Edytować treść zgłoszenia można aż do momentu zamknięcia zgłoszenia przy użyciu funkcji „Zamknij zgłoszenie” dostępnej na platformie lub do czasu upłynięcia trzeciego terminu przyjmowania zgłoszeń lub przedłużonego terminu (17.06.2019, godz. 17:00). W każdym momencie pracy nad zgłoszeniem można zapisywać treści używając funkcji Zapisz szkic. Należy pamiętać jednak, że wysokość opłaty za zgłoszenie zależy od terminu złożenia wszystkich wymaganych dokumentów. Informacje o terminach można znaleźć w zakładce „Warunki zgłoszenia” na stronie.
Źródło danych trzeba podać do wszelkich danych liczbowych w formularzu zgłoszeniowym, w szczególności w kontekście rynkowym, pozycji wyjściowej, wyzwaniu, celach kampanii i efektach komunikacji.
Wyniki przedstawione w formie graficznej nie są obowiązkowe. Zalecane jest korzystanie z wykresów i tabel w przypadku skomplikowanych danych lub ich porównywania (do danych konkurencji lub danych historycznych) ze względu na prostszą i bardziej czytelną formę.
Wykresy powinny zawierać szczegółowy opis prezentowanych danych – tytuł, legenda, jednostki, źródło. Zadbaj o to, aby wykresy były czytelne, w tytule wykresu podaj numer celu lub wyniku, do którego się odnosisz. Tam, gdzie to możliwe przedstaw odniesienia do wyników konkurencji, dynamiki rynku czy analogicznego okresu z poprzednich lat. Nie prezentuj wyników wybiórczo, ani w bardzo krótkim wycinku czas. Zachowaj spójność prezentowanych danych zarówno postawionymi celami, jak i z pozostałymi wynikami.
Pozostałe działania marketingowe podjęte równolegle z kampanią są najczęstszym powodem pytań i wątpliwości jurorów. Dokładnie opisz, jakie inne działania zostały podjęte w trakcie kampanii i na czym polegały zmiany. W ten sposób dasz jurorom pełen obraz podejmowanych przez markę działań oraz możliwość wykluczenia, że jakiekolwiek inne działania poza kampanią mogły się przyczynić do jej wyników. Niedopowiedzenia lub brak informacji mogą być sygnałem dla jurorów, że inne czynniki miały wpływ na prezentowane efekty.
Materiały kreatywne należy wgrać na platformę konkursową zgodnie z wymogami technicznymi w zakładce „Dodaj pliki”. Prosimy o dołączenie także listy materiałów kreatywnych z opisem oraz informacją w jakim kanale dana kreacja była wykorzystywana.
Szczegółowa specyfikacja dostępna jest na platformie konkursowej.
Materiały można wgrywać w następującej ilości:
1. W formie pojedynczych plików, wówczas co najmniej 1, ale maksymalnie 10 plików z wiodących kanałów komunikacyjnych
2. W formie montażu video prezentującego materiały kreatywne – 1 film oraz maksymalnie 9 kreacji pojawiających się w montażu, które jurorzy powinni zobaczyć osobno. Montaż video bez komentarza lektora prezentujący materiały kreatywne (max. 90 sekund) powinien zawierać przykłady kreacji użytych w kanałach komunikacyjnych wskazanych w zgłoszeniu. Montaż nie może: • opowiadać treści z formularza zgłoszeniowego (np. kontekstu rynkowego, celów kampanii, strategii, idei, insightu, wyzwania itp.), • zawierać wyników kampanii, zawierać nazw i logotypów agencji zgłaszających, • zawierać logotypów ani przykładów prac konkurencji, • przekraczać 90 sekund długości, • zawierać komentarza lektora. Montaż video prezentujący materiały kreatywne może być używany na Gali Effie oraz na stronie internetowej Organizatora i Licencjodawcy. Po ogłoszeniu nominacji istnieje możliwość wymiany montażu prezentującego materiały kreatywne na film „Creative reel”. W tej sprawie organizator skontaktuje się z nominowanymi.
Specyfikacja techniczna – minimum:
Format: .mp4; .avi; .mpg; .mov
Dopuszczalna jest kompresja VBR oraz CBR
Dopuszczalna waga jednego pliku: 300 Mb
Montaż video:
Rozdzielczość: 720 x 576
Bitrate: 5-8 mbps
Apect ratio 4:3
Field order: none (progressive)
Audio:
Stereo, 16bit, 48kHz
Bitrate: 224 kbps lub większy
Audio layer: MPEG-1, Layer 2
Specyfikacja techniczna dotycząca:
a. Materiałów audio: MP3 (bitrate 320 kbps)
b. Materiały graficzne:
– Hi-res: pliki w formacie JPG w rozdzielczości 300 dpi i przestrzeni barw CMYK. W tej rozdzielczości należy przygotować np. ogłoszenia prasowe, outdoor, plakaty, materiały BTL-owe.
– Low res: pliki w formacie JPG w rozdzielczości 72 dpi i przestrzeni barw CMYK. W tej rozdzielczości należy przygotować np. print screeny ze stron www, stopklatki.
c. Materiały multimedialne (wliczając animacje flash, bannery) muszą zostać przekonwertowane na filmy zgodnie ze specyfikacją plików wideo o maksymalnej długości 30 sekund
Montaż video bez komentarza lektora prezentujący materiały kreatywne (max. 90 sekund) powinien zawierać przykłady kreacji użytych we wszystkich kluczowych kanałach komunikacyjnych wskazanych w zgłoszeniu i wykorzystywanych w kampanii. Nie ma natomiast opowiadać treści z formularza zgłoszeniowego (np. kontekstu rynkowego, celów kampanii, strategii, idei, insightu, wyzwania itp.). Film nie może zawierać wyników kampanii, zawierać nazw i logotypów agencji zgłaszających, logotypów ani przykładów prac konkurencji, zawierać komentarza lektora. Maksymalna długość montażu to 90 sekund.
Specyfikacja techniczna – minimum:
Format: .mp4; .avi; .mpg; .mov
Dopuszczalna jest kompresja w trybie VBR oraz CBR
Dopuszczalna waga jednego pliku: 300 Mb
Rozdzielczość: 720 x 576 lub większa
Bitrate: 5-8 Mbps lub wyższy
Aspect Ratio: 4:3 lub 16:9
Field order: none (progressive)
W zależności od tego, czy klient wyrazi zgodę na publikację danych zawartych w zgłoszeniu, należy zaznaczyć na platformie odpowiedni box. W przypadku, kiedy klient wyraża zgodę na publikację całego zgłoszenia w niezmienionej wersji, należy zaznaczyć „Tak”. Jeśli klient chciałby opublikować formularz, ale z pominięciem lub zmianą niektórych punktów, wówczas „Tak, ale po zmianach”. W takiej sytuacji zgłaszający powinien dołączyć na platformie konkursowej odpowiedni formularz po zmianach. W przypadku, gdy klient nie wyraża zgody na publikację jakichkolwiek danych zawartych w formularzu, należy wybrać opcję „Nie”.
W przypadku kategorii Marketing & Business Solutions, analogicznie do powyższego, zgodę zaznacza „Lider zgłoszenia”.
UWAGA! Zgoda zaznaczona na platformie konkursowej, po zamknięciu zgłoszenia zostanie wygenerowana automatycznie w Oświadczeniu o prawdziwości danych. Przed zamknięciem zgłoszenia należy upewnić się czy zgoda została prawidłowo zaznaczona, ponieważ zgłaszający nie ma możliwości edycji treści formularza po zamknięciu zgłoszenia.