyngtonie. Był także członkiem Międzynarodowej Rady Doradczej zarządu Deutsche Banku, Międzynarodowej Rady Doradczej INSEAD oraz Geneva Association.

 

x
Andrian Dariusz
Dariusz Andrian
VMLY&R Poland
Dariusz Andrian
VMLY&R Poland

Chief Executive Officer

Kieruje ponad 400-osobowym zespołem agencji VMLY&R Poland realizującej projekty dla wiodących globalnych i lokalnych marek. Działająca w Warszawie i Krakowie agencja ma na swoim koncie już ponad 300 nagród branżowych, w tym Grand Prix w konkursie Cannes Lions w kategorii Glass: Lions for Change i Titanium Lion, Grand ARC Award w konkursie Adweek, Grand Prix Golden Drum, nagrodę D&AD Impact, nagrody festiwalu London International Awards, nagrody w konkursach Jay Chiat i Andy w Nowym Jorku i wiele innych. Pod przewodnictwem Dariusza Andriana VMLY&R Poland zdobyła tytuły: Agencji Roku Cannes Lions w kategorii Good Track, Agencji Roku EFFIE, Agencji Roku w konkursie kreatywnym KTR, Agencji Roku w konkursie Innovation, Agencji Interaktywnej Roku w konkursie MIXX Awards i Grupy Interaktywnej Roku. Zaliczoną ją również do najczęściej nagradzanych i najbardziej kreatywnych firm na świecie według The Drum World Creative Rankings. Dariusz jest członkiem Executive Leadership Team VMLY&R na obszar EMEA, gdzie wspiera oddziały agencji i ich klientów w zakresie adaptacji nowych rozwiązań i transformacji cyfrowej. Kieruje EMEA Technology Center of Excellence, oferującym klientom i partnerom fachową wiedzę technologiczną i dostęp do skalowalnych rozwiązań z obszarów customer experience, mar-tech i analizy danych.  Od 2018 roku jest prezesem zarządu Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR. Często występuje w roli prelegenta w licznych wydarzeniach branżowych, był członkiem Facebook Client Advisory Board, działał w Komitecie Organizacyjnym EFFIE, a także był jurorem w konkursie EFFIE 2018-2021. Jest także członkiem Kapituły MIXX Awards IAB i jurorem w konkursie MIXX Awards. Wyróżniony został tytułami: Człowieka Roku IAB Polska, AdMan Roku magazynu Press i Człowieka Reklamy magazynu Brief. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie studiował na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych oraz na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych. Z branżą reklamową związany od ponad 25 lat, z czego ostatnie 15 lat z agencją VMLY&R (wcześniej VML). Pracował także w agencjach sieciowych DDB i McCann.

x
Borowski Wojciech
Wojciech Borowski
McCANN Poland
Wojciech Borowski
McCANN Poland

Group CEO

Posiada ponad 25 letnie doświadczenie w biznesie, marketingu i reklamie. Jeden z czołowych przedstawicieli branży. Od 2013 roku Group CEO McCANN Poland, która zdobyła tytuł Agencji Kreatywnej Roku na Effie Awards Poland w 2021.  Grupy Marketingowe przez niego prowadzone czterokrotnie otrzymywały tytuł „Grupa Reklamowa Roku” przyznawany przez Media Marketing Polska. Posiada na swoim koncie tytuły Człowiek Europy Havas Worldwide oraz Człowiek Roku Reklamy magazynu Brief. Trzy krotnie nominowany w konkursie AdMan Roku pisma Press.  W latach 2012-2016 Przewodniczący Rady Nadzorczej Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR.  W 2021-2022 pełni rolę przewodniczącego YPO Gold Poland. Często jest zapraszany przez media aby udzielić wypowiedzi na temat nowych technologii, projektowania komunikacji, trendów biznesowych oraz reklamy. Od 2014 jest aktywnym Mentorem w programie Mentors4Starters.

x
Godlewski Mirek
Mirek Godlewski
eubioco, mBank, nikalab.pl, Hedgehog Fund, The Boston Consulting Group
Mirek Godlewski
eubioco, mBank, nikalab.pl, Hedgehog Fund, The Boston Consulting Group

Inwestor i Przewodniczący RN eubioco, członek RN w mBank S.A., Onde S.A. i nikalab.pl, Partner w Hedgehog Fund, Senior Advisor w The Boston Consulting Group

W latach 2007-2014 Prezes Netia, 2006-2007 Prezes Opoczno, 2003-2005 Prezes GATX Polska, 2000-2003 Prezes Pepsi-Cola Polska. Z Pepsi-Cola Polska łącznie związany od 1993 roku, a w latach 1991-1993 Retail Audit Manager w Polskim Biurze Badań Marketingowych.
Absolvent Politechniki Warszawskiej, Ashridge Management College (MBA) i Harvard Business School (AMP). Członek Harvard Club of Poland.

x
SzymonGutkowski_NEW
Szymon Gutkowski
DDB Warszawa
Szymon Gutkowski
DDB Warszawa

Dyrektor Generalny

Absolwent matematyki UW i programu Executive MBA Centrum Zarządzania UW i University of Illinois Urbana-Champaign. Jeden z pierwszych strategów marketingowych w Polsce, współtwórca koncepcji wielu marek i ich strategii marketingowych w kraju oraz za granicą. Współzałożyciel i współwłaściciel Grupy DDB, stanowiącej jeden z największych zespołów specjalistów działających w branży marketingu i reklamy w Polsce, zatrudniającej ponad 450 osób. Dyrektor generalny agencji DDB Warszawa – pod jego kierownictwem w ostatnich latach agencja cztery razy z rzędu zdobyła tytuł Najbardziej Efektywnej Agencji Reklamowej Roku oraz tytuł Najbardziej Efektywnej Agencji 20-lecia w konkursie Effie i trzy razy z rzędu Najbardziej Kreatywnej Agencji w Polsce w konkursie KTR. Ekspert w zakresie usług finansowych, mediów, telekomunikacji, FMCG i retail. Członek zarządu Fundacji Batorego oraz rady nadzorczej Kaspi.kz, fintechu notowanego na giełdzie w Londynie.

 

x
Herman Maciej 2
Maciej Herman
LOTTE Wedel
Maciej Herman
LOTTE Wedel

Dyrektor Zarządzający

W LOTTE Wedel od 2008 roku. Z rynkiem FMCG związany od ponad 20 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywał zajmując stanowiska w działach komercyjnych takich firm jak Kompania Piwowarska, Frito Lay i Procter and Gamble. W ciągu ostatnich kilku lat Wedel stał się jedną z najszybciej rosnących firm słodyczowych w Polsce i obecnie znajduje się gronie 3 największych producentów polskiej branży słodyczowej. Jej produkty są eksportowane do ponad 60 krajów na wszystkich kontynentach. Od 2018 roku oferta produktowa obejmuje także lody. Dzięki odważnym i rewolucyjnym zmianom komunikacyjnym firma otrzymała w ciągu ostatnich lat szereg nagród, m.in. złotą Effie za kampanię „W kuchni z Wedlem” czy brązowego spinacza za e-sportowy projekt „Wedel Up!  Zagrajmy inaczej”. Jest także wielokrotnym laureatem prestiżowych konkursów produktowych, plebiscytów i rankingów.

 

x
Lubowska Anna
Anna Lubowska
Niezależna Doradczyni
Anna Lubowska
Niezależna Doradczyni

Niezależna Doradczyni

W reklamie od 1992 roku. Tworzyła działy mediów BBDO, JWT i Y&R. 2006 -2017 roku  w MEC (obecnie Wavemaker) zarządzała  region CEE, Russia and CIS. Szczególnie dumna z osiągnięć Wavemaker na 15-lecie Effie (2014 rok) a potem 20-lecie (2019) – Wavemaker był niekwestionowanym numerem 1 wśród polskich agencji mediowych. Prezeska Zarządu GroupM w Polsce 2017-2018. Obecnie pracuje jako mentor między innymi dla Fundacji Liderek Businessu, Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, Stowarzyszenie LiderShe . Akredytowana jako Mentor przez EMCC Global. Brała udział w powołaniu do życia SAR i wprowadzenia Effie Awards na polski rynek. Pierwsza, i jak dotychczas jedyna, prezeska SAR wywodząca się z agencji mediowej. Członkini jury w wielu polskich i międzynarodowych konkursach: Effie Awards, Cannes Lions, Golden Drums, Media Trendy, Golden Hammer, Cristal Awards, European Mixx Awards

 

x
Piętka Piotr
Piotr Piętka
Publicis Groupe Poland
Piotr Piętka
Publicis Groupe Poland

CEO Publicis Groupe Poland, Ukraine & Baltics

Buduje wygrywające zespoły – najpierw jako CEO Starcom Mediavest Group, potem CEO Publicis Media i obecnie CEO Publicis Groupe Polska, Ukraina i kraje bałtyckie, z sukcesem transformuje, rozwija i integruje specjalistyczne usługi analityczne, technologiczne, komunikacyjne, commerce’owe, digitalowe i contentowe, wspierając rozwój biznesu Klientów. Członek Zarządu SAR. Juror i członek komitetów organizacyjnych EFFIE i MIXX Awards. Człowiek Roku 2021 wg. IAB Polska. Prelegent najważniejszych konferencji dla leaderów marketingu i komunikacji: Inside Trends, CMO Summit, BrandMe CEO. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej oraz Podyplomowych Studiów z Historii Sztuki na Collegium Civitas w Warszawie.

x
Sora Agnieszka www
Agnieszka Sora
GfK oraz IAA Polska
Agnieszka Sora
GfK oraz IAA Polska

Regional Consulting Lead NCE GfK, Prezeska Zarządu IAA Polska

W branży marketingowej i badawczej jest obecna od 30 lat – posiada bogate doświadczenie w marketingu, badaniach rynku, zarządzaniu oraz konsultingu. W latach 1993-1996 odnosiła marketingowe sukcesy, pracując w Nestle Polska, gdzie była odpowiedzialna za wprowadzenie na polski rynek takich marek jak Nescafe i Nesquik oraz Serwisu Konsumenckiego Nestle/Winiary. Przez ostatnie 25 lat pełniła funkcję Dyrektor Zarządzającej i Commercial Director GfK Polonia, pozycjonując GfK jako firmę integrującą wiedzę w oparciu o twarde dane panelowe, analitykę biznesową i głos konsumenta. W latach 2014-2016 była Sub Regional Managerem, Eastern Europe w Grupie GfK. Zbudowała zespół doświadczonych konsultantów, którzy podejmują się najtrudniejszych wyzwań analitycznych. Od czerwca 2021 r. podjęła się nowej, regionalnej roli w Europie Północno-Centralnej w GfK – Regional Consulting Lead NCE. Absolwentka ekonomii na wydziale HZ SGH w Warszawie, przez 4 lata była Wiceprezeską IAA Polska, od września 2021 pełni rolę Prezeski IAA Polska. W latach 2017 – 02.2021 Prezes OFBOR. Wielokrotnie członkini Jury EFFIE, prelegentka licznych konferencji, obecnie mentor w ramach Fundacji Liderek Biznesu, AISEC Alumni, Marketing Masterminds oraz Wise & Young.

x
Witucki Maciej
Maciej Witucki
Konfederacja Lewiatan
Maciej Witucki
Konfederacja Lewiatan

Prezydent

Prezydent Konfederacji Lewiatan, największej organizacji w Polsce zrzeszającej przedsiębiorców. W latach 2006 – 2019 wiceprezydent tej organizacji. Studiował na Politechnice Poznańskiej, studia podyplomowe ukończył we Francji, w Ecole Central Paris. Specjalizował się w dziedzinie badań operacyjnych i wspomagania decyzji. Pracował w banku Cetelem Polska, następnie w zarządzie Lukas Banku, którego w 2005 został prezesem. Następnie w 2006 został prezesem Telekomunikacji Polskiej i jednocześnie szefem Grupy TP, w której skład wchodziły 23 spółki, a później w 2016 prezesem Zarządu Work Service SA. Jest przewodniczącym Rady Nadzorczej Orange, zasiada również w Radach Nadzorczych TISE, AXA, Krynica Vitamin. Jest członkiem Rady Dyrektorów Atlantic Council, członkiem Rady Fundacji Centrum im. prof. B. Geremka, zasiada w Radzie European Council on Foreign Relations oraz Międzynarodowej Radzie Doradczej GLOBSEC. Z żoną Zofią mają troje dzieci: Klarę, Laurę i Franciszka.

x
Wójcik Grzegorz
Grzegorz Wójcik
Autenti
Grzegorz Wójcik
Autenti

CEO

Pomysłodawca i CEO projektu Autenti. Jest ekspertem w  obszarze internetu ze szczególnym uwzględnieniem mediów cyfrowych oraz e-commerce. Był jednym z założycieli portalu Interia.pl. Pracował też w Radiu RMF FM, TVN SA i w Grupie Onet. Jako przewodniczący Rady Nadzorczej PBI inicjował powstanie standardu pomiaru użytkowników w internecie. Był CEO Grupy Allegro, pełnił funkcje doradcze i relacji korporacyjnych dla Grupy Naspers (Allegro). Jest inicjatorem i współtwórcą Izby Gospodarki Elektronicznej oraz członkiem Rady e-Izby.

x
Ziębiński Jarosław
Jarek Ziębiński
Niezależny Doradca
Jarek Ziębiński
Niezależny Doradca

Management Consultant

Od 2022 roku doradza polskim i międzynarodowym firmom z branży komunikacji marketingowej i mediów. Wcześniej CEO Publicis Groupe w regionie Północnej, Środkowej i Wschodniej Europy zarządzający działalnością holdingu w 22 krajach. Jarek był również członkiem Global Management Committee Publicis Groupe, która ma w swoim portfelu marki takich globalnych sieci reklamowych jak Publicis, Leo Burnett, Saatchi&Saatchi, BBH, Sapient, Digitas, Starcom, Zenith, Performics czy MSL. Ma 30 letnie doświadczenie w branży mediów, reklamy i marketingu. Karierę w reklamie zaczynał w Leo Burnett Warszawa w 1996 roku, następnie w 2001 roku objął stanowisko Chairman & CEO Leo Burnett na region Europy Środkowej i Wschodniej. W 2009 roku Jarek przeniósł się do Singapuru i stanął na czele sieci Leo Burnett w regionie Azji i Pacyfiku. W latach 2016-2018 jako Global CEO Publicis One, z sukcesem zarządzał z centrali holdingu w Paryżu wdrożeniem modelu Power of One w 60 krajach Azji, Ameryki Łacińskiej, Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. W Polsce zapisał się w branży jako współtwórca marki Frugo, współtwórca i pierwszy przewodniczący polskiego konkursu EFFIE Awards, współzałożyciel i pierwszy Prezes Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej (SAR) oraz pomysłodawca i współtwórca Klubu Twórców Reklamy (KTR). Jest członkiem Hall of Fame SAR KTR. Od lat zasiada w jury międzynarodowych konkursów branży reklamowej miedzy innymi Cannes Lions, Asia Pacific EFFIE Awards, Spikes Asia czy Effie Europe.

 

x

Grupa XII - React & Defend, ESG Influence


Agnieszka Gozdek_Gr XII_Przewodnicząca
Agnieszka Gozdek
180heartbeats Jung v. Matt
Przewodnicząca Grupy
Agnieszka Gozdek
180heartbeats Jung v. Matt

Strategy Director & Partner

Doświadczenie w zakresie strategii zdobywała pracując dla Kantar, jako strateżka w Leo Burnett, dyrektorka strategii w Isobar i Grey. Przez 10 lat pracowała na stanowisku doradczyni w obszarze strategii marketingowej w Stratosfera Added Value, gdzie odpowiadała między innymi za wprowadzenie na rynek marki Play oraz za pozycjonowanie i strategię portfela marek ING. Prowadziła wykłady dla PTBRiO i Pulsu Biznesu, jej artykuły publikowano między innymi w Harvard Business Review Polska. Jest wielokrotną laureatką Effie – za wprowadzenie na rynek marki Play, czy komunikację marki IKEA. Trzykrotnie zasiadała w jury konkursu. Wykładowczyni w Szkole Strategii Marki SAR.

x
Jędrzej Andrzejewski kopia
Jędrzej Andrzejewski
British American Tobacco
Jędrzej Andrzejewski
British American Tobacco

CEN Area E-commerce & Innovations Senior Manager

Praktyk świata cyfrowego i brand experience od lat łączy w swoich działaniach marketing doświadczeń na płaszczyznach wszystkich płaszczyznach a w szczególności na styku świata wirtualnego i realnego. Od wielu lat Head of Digital, obecnie w British American Tobacco, poprzednio w Nike Poland, z którym był związany ponad 10 lat, odpowiadając kolejno za wszystkie obszary marketingowe: od Brand Managementu, przez Media i Content Development&Planning, Brand Expierience, łącznie z pełnieniem obowiązków Dyrektora Marketingu. 4 razy Juror Effie Awards, a także Juror Innovations oraz Statrtup. Wielokrotnie nagradzany za kampanie oraz całokształt pracy w konkursach takich jak: KTR, MIMP, Media Trendy czy MixxAwards.

x
Bartek Hanus_Gr XII
Bartek Hanus
Leo Burnett
Bartek Hanus
Leo Burnett

Strategy Director

Z wykształcenia socjolog i historyk sztuki. Od 19 lat strateg komunikacyjny. Przez ostatnie 10 lat kierował działami strategii w TBWA i MullenLowe Warsaw. W Leo Burnett od 2020 roku jako Strategy Director. Pracował dla największych marek lokalnych i międzynarodowych (finanse, FMCG, motoryzacja, media). Planował kampanie w mediach tradycyjnych i digitalu. Dwukrotny Juror Effie Awards oraz Media Trendy, a także wykładowca w Szkole Strategii Marki. Interesuje się ekonomią behawioralną oraz service design.

x
Jakub Kessler_Gr XII kopia2
Jakub Kessler
SEAT
Jakub Kessler
SEAT

Dyrektor Marketingu

Obecnie Dyrektor Marketingu SEAT i CUPRA. Wcześniej przez 3 lata pracował  jako Kierownik ds. Komunikacji marek SEAT i CUPRA. 5 lat pracował w Brand Marketingu NIVEA; Brand Manager w dwóch inicjatywach nagrodzonych Effie: Srebrne Effie; NIVEA Silver Protect, 2010 i Srebrne Effie; NIVEA Invisible Protect, 2012. 3 lata pracował w Globalnym Marketingu marki Eucerin. Odpowiadał za wprowadzenie linii DermoPure, która odwróciła tendencję spadkową w segmencie produktów na trądzik oraz Relaunch linii produktów ochrony przed promieniowaniem UV. Przez 1,5 roku jako Key Account Manager NIVEA odpowiadał za kategorie higieny osobistej oraz pielęgnacji dla mężczyzn w drogeriach Rossmann – największej sieci handlowej dla branży kosmetycznej.

 

x
Marta Łysiak_GR XII
Marta Łysiak
Labcon
Marta Łysiak
Labcon

Managing Director i Co-founder

Międzynarodowe doświadczenie w branży zdobywała w Google, pracując dla największych globalnych firm. Współtworzyła i rozwijała zespoły AdWords i Adsense Partnerships w Google, zarządzając projektami m.in. w Australii, Singapurze i wybranych rynkach Europejskich. Następnie objęła stanowisko CEE Strategic Partner Managera w londyńskim oddziale YouTube, topowym dla komunikacji digital i e-commerce rynku w Europie, gdzie w latach 2014-2017 współpracowała z kluczowymi partnerami firmy. Była również odpowiedzialna za consulting w obszarze budowania kontentu i komunikacji z widownią YouTube w regionie CEE doradzając najważniejszym klientom Google. Realizowała projekty m.in. dla ASOS, L’Oreal Paris, Maybelline New York i inne. Od 2017 r. zarządza agencją Labcon, sukcesywnie rozwijając kompetencje i specjalizacje zespołu.

 

x
Rafał Masiak_Gr XII
Rafał Masiak
Hochland
Rafał Masiak
Hochland

Dyrektor Marketingu

Absolwent Politechniki Warszawskiej oraz studiów Executive MBA (Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej). Ponad 25-letnie doświadczenie menadżerskie w obszarze marketingu w międzynarodowych korporacjach (Unilever, Johnson&Johnson, Mars-Wrigley, Cadbury-Wedel, Nutricia) oraz polskich firmach właścicielskich (Hoop Polska, Mokate). Od 2016 w Hochland Polska na stanowisku dyrektora marketingu w randze członka zarządu firmy. Otrzymał tytuł Dyrektor Marketingu Roku 2018 w kategorii produkty żywnościowe.

x
Tomasz Michalski_Gr XII
Tomasz Michalski
CEPD.tech (grupa Pelion)
Tomasz Michalski
CEPD.tech (grupa Pelion)

Prezes Zarządu / CEO

Ponad 15-lat doświadczenia w obszarze tworzenia rentownych modeli e-commerce, rozwoju marek FMCG (m.in. Żywiec Zdrój, Nurofen, Whiskas, Johnnie Walker), budowania doświadczenia klienta oraz modeli mediowych. Przez ostatnie 4 lata był związany z Frisco.pl, gdzie odpowiadał za marketing, zarządzanie kategoriami i dostawcami oraz e-commerce/digital. Absolwent SGH, pasjonat technologii i marketingu.

x
Joanna Okła_Gr XII
Joanna Okła
MediaCom
Joanna Okła
MediaCom

Chief Strategy Officer

Odpowiedzialna jest za strategię i rozwój produktu. Ukończyła Szkołę Główną Handlową. 20 lat doświadczenia na rynku: 5 lat w Havasie i od 15 lat w MediaComie. Była odpowiedzialna za całościową komunikację największych polskich reklamodawców z kategorii FMCG: Grupa Danone, Mars, Wrigley, The Coca-Cola Company, w tym wiele nagradzanych kampanii. Pielęgnuje w sobie ciekawość, pewnie dlatego gra w brydża sportowego, gdzie każde rozdanie niesie ze sobą inne wyzwania.

x
Małgorzata Ołdak_11
Małgorzata Ołdak
Ferrero
Małgorzata Ołdak
Ferrero

Regional Media Manager

W branży marketingowej od ponad 20 lat, ma rozległe doświadczenie w zarządzaniu międzynarodowymi markami i tworzeniu dla nich strategii komunikacji i reklamy. Od wielu lat związana z Ferrero na stanowisku Regional Media Manager. Odpowiada za komunikację mediową dla całego portfolio Ferrero w Polsce i krajach bałtyckich, z uwzględnieniem różnych celów komunikacyjnych, specyfiki grup celowych, z optymalnym wykorzystaniem kanałów off-line i on-line. Absolwentka SGH na kier. Zarządzenie i Marketing.

x
Ania Podskarbi_Gr XII
Anna Podskarbi
OMD Optimum Media
Anna Podskarbi
OMD Optimum Media

Dyrektor Zarządzająca

Posiada 20-letnie doświadczenie w pracy strategicznej dla takich reklamodawców takich jak: Unilever, Johnson & Johnson, Lotte Wedel, Żabka, Reckitt Benkiser, Renault, Huawei. Od ponad 12 lat zarządza agencją OMD Optimum Media w Grupie OMD. Pod jej skrzydłami agencja znacznie poszerzyła portfolio klientów i zakres usług , co roku zdobywa też nagrody w konkursach branżowych. Jurorka w konkursach Effie, Innovation, Mixx Awards, uczestniczyła w pracach Komitetu Effie. W tym roku dołączyła do grona jurorów Cannes Lions w kategorii Media.  W 2020 roku została wyróżniona w konkursie AD WO/MAN.

x
Agnieszka Rzepkowska_Gr XII
Agnieszka Rzepkowska
PZU
Agnieszka Rzepkowska
PZU

Dyrektor ds. Komunikacji Marketingowej

Komunikacją marketingową zawodowo zajmuje się od ponad 13 lat, wcześniej doświadczenie zdobywała w strukturach sprzedaży i zarządzania ofertą produktową. Obecnie pełni funkcję Dyrektora ds. Komunikacji Marketingowej w PZU, gdzie odpowiada za strategię komunikacji marki, działania ATL, BTL, content marketing, komunikację w mediach społecznościowych oraz planowanie i zakup mediów. Wcześniej jako Brand Manager odpowiadała za zarządzanie produktem i komunikacją  marki TUI, a następnie budowanie wizerunku, strategię komunikacji i rebranding marki Nationale – Nederlanden. Projekty, które realizowała i wspierała zdobywały nagrody w konkursach Effie Awards, Golden Arrow, Mobile Trend Awards, KTR.  Absolwentka Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie na kierunku marketing i zarządzanie. Absolwentka The Chartered Institute of Marketing  by Questus. Absolwentka Collegium Humanum – Szkoły Głównej Menedżerskiej – EMBA.

x
Błażej Soniewiecki_11
Błażej Soniewicki
Commerce Media Lab
Błażej Soniewicki
Commerce Media Lab

CEO

Z reklamą związany od ponad 20 lat, pracował m. in. w BBDO, Saatchi & Saatchi, Arc. Swoją praktyczną wiedzę i doświadczenie wykorzystuje jako wykładowca w Katedrze Zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego. Projekty, w których brał udział były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane w czołowych festiwalach w Polsce i za granicą, między innymi.

x
Maciej Szaroleta
Maciej Szaroleta
Żabka
Maciej Szaroleta
Żabka

Dyrektor Strategii Marek

Ponad 15 lat doświadczenia marketingowego na wszystkich głównych polach marketingowych. Specjalizacja: strategie marketingowe o mocnym podłożu biznesowym. Obecnie: Dyrektor Strategii Marek w Grupie Żabka – praca nad wszystkimi markami Grupy; od „półkowych”, poprzez spółki, skończywszy na marce parasolowej. Wcześniej Dyrektor Strategii w H+K Strategies, Albedo Marketing i Galileo, brand manager marki Warka oraz account manager w agencji JUST. Prywatnie: góry, wspinaczka i dwie cudowne córki.

x
Marcin Wójtowicz_Gr XII kopia
Marcin Wójtowicz
Think Eco
Marcin Wójtowicz
Think Eco

Dyrektor Zarządzający

Nadzoruje projekty z zakresu strategii marki i komunikacji, badań marketingowych, ekonomii behawioralnej oraz realizacji kampanii reklamowych. Jego zespół, w ciągu 4-letniej historii agencji, zdobył 3 statuetki Effie i w sumie 6 nominacji (w tym jedna na rynku ukraińskim). Wielki orędownik prostoty w działaniach marketingowych i komunikacyjnych. Wcześniej dyrektor marketingu Getin Noble Banku oraz strateg w agencjach Tequila/TBWA, OS3 oraz K2.

x
RadioZet2
ONET1
Salesforce1
TikTok
tvn-kolor_www1
yt_col_www
META1
Adform2
effie_www_grafiki_partnerzy_440_premiumtv_1
media-leads-kolor_www1
ams-red_na-strone-1
Teads_www9